Producent sprzętu budowlanego ASTRA wybiera opony Apollo Tyres EnduTrax

Ocena: 5
1928

ASTRA, producent premium sprzętu budowlanego i górniczego, będący częścią Grupy IVECO, wybrał opony EnduTrax firmy Apollo Tyres jako oryginalne wyposażenie (OE) do swojej gamy terenowych samochodów ciężarowych. Umowa, która rozpoczęła się w kwietniu 2024 r., oznacza drugie partnerstwo między Apollo Tyres a Grupą IVECO.

 

 

 

Gama opon EnduTrax została poddana rygorystycznemu procesowi homologacji przez firmę ASTRA, aby potwierdzić, że jest dostosowana do ekstremalnych potrzeb jej ciężarówek, które często muszą radzić sobie w bardzo trudnym terenie i przewozić ciężkie ładunki.

Umowa obejmuje trzy różne produkty EnduTrax w pięciu rozmiarach, wszystkie dla kół 22,5-calowych: 13R22.5 EnduTrax MA, 13R22.5 EnduTrax MD, 315/80R22.5 EnduTrax MA, 315/80R22.5 EnduTrax MD oraz 385/65R22.5 EnduTrax MA HD. Opony będą montowane w całej gamie pojazdów ciężarowych ASTRA: HD9 Rigid i HD9 Tractor.

Opony EnduTrax, produkowane w fabryce Apollo Tyres w Gyöngyöshalász na Węgrzech, nadają się do wielu zastosowań, w tym do dużych ciężarówek terenowych i wywrotek. Wysoki poziom trwałości, który znacznie przewyższa wymagania europejskich przepisów osiągnięto dzięki wzmocnionej konstrukcji. Równomierne zużycie bieżnika przez cały okres eksploatacji umożliwia szeroka powierzchnia kontaktowa, zapewniająca jednolite rozłożenie ciśnienia. Opona ma zwiększoną zdolność do bieżnikowania dzięki wytrzymałej i zoptymalizowanej warstwie osnowy.

Ponadto zaawansowana mieszanka opony EnduTrax zapewnia o 11% większą odporność na przecięcia i uderzenia w porównaniu ze zwykłą regionalną oponą Apollo Tyres na wszystkie koła, dzięki czemu idealnie nadaje się dla klientów ASTRA działających w branży budowlanej i górniczej na całym świecie.

Yves Pouliquen, Group Head of Sales and Marketing w Apollo Tyres Europe, powiedział: "Jesteśmy dumni, że możemy dalej wzmacniać nasze relacje z Grupą IVECO poprzez to nowe partnerstwo i zdajemy sobie sprawę, że zdobycie zaufania zespołu ASTRA mówi wiele o jakości i trwałości naszych produktów. EnduTrax zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach terenowych i z niecierpliwością czekamy, aż klienci ASTRA przetestują nasze opony".

Partnerstwo z ASTRA jest następstwem umowy OE potwierdzonej z IVECO w kwietniu 2023 r. na dostarczanie opon EnduTrax do samochodów ciężarowych marki Way.

Więcej informacji na temat EnduTrax można znaleźć na stronie www.vredestein.pl

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ