System wypełnień do opon przemysłowych

Ocena: 0
5629
Firma Interchemol S.A. z siedzibą w Obornikach Śląskich oferuje usługi w zakresie skutecznej metody zabezpieczenia opon przemysłowych przed uszkodzeniem. Wykorzystuje do tego celu własnej produkcji preparat o nazwie Chemolan XW.

Interchemol prowadzi działalność produkcyjno-handlowo-usługową od 1990 roku. Jest jednym z nielicznych w Polsce producentów systemów poliuretanowych. Od momentu rozpoczęcia działalności celem firmy stał się rozwój polskiej technologii w zakresie systemów poliuretanowych. Jest jedynym w Polsce producentem elastomerowego systemu wypełniania opon ciężkiego sprzętu przemysłowego narażonych na częste uszkodzenia. Takie opony używane są powszechnie w budownictwie, górnictwie, w przemyśle ciężkim i drzewnym, itd. Pracują zwykle w bardzo ciężkich warunkach eksploatacyjnych i są narażone na częste uszkodzenia. Podatność na przebicia opon wypełnionych powietrzem jest czynnikiem bardzo uciążliwym podczas pracy w hutach, sortowniach odpadów, złomowiskach, kopalniach oraz wielu innych miejscach.

Przebita opona w maszynie powoduje stratę czasu i utracone dochody przez przestój w pracy maszyny, ale i często przestój całej linii technologicznej, czy brygady związanej z tą maszyną. Bardzo kosztowna jest też naprawa opony lub jej wymiana na nową przez serwis, zwłaszcza w przypadku bardzo ciężkich i wielkogabarytowych maszyn przemysłowych. Nawet gdy opona zostanie naprawiona nie ma gwarancji, że za chwilę nie będzie uszkodzona ponownie.

Wypełnienie opon elastomerowym wypełnieniem Chemolan XW daje możliwość uniknięcia błędnego koła uszkodzeń i napraw ogumienia w maszynach przemysłowych oraz zapewnia możliwość użytkowania aż do całkowitego zużycia się bieżnika. Wypełniona opona jest elastyczna, a jej zachowanie zbliżone do opony pneumatycznej, dzięki czemu nie powoduje szybszego zużywania się zawieszenia w pojazdach.

Opony wypełnione Chemolanem XW od wielu lat z powodzeniem pracują w najcięższych warunkach eksploatacyjnych. W czasie długoletniej eksploatacji stwierdzono, że żywotność opony wypełnionej zwiększa się 3-, 4-krotnie, a w wielu przypadkach opona pracuje do całkowitego zużycia bieżnika. Wypełnienie Chemolan XW od ponad 15 lat doskonale spisuje się również w oponach maszyn pracujących pod ziemią.

Wypełnienie Chemolan XW można stosować do wszystkich typów i rozmiarów opon, od wielkogabarytowych opon pracujących w ciężkim sprzęcie w najcięższych warunkach, po opony do wózków widłowych. Produkt zachowuje pełną elastyczność w zakresie temperatur od –40 do +120°C.

Ponieważ Interchemol jest producentem wypełnienia Chemolan XW, dysponuje więc możliwością prowadzenia bardzo dokładnej kontroli jakości w nowoczesnym laboratorium, w którym pracuje zespół wykwalifikowanych inżynierów.

Źródło: Forum Budowlane, nr 6 (169) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ