Partner Systems, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością istnieje od 2000 r. Specjalizuje się w produkcji urządzeń usprawniających pracę zarówno dużych, jak i małych firm budowlanych. Firma posiada certyfikaty ISO 9001:2003 oraz AQAP 2110:2003.
Elementy składowe systemu wspomagania montażu płyt g-k: podnośnik Rygipspartner i chwytak
Fot. Partner Systems
System do montażu płyt g-k
Partner Systems produkuje urządzenia wspomagające montaż płyt gipsowo-kartonowych na sufitach i ścianach pochyłych: podnośniki, wózki do transportu płyt, wciągarki płyt na podnośnik, platformy oraz chwytaki. Te niewielkie urządzenia umożliwiają samodzielne przeniesienie płyty w miejsce pracy, a następnie jej zamontowanie. Wszystkie wymienione wyroby wchodzące w skład systemu wspomagania prac budowlanych zostały zgłoszone w Urzędzie Patentowym.
Głównym urządzeniem systemu jest podnośnik Rygipspartner. Pozwala on na samodzielne montowanie płyt g-k, bez pomocy osób trzecich. Konstrukcja podnośnika oraz waga (46 kg) pozwalają na jego szybkie zmontowanie oraz złożenie (po złożeniu zmieści się do bagażnika samochodu osobowego). Płyty mogą być montowane do wysokości
350 cm, natomiast po zamontowaniu dodatkowej przedłużki (sprzedawanej razem z podnośnikiem) do 380 cm. Na specjalne zamówienie firma dostarcza podnośniki do podnoszenia płyt na większe wysokości. Wysuwane ramiona kładni umożliwiają montaż płyt o maksymalnych wymiarach 122x488 cm. Dopuszczalny ciężar płyty wynosi
68 kg. Głowica umożliwia montaż płyt na powierzchniach ukośnych. Hamulec systemu podnoszenia blokuje samoczynne opadanie kładni wraz z płytą podczas pracy. Stopka oraz kółka wyposażone w blokady zapewniają stabilność konstrukcji podczas montażu.
Montaż płyty g-k na suficie z wykorzystaniem podnośnika Rygipspartner
Fot. Partner Systems
Innym elementem wchodzącym w skład systemu jest wózek transportowy. Urządzenie służy do transportu płyt, ale może być również wykorzystywane do przewożenia drzwi. Wózek sprawia, że przenoszenie staje się łatwiejsze i wygodniejsze oraz pozwala uniknąć obić i otarć na przewożonych płytach, czy drzwiach.
Kolejnym urządzeniem znacznie przyspieszającym pracę oraz zwiększającym jej bezpieczeństwo jest chwytak. Przenoszenie płyt g-k staje się banalnie proste, gdy można je trzymać za wygodny uchwyt. Chwytak jest zdecydowanie pewniejszy i bardziej komfortowy niż ręka.
Do pracy z płytami g-k można wykorzystać również platformę roboczą o wymiarach 2x6 m. Złożona jest z dwóch sześcioszczeblowych drabin przystawnych z szerokim stabilizatorem poprzecznym oraz antypoślizgową, odporną na wilgoć powierzchnią roboczą o wymiarach (dł.x szer.) 1,5x0,5 m.
Platforma stosowana jest do wysokości 1 m (zasięg roboczy 3 m) z możliwością ustawienia na schodach, oraz jako drabina przystawna lub wolnostojąca.
Mobilna stacja paliw
Partner Systems jest również producentem zbiorników do magazynowania oraz dystrybucji oleju napędowego o nazwie Petropartner. Oferta skierowana jest do firm budowlanych i wszędzie tam, gdzie pracują maszyny zasilane olejem napędowym. Zbiorniki produkowane są zgodnie z najwyższymi standardami, spełniają wymogi oraz normy unijne z zakresu bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Od kilku lat są eksportowane do krajów europejskich, w tym m.in. do Wielkiej Brytanii i Francji.
Tankowanie maszyny ze zbiornika Petropartner
Fot. Partner Systems
Konstrukcja Petropartnera składająca się z dwóch zbiorników: zewnętrznego oraz wewnętrznego, gwarantuje bezpieczne dla środowiska składowanie i dystrybuowanie paliwa. Zbiornik zewnętrzny pełni rolę wanny wychwytującej, ale stanowi również ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wykonanie zbiorników umożliwia ich bezawaryjną eksploatację w różnych warunkach pogodowych bez konieczności umieszczania w pomieszczeniu. Dodatkowo Petropartner posiada pokrywę oraz system zamknięcia, stanowiące zabezpieczenie przed dostępem osób niepowołanych.
Zbiornik Petropartner wyposażony jest w szereg elementów zapewniających bezpieczną pracę
Fot. Partner Systems
Przemieszczanie zbiornika, jego załadunek i rozładunek odbywa się przy użyciu wózka widłowego lub dźwigu.
Petropartner wyposażony jest w elementy zapewniające bezpieczną pracę oraz pozwalające na obserwację lub pomiar ilości dystrybuowanego oleju napędowego. Do wyboru jest kilka wariantów pomp dystrybucyjnych. W zależności od życzenia mogą to być pompy elektryczne 230 V lub zasilane z gniazda zapalniczki (czy akumulatora) tankowanego pojazdu (maszyny) oraz pompy ręczne.
Partner Systems oferuje zbiorniki o pojemności 1000 i 2000 l. Większe pojemności dostępne są na zamówienie.
Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (164) 2010