Podnośniki teleskopowe Bobcat niezbędne przy organizacji festiwalu Colours of Ostrava

Ocena: 5
3382

Od wielu lat podnośniki teleskopowe Bobcat zyskują popularność w takich branżach jak budownictwo, rolnictwo, gospodarka odpadami i inne. Dla wielu firm to bardzo przydatne narzędzia do przenoszenia materiałów. Doskonale pokazuje to kluczowa rola, jaką odegrały one w przygotowaniach do jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w Republice Czeskiej – legendarnego Colours of Ostrava.

 

 

 

Pięć podnośników teleskopowych, od największych modeli T40.180SLP oraz T36.120SL po mniejsze TL35.70HF i dwa TL38.70HF pomagały w organizacji terenu festiwalu. W pomniejszych zadaniach wykorzystywana była również ładowarka o sterowaniu burtowym S590. Istotną częścią prac podnośnikami teleskopowymi było użycie specjalizowanego osprzętu takiego jak platforma robocza.

Podnośniki Bobcat pozwalają oszczędzać czas i pieniądze

„Od 10 lat wykorzystuję produkty Bobcat do przygotowywania festiwali” – mówi Josef Ženíšek, dyrektor techniczny Colours of Ostrava. „Używamy przede wszystkich podnośników teleskopowych Bobcat, głównie ze względu na ich wszechstronność, różnorodność osprzętu, manewrowość w terenie oraz duży udźwig”.

„Często wykorzystujemy je wraz z platformą roboczą, ponieważ ma ona dużą nośność w porównaniu z typowymi platformami osobowymi. W ten sposób możemy za jednym razem montować więcej świateł, co oznacza duże oszczędności czasu i kosztów. Podczas przygotowań do festiwalu są dni, że maszyny w ogóle się nie zatrzymują i bez przerwy przemieszczają się po całym terenie. Jednak intensywnie wykorzystujemy je również w czasie trwania festiwalu, na przykład dostarczamy nimi wyposażenie techniczne zespołów na poszczególne sceny” – dodaje Ženíšek.

W czasie gorączkowych przygotowań maszyny Bobcat są wykorzystywane przez różnych pracowników. Operatorzy nie mogą się ich nachwalić. Często mają możliwość spróbowania czegoś nowego – w takim przypadku przekazują cenne opinie do siedziby producenta (Doosan Bobcat EMEA mieści w Dobrzyszy w środkowych Czechach, gdzie znajduje się zakład produkcyjny, centrum innowacji i rozwoju, siedziba regionu EMEA oraz ośrodek szkoleniowy dla klientów). Podnośniki teleskopowe radzą sobie z różnymi zadaniami, takimi jak już wspomniany transport sprzętu dla zespołów, montaż świateł i dekoracji, przewożenie różnych materiałów do budowy scen oraz transport bloków betonowych do konstrukcji tymczasowych. Ładowarka S590 służy głównie do zagospodarowania terenu.

Nowe podnośniki teleskopowe Bobcat z serii R

Wśród maszyn Bobcat wykorzystywanych w ramach festiwalu znalazły się najnowsze modele z serii R, zapewniające najnowocześniejsze rozwiązania wprowadzone na rynek zaledwie rok wcześniej. Są to sprawdzone produkty, produkowane przez Bobcat we Francji. Zapewniają one wysokości podnoszenia od 6 do 18 m z maksymalnym udźwigiem od 2,5 do 4,1 ton. Firma Bobcat szacuje, że nowa seria pozwoli jej podwoić udział w rynku. Nowa konfiguracja układu napędowego sprawia, że nowe modele zapewniają płynniejsze wykonywanie z chirurgiczną precyzją najtrudniejszych zadań na wysokości. Dzięki połączeniu układu pozycjonowania wysięgnika, najnowocześniejszego, bardzo precyzyjnego joysticka, funkcji wolnej jazdy zapewniającej precyzyjne ruchy i lepszego pola widzenia z kabiny praca na wysokości nigdy nie była tak łatwa.

 

Festiwal Colours of Ostrava w liczbach:

• 113 zespołów (66 zagranicznych, 47 czeskich)

• 7 zespołów teatralnych, 10 filmów, 26 programów dla dzieci

• 250 prezenterów na forum dyskusyjnym Meltingpot

• 240 stoisk z jedzeniem

• 80 namiotów z napojami

• 13 km płotów

• Sześć maszyn Bobcat

Colours of Ostrava to międzynarodowy festiwal muzyki z różnych gatunków od 2002 r. odbywający się co roku w Ostrawie. Od 2012 r. jego miejscem są Dolní Vítkovice fascynująca dawna siedziba hut, kopalni i walcowni. Ostatnia, dziewiętnasta edycja oferowała program składający się z 350 pozycji na 19 otwartych i zamkniętych scenach – koncerty, dyskusje, przedstawienia, filmy, warsztaty i działania artystyczne. Występowały tam takie gwiazdy jak The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP, Franz Ferdinand i inni.

 

Źródło: Bobcat

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ