Wagi pSeries do ładowarek kołowych

Ocena: 0
6436
Wagi pSeries firmy Pfreundt to pierwsze urządzenia tego typu na rynku wyposażone w cyfrowe czujniki pomiarowe. Dzięki temu zapewniają stabilniejszą pracę i dają gwarancję powtarzalności pomiaru. Przeznaczone są dla tych użytkowników, którzy potrzebują precyzyjnie, a zarazem szybko i wygodnie zważyć materiał znajdujący się w łyżce ładowarki kołowej lub teleskopowej. Do najciekawszych propozycji tego producenta należą wagi wyposażone w terminale pSmart oraz pControl.

Waga dynamiczna pControl z cyfrowymi czujnikami pomiarowymi
Fot. Pfreundt

Wagi dynamiczne pSeries są kalibrowane i legalizowane w klasie dokładności Y(b) MID dla wag automatycznych. Zgodnie z odpowiadającymi im ocenami zgodności dopuszczone są do sprzedaży materiałów takich jak: piasek, żwir, kamień, gruz itp. Dzięki modułowej konfiguracji zarówno terminal wagowy, jak i drukarka mogą być dowolnie wymieniane bez utraty cech legalizacyjnych wagi i konieczności wykonania ponownej legalizacji. W każdej chwili istnieje możliwość przeniesienia całej wagi na inny model ładowarki.

Podstawowe zalety wag pSeries to: ważenie podczas załadunku, natychmiastowa gotowość do pracy bez konieczności „rozgrzewania” układu hydraulicznego, wykluczenie konieczności czasochłonnych przejazdów i pomiarów na wadze samochodowej, optymalne wykorzystanie ładowności pojazdu (dzięki funkcji ważenia zwrotnego lub możliwości dosypania brakującej ilości materiału), wykluczenie przeciążenia pojazdu.

Wagi pSeries składają się z elektronicznego wyświetlacza pSmart lub pControl oraz pomiarowej jednostki sterującej pBase. Obydwa wyświetlacze zostały wyposażone w podświetlane klawiatury oraz port drukarki. Wyraźnie wyczuwalne przyciski z zaznaczonymi konturami zapewniają optymalną pracę oraz czytelność w nocy. Ich konstrukcja gwarantuje niezawodność w trudnych warunkach, na jakie narażona jest ładowarka. Charakteryzują się ponadto dużą odpornością na pył, wilgoć oraz ścieranie.

pSmart to podstawowy terminal wagowy i swoiste „centrum kontroli” wszystkich funkcji ważenia. Dzięki menu z symbolami graficznymi oraz klawiszom nawigacyjnym, obsługa wagi jest prosta i intuicyjna. Czarno-biały wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i funkcji korekty kontrastu nie stwarza problemów z odczytem nawet podczas niekorzystnych warunków oświetleniowych. Waga pSmart wyposażona jest w nowoczesną podświetlaną klawiaturę z przyciskami funkcyjnymi. Dysponuje możliwością raportowania na podstawie danych w pamięci.

W zakres dostawy wagi z wyświetlaczem pControl wchodzi pendrive USB umożliwiający wymianę danych, posiadający ponadto wersję demo oprogramowania komputerowego pOffice. Umożliwia ona zapoznanie się z systemem oraz sprawdzenie, które funkcje są najbardziej interesujące dla użytkownika. Na tej podstawie można dokonać prostej aktywacji i ograniczyć wydatki płacąc jedynie za wybrany pakiet rozwiązań.

Waga pControl posiada duży, kolorowy wyświetlacz. Obsługę ułatwiają symbole graficzne, klawisze funkcyjne oraz pokrętło wyboru i akceptacji. Kolejnym usprawnieniem jest łatwy dostęp do funkcji podziału na naczepę i przyczepę oraz masę docelową i ważenie zwrotne. Użytkownik może korzystać z wewnętrznej bazy danych (do 250 rekordów dla każdego z asortymentów) oraz szerokiej gamy funkcji statystyk ważenia. Urządzenie wyposażone jest w port USB, który może posłużyć np. do podłączenia zewnętrznej klawiatury usprawniającej pracę operatora. Pośród szeregu funkcji waga zapewnia możliwość wykonywania kalkulacji cenowych przeważonego materiału i wydruk faktur. Ponadto w standardzie użytkownik otrzymuje możliwość podłączenia kamery cofania – obraz pokazuje się na wyświetlaczu wagi po włączeniu biegu wstecznego.


Lokalizator Globtrak Professional
Fot. Globtrak

Pośród wyposażenia dodatkowego istnieje możliwość wyboru transmisji danych do komputera poprzez GPS, GSM, GPRS, czy WLAN.

Jako jedne z pierwszych rozwiązań na rynku wagi maja możliwość podłączenie do lokalizatora GPS firmy Globtrak Polska, co daje pełną kontrolę parametrów pracującej maszyny wraz z informacją o wskazaniach wagi. Zastosowane innowacyjne rozwiązania umożliwiają: monitoring pojazdów na terenie Polski i Europy, redukcję kosztów paliwa o minimum 5–10% (pomiar zużycia z dokładnością ±1%), pokazanie „na żywo” stopnia wykonania zadania wraz z informacją z wagi, stały dostęp do raportów dla jednej lub grupy maszyn, generowanie powiadomień o zdarzeniach wysłanych poprzez e-mail lub SMS, oraz statystyk pracy maszyny i operatora. Możliwe jest również monitorowanie sygnału z kilku czujników dodatkowych np. otwarcia/zamknięcia drzwi lub innych na życzenie użytkownika.

Dystrybutorem wag pSmart i pControl jest Progress Wagotronic S.A., wyłączny przedstawiciel w Polsce firmy Pfreundt GmbH z Niemiec.

Forum Budowlane, nr 10 (197) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ