Systemy Ulma dla budownictwa inżynieryjnego

Ocena: 0
7633
W związku z dynamicznym rozwojem budownictwa inżynieryjnego w Polsce, firma Ulma Construccion Polska wprowadza na rynek nowy, uniwersalny system deskowania.

System MK. Budowa deskowania oparta jest na dźwigarach stalowych wykonanych z dwóch profili ceowych połączonych łącznikami
Fot. Ulma Construccion Polska


System deskowań uniwersalnych MK
W związku z dynamicznym rozwojem budownictwa inżynieryjnego w Polsce, firma Ulma Construccion Polska wprowadza na rynek nowy, uniwersalny system deskowania. Deskowanie MK składa się z dwóch podstawowych wariantów: VMK oraz HMK, umożliwiających realizację elementów pionowych o dowolnych kształtach oraz elementów poziomych, w tym płyt mostowych o różnych przekrojach. Odrębną aplikację stanowią podparcia MK. System MK pozwala na wykonanie podpór wysokonośnych (stosowanych m.in. do podpierania belek prefabrykowanych) oraz ciężkich wież podporowych. Wieże podporowe MK dostępne są w dwóch wariantach: ciężkim (do 360 kN/nogę) i lekkim (150 kN/nogę).

Systemy wieżowe sprawdzają się podczas realizacji obiektów, gdzie wymagana jest wysoka podpora o dużej nośności. Przykładem mogą być dźwigary zadaszenia hali sportowej w Łodzi czy stadionu Legii w Warszawie. System pozwala na budowę wieży o zróżnicowanych długościach nóg elementu startowego, co umożliwiło ustawianie podpór MK na schodkowej konstrukcji trybun. Wieże stosowane są również przy realizacjach obiektów mostowych, przy których wykonawca zmuszony jest ograniczyć ilość elementów podpierających deskowanie płyty mostowej ze względu na ograniczenia wynikające z ukształtowania terenu. Wariant deskowania MK konstrukcje pozwala na zastosowanie systemu przy specjalnych realizacjach. MK konstrukcje umożliwia wykonywanie deskowań przejezdnych do tuneli, wózków kap chodnikowych, wózków do realizacji mostów zespolonych oraz konstrukcji deskowań wznoszących i osłon przeciwwiatrowych.

Budowa deskowania MK oparta jest na dźwigarach stalowych wykonanych z dwóch profili ceowych połączonych łącznikami, które z kilkoma elementami uniwersalnymi stanowią podstawę systemu. Dodatkowo dla każdego wariantu system uzupełniony jest o elementy umożliwiające zastosowanie przy danej aplikacji.

System blachownic TAC-1200
System TAC-1200 stanowi uzupełnienie deskowań stosowanych przy budowie mostów metodą rusztowań stacjonarnych. Jest to deskowanie belkowe, na które składają się stalowe blachownice o długości 12 m oraz akcesoria, pozwalające na proste i szybkie łączenie elementów.


System TAC-1200 to deskowanie belkowe, na które składają się nowoczesne stalowe blachownice o długości 12 m
Fot. Ulma Construccion Polska


Ze względu na niewielką wysokość blachownic, system doskonale sprawdza się przy realizacjach obiektów mostowych o niewielkim prześwicie pod płytą nośną ustroju, gdzie nie może być zastosowana kratownica. Umożliwia przekraczanie przeszkód o szerokości do 24 m.

W celu umożliwienia rektyfikacji belek nośnych, a następnie rozszalowania systemu, na podporach zamontowane są po 4 siłowniki hydrauliczne o nośności 1000 kN każdy ze sterowaniem elektrycznym. Zastosowanie regulacji wysokościowej gwarantuje możliwość łatwego opuszczenia deskowania oraz dopasowanie poziomu deskowania do projektowanej rzędnej. Dodatkowo blachownice TAC-1200 wyposażono w rolki umożliwiające demontaż.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (164) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?















GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?





GŁOSUJ