Solidny osprzęt do maszyn

Ocena: 0
4482
Dynamic-Metal jest producentem osprzętu do maszyn budowlanych, rolniczych i leśnych. Swą działalność w tej branży rozpoczął na początku lat 90. Do dzisiaj zyskał miano solidnego producenta, a jego wyroby cechuje wysoka jakość i duża trwałość.

Chwytak łupinowy o pojemności 1,6 m3 na maszynie przeładunkowej
Fot. Dynamic-Metal


Odbiorcami wyrobów Dynamic-Metal są czołowi dealerzy nowych maszyn, firmy handlowe, ale także firmy budowlane i użytkownicy jednostkowi. Szeroka gama produktów dedykowana jest przemysłowi budowlanemu, leśnemu i rolnictwu.

Do chwili obecnej firma wprowadziła na rynek: specjalistyczne łyżki skarpowe sterowane hydraulicznie, chwytaki do kopania, różnorodne chwytaki do przeładunku, widły, pługi śnieżne, łyżki ażurowe do kopania, łyżki ażurowe do okopowych, łyżki trapezowe do kształtowania rowów melioracyjnych, łyżki do kopania, cysterny oraz wiele innych.


Pług śnieżny przeznaczony dla koparkoładowarek
Fot. Dynamic-Metal

Produkty Dynamic-Metal charakteryzują się mocną, solidną konstrukcją, która przewiduje pracę urządzeń w trudnych, często nietypowych warunkach. Firma cały czas korzysta z materiałów najwyższej jakości, nawiązała szereg kontaktów handlowych z odlewniami produkującymi zęby do łyżek oraz producentami wyrobów hutniczych, w tym ze szwedzką hutą dostarczającą stale trudnościeralne.

Dynamic-Metal dysponuje dobrze wyposażonym parkiem maszynowym przez co większość elementów i operacji wykonywana jest na miejscu. Doświadczona kadra stale pracuje nad udoskonaleniem wyrobów oraz technologii ich wykonywania. Zdolność produkcyjna zapewnia realizację nawet dużych partii w krótkim czasie.

Dynamic-Metal cały czas rozwija swoją produkcję, wprowadzając kolejne nowe wyroby, jednocześnie śledzi rynek, aby móc zaproponować osprzęt do pojawiających się nowych maszyn.

W ramach prowadzonej działalności w firmie funkcjonuje także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Odbywają się tam naprawy osprzętu własnej produkcji, a także remonty osprzętu innych producentów.

Firma Dynamic-Metal zajmuje się także sprzedażą różnorodnych części wymiennych wykorzystywanych w osprzęcie, jak zęby, sworznie, tuleje, widły, lemiesze oraz dowolne elementy stalowe.


Łyżka skarpowa uchylna sterowana hydraulicznie
Fot. Dynamic-Metal

Produktami szczególnie docenionymi przez klientów są łyżki skarpowe uchylne sterowane hydraulicznie. Łyżki produkowane w trzech wersjach rozmiarowych, przeznaczone do koparkoładowarek, koparek kołowych i gąsienicowych o masie eksploatacyjnej do 20 t oraz koparek gąsienicowych powyżej 20 t. Konstrukcja łyżek umożliwia wychylenie z położenia równoległego o 40 stopni w każda stronę. Jest ono realizowane za pomocą dwóch cylindrów hydraulicznych zabezpieczonych zamkiem hydraulicznym. Łyżki można wyposażyć praktycznie w każde mocowanie sworzniowe, jak i szybkozłącze. Wykonane są ze stali konstrukcyjnej o podwyższonej wytrzymałości, oraz stali trudnościeralnych. Łożyskowanie sworznia w hartowanych tulejkach pozwala na długą pracę z dużym obciążeniem. Można je stosować na wszystkich maszynach wyposażonych w dodatkową linię hydrauliczną średniego ciśnienia.

Kolejnym produktem są chwytaki do przeładunku i kopania. Chwytaki ze względu na specyfikę pracy są traktowane bardzo indywidualnie. W produkcji jest wiele odmian chwytaków dwułupinowych. W zależności od wielkości maszyny i zadania jakie ma spełniać dany chwytak, może mieć on różny kształt i wielkości łupin np. chwytak do kopania w kręgach betonowych ma kształt okrągły, a jego konstrukcja pozwala na rozwarcie wewnątrz kręgu czy studni. Chwytaki do przeładunku węgla z wagonów mają natomiast maksymalnie dużą pojemność dla danej maszyny. Chwytaki do złomu w zależności od wymagań mogą być dwułupinowe ażurowe, bądź pięciopalczaste. Wszystkie chwytaki wyposażone są w cylindry hydrauliczne oraz systemy zabezpieczeń przed przeciążeniem.


Beczka bezciśnieniowa na 2-osiowym podwoziu przeznaczona m.in. do transportu wody
Fot. Dynamic-Metal

Innym ciekawym produktem są beczki, które znakomicie sprawdzają się jako cysterny do transportu i rozlewania wody. Są to beczki bezciśnieniowe wyposażone w dwie pompy do napełniania i opróżniania, lub przystosowane do napełniania przy pomocy pompy zewnętrznej. Urządzeniem rozlewającym jest układ – pompa wirowa napędzana z WOM ciągnika i specjalna dysza rozlewowa.
Dzięki takiemu rozwiązaniu można rozlewać wodę na pasie o szerokości do 18 m, co pozwala na użycie beczki w drogownictwie np. podczas stabilizacji podbudowy.

Firma Dynamic-Metal posiada certyfikat ISO 9001:2000 od 2001 r. Została także doceniona w wielu konkursach i na wystawach.

Źródło: Forum Budowlane, nr 9 (172) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ