Ręcznie kierowane walce Weber MT

Ocena: 0
2332
Profesjonalne zagęszczanie.

Okołkowany walec wibracyjny TRC 86
Fot. Weber MT

Weber MT jest producentem specjalizującym się w dziedzinie ręcznie kierowanych maszyn do zagęszczania gruntu. Program produkcyjny obejmuje zagęszczarki gruntu jednokierunkowe i rewersyjne, stopy wibracyjne oraz walce dwubębnowe gładkie i okołkowane.

Ręcznie kierowane walce dwubębnowe DVH najczęściej stosowane są do prac remontowych nawierzchni asfaltowych oraz przy budowie parkingów, ścieżek rowerowych, chodników itd. Znaczną redukcję hałasu osiągnięto tutaj umieszczając silnik za dużym zbiornikiem na wodę, drgania wytłumiają amortyzatory konsoli silnika i rękojeści. Walce wyposażone są w wyłącznik bezpieczeństwa unieruchamiający maszynę w przypadku przyparcia operatora do przeszkody w trakcie jazdy do tyłu.

Spoiste i wilgotne grunty to podłoże, na którym doskonale sprawdzają się okołkowane walce wibracyjne TRC. Mocny 3-cylindrowy silnik chłodzony cieczą oraz duża siła odśrodkowa dają tym maszynom możliwość pracy w najcięższych warunkach. Wykorzystanie zdalnego sterowania umożliwia zastosowanie walców w głębokich wykopach kanalizacyjnych i fundamentowych oraz innych miejscach gdzie operator mógłby być narażony na niebezpieczeństwo.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (176) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ