Wciągarki poprawiają warunki BHP

Ocena: 0
10705

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są jednym z najbardziej rozpowszechnionych problemów zdrowotnych związanych z pracą, szczególnie na budowie. Zakup właściwego sprzętu jest nie tylko inwestycją w rozwój firmy, ale też w zdrowie pracowników, co przekłada się bezpośrednio na wzrost ich wydajności i szybkość realizacji zleceń. Wciągarki budowlane oferowane przez Bellussi Group ułatwiają pracę na wysokości, gdzie zachodzi konieczność częstego podnoszenia ładunków.

Wciągarka HE 800 MF przewidziana do najcięższych zadań. Jej udźwig wynosi aż 800 kg, a wysokość podnoszenia 25 m z możliwością zwiększenia do 40 m

Fot. Bellussi

Wyposażenie pracowników w odpowiedni sprzęt pomocniczy, celem odciążenia ich podczas wykonywania prac transportowych, jest nie tylko obowiązkiem pracodawcy, ale też leży w jego interesie. Statystyki ZUS pokazują bowiem, że ponad 50% pracowników skarży się na bóle kręgosłupa, które są trzecią najczęstszą przyczyną zwolnień chorobowych. Z danych GUS wynika zaś, że blisko połowa wcześniejszych emerytur związana jest z dolegliwościami narządów ruchu.

Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zakup elektrycznej wciągarki budowlanej. Firma Bellussi Group ma w ofercie szeroką gamę tych urządzeń. Jednym z nich jest popularna wciągarka HE 150 Veloce. Jej cechami charakterystycznymi są udźwig do 150 kg, przeciwskrętna lina o długości 40 m oraz prędkość wciągania aż 33 m/min.

Model ten wyposażony jest dodatkowo w specjalne teleskopowe ramię, umożliwiające regulację odległości wciągarki od rusztowania w zakresie od 74,5 do 112 cm. Wciągarka dostępna jest również w wersji CED z panelem sterowania z niskim napięciem, co umożliwia zwiększenie długości jego kabla do 40 m i sterowanie z dołu.

Dużym zainteresowaniem od lat cieszy się wciągarka HE 525. Specjalna konstrukcja jej podstawy umożliwia pełny obrót głowicy o 360°. Wciągarka pozwala podnosić ładunki o wadze do 500 kg z prędkością 22 m/min i na wysokość 60 m. Również ten model dostępny jest w wersji CED z panelem sterowania z niskim napięciem, co pozwala zwiększyć długość kabla do 60 m. Gama urządzeń z obrotową głowicą obejmuje także wciągarki o udźwigu 300 i 700 kg. Dostępny jest szeroki wybór akcesoriów takich, jak uchwyty kubłowe na dwa lub cztery wiadra oraz pojemniki przechylne o objętości do 200 l.

Popularna wciągarka HE 525 ma udźwig 500 kg i wysokość podnoszenia 60 m. Wyposażona jest w obrotową głowicę (360 stopni)

Fot. Bellussi

Wciągarka HE 800 MF sprawdzi się najlepiej tam, gdzie potrzebny jest naprawdę mocny sprzęt. Jej udźwig to aż 800 kg, prędkość wciągania 11,5 m/min, a wysokość podnoszenia 25 m (istnieje możliwość zwiększenia jej do 40 m). Wciągarka przystosowana jest do zamontowania na specjalnej szynowej podstawie mocowanej do podłoża za pomocą śrub lub zbiorników balastowych. W zależności od potrzeb występuje w wersji jedno- lub trzyfazowej (w tym drugim przypadku podlega jednak dozorowi ograniczonemu i wymaga rejestracji w UDT). Podobnie jak w pozostałych wciągarkach, także w tym przypadku w wersji CED mamy możliwość zwiększenia długości przewodu panelu sterowania i kontrolowania urządzenia z dołu.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (272) 2019

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ