Oferta ładowarek gąsienicowych CAT - nowy model 973

Ocena: 5
3606

Ładowarka gąsienicowa to maszyna, która potrafi zrobić wszystko – czyścić, ładować, kopać, przewozić, napełniać itd. – nawet na ciężkim lub śliskim podłożu. Nowa ładowarka gąsienicowa Cat® 973 łączy bezkonkurencyjną wszechstronność z nawet 10 procent niższym zużyciem paliwa, większą wydajnością, ulepszoną kabiną i opcjonalną technologią Payload. Ładowarka gąsienicowa o mocy 275 KM (205 kW) ma masę eksploatacyjną 29 892 kg (65 901 funtów) i na całym świecie zastępuje model 973K. Uzupełnia ofertę ładowarek gąsienicowych Cat, która obejmuje modele 953 (160 KM/119 kW) i 963 (202 KM/151 kW).

 

Łatwa obsługa
Chociaż model 973 jest największą ładowarką gąsienicową w branży, jest zwrotna i łatwa w obsłudze.  Zmodernizowana kabina ma fotel amortyzowany oraz regulowane podłokietniki/elementy sterujące. Intuicyjny wyświetlacz o przekątnej 10 cali (254 mm) umieszczony w desce rozdzielczej jest łatwy w obsłudze i współpracuje z kamerą cofania o rozdzielczości HD. Funkcja Slope Indicate wskazuje przechył wzdłużny i spadek poprzeczny maszyny bezpośrednio na wyświetlaczu.

Przeniesieniem napędu można sterować za pomocą joysticka lub dźwigni V i pedałów, natomiast do sterowania osprzętem służy joystick lub 2 dźwignie. Opcjonalny joystick oferuje elementy sterujące dobrze znane operatorom doświadczonym w użytkowaniu ładowarek o sterowaniu burtowym/kompaktowych ładowarek gąsienicowych. W obu wariantach systemu sterowania operatorzy mogą wybierać poziom reakcji osprzętu roboczego — dokładny, normalny, pobieżny — odpowiadający preferencjom operatora lub zastosowaniu Powtarzalne operacje podnoszenia, opuszczania, pochylania, zrzutu i ruchu swobodnego można wstępnie zaprogramować, aby ułatwić wykonywanie czynności takich jak załadunek ciężarówek. Płynniejsze reakcje osprzętu roboczego i układu kierowniczego w porównaniu z poprzednim modelem.

Większa wydajność + niższe zużycie paliwa = wyższe zyski

Model 973 jest napędzany silnikiem Cat C9.3B. Zużycie paliwa mniejsze nawet o 10% dzięki trybowi automatycznemu, w którym prędkość obrotowa silnika jest dostosowywana do obciążenia. Tryb Eco przewidziany dla lżejszych prac w większym stopniu zmniejsza prędkość obrotową, dodatkowo ograniczając zużycie paliwa. Z kolei tryb mocy utrzymuje wysoką prędkość obrotową silnika, tak aby w każdej chwili była dostępna duża moc.

Opcjonalna łyżka z serii Performance pozwala pracować z wydajnością większą nawet o 20%. Opcjonalne szybkozłącze Fusion™ umożliwia szybką zmianę osprzętu roboczego. W ofercie są różnorodne łyżki, widły i inne narzędzia, które można instalować wymiennie w ładowarkach gąsienicowych, ładowarkach kołowych i innych maszynach kompatybilnych ze złączem Fusion. Łyżki są fabrycznie wyposażone w zęby łyżki, adapter i układ blokowania Advansys™ Zęby Advansys zapewniają maksymalną wydajność i najniższe koszty eksploatacji łyżki w całym okresie jej użytkowania. Beznarzędziowy system mocowania gwarantuje bezpieczne, szybkie wymontowywanie i instalowanie.

Dedykowane maszyny o małym nacisku na podłoże, do prac na wysypiskach/wyburzeniowych i w ładowniach statków są fabrycznie wyposażone w specjalne podwozie, osłony i inne elementy przystosowujące do najcięższych zadań. Ładowarka 973 w konfiguracji do pracy w hutach i stalowniach jest wyposażona w specjalną kabinę, izolowany stalowy zbiornik paliwa, podwozie odporne na działanie wysokich temperatur oraz izolację całej maszyny, dzięki czemu jest przystosowana do przeładunku żużla. 

Cat Payload

Dzięki ważeniu w ruchu technologia Cat Payload* dostarcza precyzyjnych informacji o obciążeniu łyżki, pomagając zapobiegać przeładowaniu lub niedoładowaniu. Większa dokładność kontrolowania załadunku przyczynia się do skrócenia cyklu roboczego, zapewniając oszczędność czasu, pracy i paliwa.

Wyższa wydajność

Technologia telematyki Cat Equipment Management pozwala uprościć zarządzanie miejscem pracy dzięki gromadzeniu danych generowanych przez sprzęt, materiały i personel oraz dostarczaniu ich w formatach dostosowanych do potrzeb klientów.

  • Product Link™ automatycznie i precyzyjnie gromadzi dane zasobów sprzętowych – dowolnego typu i dowolnej marki – które można przeglądać online za pośrednictwem aplikacji mobilnych i internetowych.
  • Funkcja VisionLink® zapewnia dostęp do informacji w dowolnym miejscu i czasie. Dealer Cat pomoże skonfigurować spersonalizowany abonament, dostępny za pośrednictwem połączenia komórkowego, satelitarnego lub obu.
  • Aplikacja Cat daje możliwość zarządzania zasobami w dowolnym momencie bezpośrednio z poziomu smartfona.
  • Funkcja zdalnego usuwania usterek pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, umożliwiając dealerom Cat zdalne przeprowadzanie testów diagnostycznych. Funkcja zdalnej aktualizacji oprogramowania samodzielnie aktualizuje oprogramowanie pokładowe w dogodnym dla Ciebie czasie, potencjalnie skracając czas aktualizacji nawet o 50%.
  • Profil aplikacji i identyfikator operatora pomagają zaoszczędzić czas, zapisując preferowane ustawienia maszyny.
  • Funkcja Zabezpieczenie maszyny – kod dostępu zapewnia opcjonalny dodatkowy poziom zabezpieczeń, wymagając od operatora wprowadzenia identyfikatora przed rozpoczęciem pracy maszyny.

Aby uzyskać więcej informacji o maszynie 973 i całej rodzinie ładowarek gąsienicowych Cat, odwiedź dealera Cat lub stronę www.cat.com.

*Nie do sprzedaży.
Wszystkie cechy podano w porównaniu do modeli z rodziny K.

                                                                   SPECYFIKACJE PRODUKTU 973

1W przypadku maszyn bez układu oczyszczania spalin należy odjąć 287 kg/632 funty.

2Aby dowiedzieć się o pełnej ofercie łyżek i osprzętu roboczego do ładowarek gąsienicowych, skontaktuj się z dealerem Cat.

Podana moc użyteczna jest mocą zmierzoną na kole zamachowym silnika wyposażonego w wentylator działający z maksymalną prędkością, alternator, układ oczyszczania powietrza i układ oczyszczania spalin. Moc podawana jest mierzona według normy obowiązującej w czasie produkcji.

Źródło: Caterpillar

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ