Osprzęt do ładowarek kompaktowych Caterpillar

Ocena: 5
2993

Firma Caterpillar prezentuje nowy osprzęt do ładowarek o sterowaniu burtowym (SSL), kompaktowych ładowarek gąsienicowych (CTL) i kompaktowych ładowarek kołowych (CWL) Cat, zwiększający wydajność maszyn podczas wykonywania prac w szkółkach ogrodniczych i przy kształtowaniu krajobrazu. Specjalnie skonstruowany osprzęt jest przeznaczony do różnorodnych prac, takich jak transportowanie oraz przesadzanie drzew i krzewów, usuwanie i przewożenie karp czy ładowanie ściółki.

 

 

Nowy osprzęt Cat, widły do prac w szkółkach ogrodniczych, łyżka do przesadzania drzew i łyżka do ściółki o pojemności 1 jard3 (0,76 m3), pozwala na efektywniejsze wykorzystanie ładowarek o sterowaniu burtowym (SSL), kompaktowych ładowarek gąsienicowych (CTL) i kompaktowych ładowarek kołowych (CWL) Cat. Nowe łyżki do karp i chwytaki do prac w szkółkach ogrodniczych Cat zostały zaprojektowane z myślą o efektywnej współpracy z maszynami SSL i CTL Cat. Wszystkie nowe modele osprzętu mają trwałą konstrukcję, gwarantującą niezawodność podczas prac w terenie, a także zintegrowane z konstrukcją głęboko ząbkowane stopnie, zapewniające operatorom pewne podparcie stóp podczas wchodzenia do ładowarek i wychodzenia z nich.

Widły regulowane ręcznie oraz hydraulicznie

Widły Cat do prac w szkółkach, idealne do transportowania drzew z bryłami korzeniowymi zabezpieczonymi jutą, a także dużych roślin doniczkowych, są dostępne w wersjach z regulacją ręczną albo hydrauliczną. Obie są wyposażone w hydrauliczne widły przegubowe, których lewa część może być otwierana uchylnie, aby objąć kilka brył korzeniowych. W zależności od wersji prawa część wideł jest regulowana albo ręcznie, albo hydraulicznie, co pozwala wykonawcom na szybkie i efektywne chwytanie/umieszczanie, a także ładowanie/rozładowywanie żądanych drzew lub innych roślin.  

Dzięki użytecznej długości 70,4 cala (1788 mm) nowe widły o dużej pojemności do prac w szkółkach mogą pomieścić nawet trzy bryły korzeniowe o średnicy 28 cali (711 mm) lub jedną bryłę korzeniową o średnicy 54 cale (1372 mm). Przegubowa konstrukcja wideł umożliwia szerokie otwarcie w celu chwytania dużych brył korzeniowych, podczas gdy widły przesuwane w bok zapewniają większą kontrolę i dobre dopasowanie podczas transportowania brył korzeniowych o różnych średnicach. Odchylone o 25 stopni widły z płytą ryflowaną rombową gwarantują pewny chwyt, umożliwiając maksymalne utrzymywanie ładunku, odpowiadający kątowi natarcia większej liczby roślin z bryłami korzeniowymi. Zintegrowana z widłami poręcz zapewnia bezpieczne podparcie przy wchodzeniu do maszyny i wychodzeniu z niej.

Przegubowy chwytak do prac w szkółkach ogrodniczych

Podobnie jak widły do prac w szkółkach nowy chwytak Cat do prac w szkółkach znakomicie nadaje się do transportowania drzew z bryłami korzeniowymi zabezpieczonymi jutą oraz roślin doniczkowych. Ze względu na łopatkowy kształt obejmuje bryły korzeniowe o średnicy od 28 do 54 cali (711 do 1372 mm) bez uszkadzania systemu korzeniowego lub drzewa. Przegubowa konstrukcja chwytaka zapewnia lepszą kontrolę i ułatwia układanie. Pomaga manewrować ładunkiem w różnych pozycjach, ograniczając konieczność ręcznego przemieszczania ciężkich roślin podczas umieszczania w szkółce lub ładowania do transportu. Chwytak może obracać się o 90 stopni w lewo i w prawo, a możliwość odchylania go w dół o prawie 90 stopni w dowolnym punkcie obrotu pozwala na łatwe układanie materiału do załadowania.

Łyżka do ściółki

Nowa łyżka do ściółki o pojemności 1,0 jarda3 (0,76 m3) umożliwia ładowanie materiału na samochody z nadwoziem pick-up oraz w ciasnych przestrzeniach. Ze względu na małą szerokość 56 cali (1421 mm) łyżka do ściółki pozwala na komfortowe wyładowywanie materiału wewnątrz skrzyni ładunkowej większości pick-upów bez obaw o jej dotknięcie lub uszkodzenie. W celu zminimalizowania ilości odpadów łyżka ma zmniejszony profil, dzięki któremu uzyskuje się prześwit potrzebny do ładowania ciężarówek bez rozsypywania materiału. Na boku łyżki wygrawerowano laserowo linię pojemności nominalnej, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że otrzymują pełny ładunek. Konstrukcja jest wyposażona w regulowany interfejs maszyny zapewniający prawidłowy styk z podłożem przy różnych wysokościach sworznia zawiasu, a tym samym umożliwiający efektywną pracę z całą gamą maszyn SSL, CTL i CWL Cat.

Łatwe usuwanie karp

Łyżka do karp jest przeznaczona do oczyszczania terenu oraz usuwania drzew inwazyjnych, karp i dużych krzewów. Została zaprojektowana specjalnie z myślą o usuwaniu i transportowaniu karp maszynami SSL i CTL Cat. Długie i wąskie dno pozwala łatwo kopać wokół i poniżej brył korzeniowych drzewa i dużych krzewów. Ząbkowane płyty boczne umożliwiają łatwe przecinanie trudnych do usunięcia korzeni, natomiast wymienne zęby gwarantują długą żywotność. Zęby typowe dla koparko-ładowarek można wymieniać na zęby wideł lub do podnoszenia. Konstrukcja z grubej stali jest wytrzymała na skręcanie i wyważanie podczas wykonywania trudnych prac, gwarantując niezawodność i długą żywotność.

Przesadzanie drzew

Łyżka Cat do przesadzania drzew umożliwia efektywne transportowanie krzewów i małych drzew w szkółkach ogrodniczych oraz przy kształtowaniu krajobrazu. Łyżka umożliwia kopanie dołów o średnicy do 36 cali (901 mm) oraz łatwe transportowanie lub przesadzenie drzew, a także transportowanie innych materiałów. Ukośny profil łatwo zagłębia się w podłoże, a spłaszczona końcówka przecina korzenie w celu łatwego usuwanie drzew. Spawane węzłówki i grube płyty sprawiają, że jej konstrukcja jest trwała i wytrzymała.

Źródło: Caterpillar

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ