Uniwersalna piła łańcuchowa ICS 695

Ocena: 0
4152
Piły łańcuchowe ICS dystrybuowane przez NanoTech Diamond Poland pozwalają na dokonywanie głębokich i precyzyjnych cięć w żelbecie i innych materiałach budowlanych. Możliwość wycinania kątów prostych oszczędza czas w znacznie większym stopniu niż tradycyjne cięcie przy użyciu zwykłych tarcz diamentowych, pił ściennych, wierteł koronowych czy urządzeń udarowych.

Piła łańcuchowa ICS 695F4 podczas przecinania fundamentu
Fot. ICS

Na tle dostępnych modeli wyróżnia się piła spalinowa ICS 695. Oferowana od końca 2010 roku jest najchętniej kupowanym modelem piły na rynku polskim. Mimo, że nie należy do najtańszych, firmy zajmujące się specjalistycznymi pracami na budowie doceniają jej walory użytkowe. Urządzenie dostępne jest w trzech wersjach: ICS 695GC, ICS 695F4 i ICS 695PG.

Piła 695GC dzięki zastosowaniu łańcuchów EuroMax pozwala ciąć w materiałach ogólnobudowlanych (cegła, ceramika, porotherm, kamień naturalny i sztuczny itp.) oraz w średnio zbrojonym betonie. Łańcuch EuroMax jest niedrogim rozwiązaniem, więc można go polecać, zwłaszcza gdy wykonywana praca nie należy do ekstremalnie trudnych oraz gdy liczy się oszczędność przy zakupie osprzętu, a nie szybkość wykonywanego zadania.

ICS 695F4 to rozwiązanie dla firm ceniących najwyższe parametry użytkowe. W pile zastosowano prowadnicę Force4 (F4), która umożliwia uzbrojenie w łańcuchy z serii ProForce. Łańcuchy te są najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem proponowanym przez ICS. Dzięki większym i mocniejszym ogniwom łańcuch ma zagwarantowaną wyjątkową odporność na rozciąganie. Zastosowanie większych segmentów diamentowych zapewnia bardzo szybkie cięcie przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności. Piła 695F4 jest idealna dla firm zainteresowanych regularnym użytkowaniem pił ICS w betonie ze zbrojeniem o średnicy nawet powyżej 16 mm.Piła ICS 695PG z łańcuchem PowerGrit Utility doskonale nadaje się do przecinania rur w terenie

Fot. ICS


Ostatni model – ICS 695PG uzbrojony jest również w prowadnicę Force4. Piła ta wyposażona jest w łańcuch PowerGrit Utility (znajdujący się w ofercie ICS od 2010 roku). Umożliwia on swobodne cięcie rur i elementów z żeliwa, PCV, HDPE/LDPE, włókna szklanego, różnego rodzaju kompozytów czy soli kamiennej. Łańcuch PowerGrit Utility pozwala na duże oszczędności zarówno finansowe, jak i czasowe. Najważniejszą zaletą w przypadku cięcia rur w terenie jest brak potrzeby wykonania całkowitej odkrywki ciętego elementu, przez co rozmiar wykopu może być nawet trzykrotnie zredukowany. Technologia PowerGrit została doceniona przez firmy zarządzające mediami komunalnymi, gdzie istotny jest czas usunięcia awarii wodociągowych, kanalizacyjnych czy ciepłowniczych.

Wykorzystując spalinową jednostkę napędową ICS 695 otrzymujemy jedną z najbardziej uniwersalnych maszyn do cięcia materiałów budowlanych. Dodatkowo poprawia się komfort i bezpieczeństwo pracy. Praktycznie nie występuje efekt odbijania, jak to ma miejsce w przecinarkach tarczowych czy pilarkach z łańcuchem do drewna.

Wszystkich zainteresowanych innowacyjną technologią cięcia łańcuchem diamentowym zapraszamy do kontaktu z firmą NanoTech Diamond lub jej przedstawicielami regionalnymi. 

Karol Sadowski
NanoTech Diamond Poland Sp. z o.o.

Forum Budowlane, nr 10 (197) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ