Ofensywa akumulatorowa Bosch

Ocena: 0
9424
Firma Bosch wprowadziła na rynek akumulatory litowo-jonowe o pojemności 4,0 Ah oraz Compact o pojemności 1,5 i 2,0 Ah w wersjach na napięcie 14,4 i 18 V. Dzięki nim profesjonalni użytkownicy mogą osiągnąć dłuższy czas pracy i wyższą wydajność, niż ma to miejsce w przypadku akumulatorów starego typu.

Akumulator Bosch CoolPack jest najmniejszy i najlżejszy wśród akumulatorów 4,0 Ah dostępnych na rynku
Fot. Bosch

Wydłużony czas pracy z użyciem akumulatora pojemności 4,0 Ah został potwierdzony przez niezależny instytut badawczy SLG Prüf–und Zertifizierungs GmbH. Testy SLG dowiodły, że np. czas pracy wiertarko-wkrętarką akumulatorową GSR 18 V-LI Professional przy zastosowaniu akumulatora 4,0 Ah wydłużył się o 65% w porównaniu do akumulatora 3,0 Ah. Ogniwa kategorii Premium w nowych akumulatorach Bosch posiadają podwyższoną wydajność energetyczną, zdolność do oddawania wyższych prądów w dłuższym czasie i obniżoną rezystancję wewnętrzną, co zwiększa efektywność pracy także w niższych temperaturach. Akumulatory litowo-jonowe 4,0 Ah znacznie przewyższają pod tym względem zarówno akumulatory niklowo-kadmowe, jak i akumulatory żelazowo-wodorkowe.

Akumulator 4,0 Ah wyposażony jest w technologię CoolPack zwiększającą żywotność poprzez oddawanie emisji ciepła na zewnątrz obudowy. Charakterystycznym elementem budowy jest tutaj czerwone ożebrowanie chłodzące wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego o wysokiej gęstości. Materiał ten bardzo skutecznie przewodzi ciepło, a przy tym jest izolatorem elektrycznym, co zwiększa bezpieczeństwo podczas eksploatacji. Ożebrowanie zwiększa powierzchnię wymiany ciepła, które jest dzięki temu efektywniej odprowadzane na zewnątrz.


Nowy akumulator 2,0 Ah z technologią CoolPack zapewnia skuteczną ochronę ogniw przed przegrzaniem, a także do 100% dłuższą żywotność
Fot. Bosch


Do wprowadzonych na rynek w styczniu br. akumulatorów 4,0 Ah z technologią CoolPack, w maju dołączyły akumulatory o mniejszych pojemnościach. W porównaniu z dotychczasowymi modelami 1,5 Ah, akumulatory Compact o pojemności 2,0 Ah gwarantują dłuższy czas pracy o co najmniej 33%. Lepsze parametry pracy zostały uzyskane przede wszystkim dzięki podwyższonej wydajności energetycznej, zdolności do oddawania wyższych prądów w dłuższym czasie i obniżonej rezystancji wewnętrznej. Te cechy wpływają pozytywnie również na wydajność akumulatorów przy pracy w niższych temperaturach.


Akumulator o pojemności 1,5 Ah przeznaczony jest do aplikacji lekkich, gdzie nie jest wymagana wysoka efektywność prądowa
Fot. Bosch


Podobnie akumulatory 1,5 Ah – w zestawieniu ze starym modelem 1,3 Ah – charakteryzują się wydłużonym czasem pracy o co najmniej 15%, a czas ładowania został znacznie skrócony.

Nowe, poprawione parametry techniczne nie wpływają jednak na ciężar i wygląd nowych akumulatorów – modele 1,5 i 2,0 Ah pozostają wciąż najmniejszymi i najlżejszymi w swojej klasie.

Nowy akumulator 2,0 Ah z technologią CoolPack zapewnia skuteczną ochronę ogniw przed przegrzaniem, a także do 100% dłuższą żywotność.

Wszystkie akumulatory po wcześniejszym zarejestrowaniu objęte są wydłużoną, 24-miesięczną gwarancją uwzględniającą także zużycie eksploatacyjne.

Źródło: Forum Budowlane, nr 9 (208) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ