Systemy ULMA do nasuwania podłużnego

Ocena: 5
10859

ULMA Construccion Polska S.A. dostarcza rozwiązania w zakresie deskowań i rusztowań do realizacji nowych obiektów inżynieryjnych w ciągu trasy S3 Legnica – Lubawka, na odcinku od Węzła Kamienna Góra Północ (z węzłem) do granicy państwa. W ramach realizacji inwestycji, która pozwoli na lepsze skomunikowanie terenów przygranicznych z centralną Polską i usprawni międzynarodowy transport drogowy, powstają m.in. dwa obiekty z wykorzystaniem metody nasuwania podłużnego - WS-40 i WS-47. Dzięki tej metodzie możliwe jest ograniczenie przestrzeni do prowadzenia prac budowlanych, zmniejszenie ilości potrzebnego sprzętu w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych, a także zwiększenie efektywności prac, które mogą być wykonywane niezależnie od warunków atmosferycznych.  

 

 

Ustroje nośne wiaduktów drogowych WS-40 i WS-47 realizowane są w technologii nasuwania podłużnego z wykorzystaniem stanowiska wytwórczego. Konstrukcja nośna stalowa stanowiska nasuwania jest wykonana z poprzecznych profili stalowych DIPE600, na których położono belki podłużne HEB320. Podnoszenie i opuszczanie konstrukcji stalowej do zadanej wysokości zapewnia układ hydrauliczny. Na każdą belkę ślizgową przypada po 8 szt. siłowników połączonych za pomocą przewodów wężowych do pompy hydraulicznej. 

 

 

            Deskowanie ustroju skrzynkowego zaprojektowane zostało w systemie MK oraz DSD w trzech etapach: deskowanie zewnętrzne, deskowanie wewnętrzne (ściany) oraz deskowanie płyty jezdnej. Deskowanie zewnętrzne jest zamocowane do belki ślizgowej przy użyciu stóp rozformowujących, które wraz ze ślizgami rozformowującymi pozwalają na odspojenie formy od ścian i płyty dennej ustroju nośnego. Odspojenie szalunku następuje poprzez opuszczanie rusztu stalowego na siłownikach hydraulicznych. Deskowanie wewnętrzne ścian realizowane jest na pomocą sprefabrykowanych blatów dźwigarkowych, które są łączone ściągami z pionowymi ryglami deskowania zewnętrznego. Oprócz dwóch wiaduktów drogowych wykonywanych w technologii nasuwania podłużnego, w ramach tej inwestycji ULMA dostarcza swoje rozwiązania także do realizacji obiektów WS-41, WS-45 oraz WS-57A.

            Doświadczenie ULMA w realizacji obiektów inżynieryjnych w technologii nasuwania podłużnego sięga 2009 roku. W tym czasie firma dostarczyła technologię oraz sprzęt dla 29 obiektów, z czego 4 obiekty są obecnie w trakcie realizacji a 3 na etapie planowania.

 

Źródło: ULMA Construccion Polska S.A.

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?















GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?





GŁOSUJ