Zielone maszyny Sennebogen

Ocena: 0
4926
Kluczową gamą produktów Sennebogen są koparki przeładunkowe, z tzw. Green Line. Te malowane na charakterystyczny zielony kolor maszyny są nieustannie udoskonalane, a ich gama stale poszerzana.

Maszyna przeładunkowa Sennebogen 825 M o masie własnej 27,9 t i wysięgu 13 m
Fot. Sennebogen

Podstawową cechą odróżniającą maszyny przeładunkowe od koparek kołowych jest podnoszona kabina operatora, dzięki której operator ma doskonałą widoczność w obrębie 360 stopni. Maszyny przeładunkowe projektowane są pod kątem wykonywania swojej pracy przez trzy zmiany na dobę, niejednokrotnie przy dużych obciążeniach. W odróżnieniu od maszyn innych producentów, wieniec w maszynach Sennebogena umieszczony jest centralnie oraz zatopiony w ramie podwozia. Takie rozwiązanie przekłada się na stabilność podczas pracy. Ponadto w każdej maszynie przeładunkowej podwozie jest wzmocnione do poziomu maszyny o model wyższej. Przykładowo model 22-tonowy posiada podwozie z maszyny o masie 28 t. To wszystko sprawia, że maszyny Sennebogena cechuje wysoka trwałość oraz doskonałe parametry robocze.

Produkty Sennebogen charakteryzują się bezawaryjnością i prostymi rozwiązaniami technicznymi – maszyny są pozbawione zbędnej elektroniki, cechują się łatwym i bezproblemowym dostępem do punktów serwisowych. Istotnym parametrem branym pod uwagę przy wyborze maszyn Sennebogen jest niski poziom zużycia paliwa oraz szybkość pracy w porównaniu do innych maszyn przeładunkowych.

Maszyny przeładunkowe Sennebogen produkowane są w bardzo szerokiej gamie, począwszy od 20-tonowego modelu 818 M (moc silnika 97 kW, maks. wysięg 9,2 m), po urządzenia osiągające masę własną do 200 t. Każdy model może być wyposażony w podwozie kołowe lub gąsienicowe, może być stacjonarny lub poruszać się po szynach.


Sennebogen 835 M (masa własna 44 t, wysięg 18 m)
Fot. Sennebogen

Sennebogen jako jedyna firma może wyposażyć swoje maszyny przeładunkowe w silniki elektryczne, co pozwala na dodatkowe obniżenie kosztów eksploatacji.

Maszyny przeładunkowe Sennebogen znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie liczy się czas przy przeładunku materiałów. W zależności od zapotrzebowania ze strony odbiorców Sennebogen zapewnia pomoc w doborze odpowiedniej maszyny oraz dostosowuje je do indywidualnych potrzeb, struktury firmy i rodzaju przeładowywanego materiału.

Na rynku polskim maszyny Sennebogen oferuje firma Bax Bauma-schinen.

Źródło: Forum Budowlane, nr 12 (175) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ