Wozidła przegubowe Case serii B

Ocena: 0
12900
Spółka Intrac Polska, jako autoryzowany dystrybutor maszyn Case Construction ma w swojej ofercie cztery modele wozideł przegubowych.Na wszystkich zdjęciach pokazano wozidło przegubowe Case 340B
Fot. Case


Spółka Intrac Polska, jako autoryzowany dystrybutor maszyn Case Construction ma w swojej ofercie cztery modele wozideł przegubowych. Maszyny zasilane są najnowszymi, elektronicznie sterowanymi silnikami diesla z rodziny Case. Wykorzystana w nich zmienna geometria turbodoładowania zapewnia wysoki moment obrotowy przy małym zużyciu paliwa i minimalnym wpływie na środowisko. Silnik o pojemności 10 l stosowany jest w modelach 327B (315 KM) i 330B (349 KM). W wozidle Case 335B używany jest silnik o pojemności 13 l i mocy 410 KM, a w wersji 340B również ten sam silnik, ale o mocy 456 KM.

Wozidła Case wyposażone są standardowo we wzdłużną blokadę mechanizmu różnicowego, napęd 6x6 oraz retarder, który ogranicza zużycie i przegrzanie hamulców podczas zjazdu z dużych pochyłości.

Elektronicznie sterowana skrzynia biegów (ZF) pozwala operatorowi na manualne bądź automatyczne jej wykorzystanie. Sześć biegów do przodu i trzy do tylu umożliwiają pełne wykorzystanie mocy silnika w każdych warunkach gruntowych.

Konstrukcja kabiny w wozidłach Case, spełniającej wymagania norm ROPS i FOPS, zapewnia doskonałą widoczność i maksymalne bezpieczeństwo. Ergonomicznie zaprojektowana konsola sterowania, klimatyzacja, pneumatycznie regulowane zawieszenie fotela, jak i kolumny kierownicy sprawiają, że operator się nie męczy i może wydajnie pracować. W kabinie wozideł znajduje się panel elektronicznego systemu kontroli i monitoringu EDC, który pokazuje poziom i temperaturę płynów, aktualnie wybrany bieg, wartość obrotów, prędkość, pozycję skrzyni ładunkowej.

Wszystkie wozidła serii B mają niezależne przednie zawieszenie zapewniające doskonałe tłumienie wstrząsów. Tylne zawieszenie posiada podwójne stalowe belki umocowane bezpośrednio pod ramą zapewniające trwałość i niezawodność maszyny. Takie połączenie zwiększa produktywność i zmniejsza koszty eksploatacyjne. Wozidła serii B mają szerokie podwozie i skrzynię załadowczą, dzięki czemu środek ciężkości znajduje się nisko, co zwiększa stabilność maszyny w trudnym terenie. Pojemność skrzyni zaczyna się od 14,5 m3 w przypadku 327B, a kończy na 22,0 m3 w przypadku 340B.

Bardziej szczegółowe informacje na temat wszystkich modeli wozideł przegubowych można uzyskać bezpośrednio w firmie Intrac Polska, autoryzowanego dystrybutora Case Construction.

Źródło: Forum Budowlane, nr 6 (169) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ