Włoskie agregaty Mosa

Ocena: 0
4707
Włoska firma Mosa od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji agregatów spawalniczych i prądotwórczych. Urządzenia te dostarcza klientom na całym świecie. Agregaty są produkowane ze starannie dobranych materiałów najwyższej jakości, co pozwala na ich długą i bezawaryjną pracę. Firma legitymuje się certyfikatem UNI EN ISO 9001:2000, co oznacza wysoką jakość produkcji, instalacji i serwisu posprzedażowego. Wszystkie urządzenia wyróżniają się niską emisją hałasu.

Profesjonalny agregat Mosa GE 10000 DS/GS
Fot. Mosa


W Polsce autoryzowanym przedstawicielem Mosa jest Tefromes Sp. z o.o. Zajmuje się nie tylko sprzedażą urządzeń, ale przede wszystkim doradztwem w ich doborze, opartym na długoletnim doświadczeniu w branży agregatów oraz w spawalnictwie. Firma Tefromes reprezentuje również w naszym kraju austriacki koncern spawalniczy Fronius.

Agregaty prądotwórcze Mosa dostępne są w różnych kategoriach i szerokiej gamie modeli.

Największą popularnością wśród firm budowlanych cieszą się modele od GE 6500 do GE 10000. Ceniona jest głównie niezawodność i wytrzymałość. Agregat GE 6500 napędzany jest najnowszą wersją silnika Yanmar L100. Niektóre z agregatów wyposażone są w układy SZR (oznaczone są symbolem EAS), załączające urządzenie po zaniku napięcia w sieci.


Agregat spawalniczy Mosa Magic Weld 200
Fot. Mosa


Firma Mosa proponuje kilkanaście modeli agregatów prądotwórczych trójfazowych. Wśród nich bardzo uznany model GE 12054 BES/GS-E (z silnikiem Honda GX620) na rynku niemieckim pracujący w klasie IP54. Nowym urządzeniem w ofercie tego typu agregatów prądotwórczych jest model GE 14000 LD/GS EAS – solidnie wykonane urządzenie o mocy 13,5 kVA, dodatkowo wyposażone w układ SZR. Ten agregat, wyposażony w silnik Lombardini 12LD 477.2, waży 191 kg. Model najbardziej ceniony jest za stosunek mocy do wagi urządzenia, niezawodność i cichą pracę. Kolejny profesjonalny agregat, na który warto zwrócić uwagę to model GE 10000 DS/GS. Pracuje w nim silnik Lombardini o mocy 12 kVA, a jego masa to 153 kg. Szczególnie polecany jest ekipom budującym drogi, mosty, a także inne obiekty wymagające niezawodnego sprzętu.

W zakresie mocy 60-140 kVA współpraca z angielskim producentem silników JCB zaowocowała kilkoma nowymi ciekawymi modelami agregatów. Do wyboru są agregaty oparte o prądnice Stamford lub Marelli. Wśród nich dostępne są modele oparte o najszybszy na świecie silnik diesla ze stajni JCB.

Mosa oferuje również agregaty spawalnicze. Są to zarówno podstawowe modele do spawania elektrodą oraz 6 modeli agregatów DSP (Digital Signal Processing) umożliwiające spawanie metodami MIG, TIG oraz elektrodą. Wśród modeli na elektrodę warto zwrócić uwagę na model TS 300 SXC EL, napędzany silnikiem marki Lombardni 12LD o mocy 10 kVA (300 A), z wyciszoną obudową. To zasłużony model w polskim sektorze gazowym. Innym bardzo ciekawym rozwiązaniem jest Magic Weld 200. To zdecydowanie najlżejszy na rynku model (57 kg) o mocy 200 A. Wyposażony jest w nową opatentowaną technologię Mosa Power Optimiser, która optymalizuje prąd spawania bez przeciążania silnika. W ofercie jest też jego mniejszy brat New Magic Weld o mocy 120 A, wraz z systemem Power Optimiser pozwala na swobodne spawanie elektrodą 3,25 mm. Jego waga to jedyne 34 kg. Mosa ciągle dąży do rozwijania swoich produktów. Unikalnym na rynku jest Weldcrawler. To kompletne rozwiązanie dla firm budujących rurociągi lub trakcję kolejową. Wszystko jest zasilane z jednego agregatu co ogranicza koszty użytkowania i sprawia, że urządzenie jest niezawodne.


Nowy agregat trójfazowy Mosa GE 65 JM SX
Fot. Mosa


Mosa w swojej ofercie posiada również maszty oświetleniowe zarówno manualne, jak i hydrauliczne z możliwością obrotu. Mogą być wyposażone w 4 lub 6 lamp halogenowych lub bardziej wydajne metalohalogenkowe.

Źródło: Forum Budowlane, nr 5 (168) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ