Nowe ładowarki kołowe Caterpillar 950 i 962

Ocena: 5
4643

Ładowarki kołowe Cat® 950 i 962 nowej generacji zapewniają najwyższą wydajność i są wyposażone w standardowe, łatwe w użyciu technologie, które zwiększają efektywność operatora, umożliwiają utrzymywanie stałego współczynnika napełnienia łyżki oraz podwyższają produktywność o 10% w porównaniu z poprzednimi modelami. Te uniwersalne ładowarki zaprojektowano tak, aby sprawdzały się w najtrudniejszych warunkach, a okresy międzyobsługowe zostały wydłużone, aby obniżyć koszty konserwacji nawet o 30%.

 

 

W maszynach zastosowano sprawdzony silnik Cat C7.1, który zapewnia wysoką gęstość mocy dzięki połączeniu wypróbowanych układów elektronicznych, paliwowych i pneumatycznych. Silnik jest wyposażony w automatyczny układ regeneracji Cat oraz spełnia wymogi norm emisji spalin EPA Tier 4 Final (USA), Stage V (UE), Tier 5 (Korea) i japońskich z roku 2014 przy zachowaniu doskonałych parametrów eksploatacyjnych. Elektryczna pompa zasilająca układu paliwowego, separator wody w układzie paliwowym i pomocniczy filtr paliwa w połączeniu z procesami projektowania elementów i weryfikacji maszyny pozwoliły osiągnąć bezkonkurencyjną niezawodność i czas pracy bez przestojów.

Łatwe w użyciu technologie

Szeroka gama standardowych technologii zastosowanych w ładowarkach kołowych 950 i 962 umożliwia efektywne monitorowanie otoczenia maszyny, zarządzanie wykonywaniem prac oraz zwiększanie ich wydajności. System Cat Payload z funkcją Assist zapewnia precyzyjne ważenie* materiału oraz wyświetla w czasie rzeczywistym dane, pozwalając na zwiększenie produktywności i efektywności załadunku. Operator może teraz korzystać z nowej funkcji automatycznego kopania Autodig, która pozwala całkowicie zautomatyzować proces załadunku materiału do łyżki, tak aby była ona napełniana dokładniej i szybciej. Współpracując z funkcją Autodig, opcja automatycznego ustawiania opon optymalizuje przebieg operacji załadunku, istotnie ograniczając poślizg i zużycie opon.

Nowa funkcja profili zastosowań umożliwia operatorom skonfigurowanie indywidualnych profili dla konkretnych zastosowań u klienta, aby jednym naciśnięciem przycisku optymalizować wszystkie ustawienia zadania. Wybierane pomoce robocze ułatwiają obsługę ładowarki, pomagając efektywnie pracować operatorom o różnym poziomie biegłości. System Product Link™ bezprzewodowo łączy maszynę z systemami w biurze, umożliwiając dostęp do informacji o produkcji i kondycji sprzętu pomagających podejmować decyzje oparte na obiektywnych faktach.

Opcjonalne technologie Cat dodatkowo zwiększają wydajność ładowarki i efektywność wykonywania zadań. Opcjonalny system Cat Advanced Payload z funkcją Assist zawiera opcję Tip Off Assist, która automatycznie dostosowuje wielkość napełnienia ostatniej łyżki, tak aby w operacji załadunku nie przekroczyć wartości docelowej. Ponadto jego rozbudowane funkcje zarządzania spisami, integracji miejsca pracy i zarządzania wagą pozwalają zwiększyć wydajność. Opcjonalna usługa Cat Productivity zapewnia dostęp do kompleksowych informacji, które dodatkowo pomagają zwiększyć wydajność i rentowność prac.

Większa wydajność i produktywność

Nowa funkcja Autodig z automatycznym ustawianiem opon pomaga maksymalnie napełniać łyżkę za każdym razem, podnosząc wydajność pracy ładowarek 950 i 962 nawet o 10% w porównaniu z poprzednimi modelami. Funkcje zmiany przełożeń jednym sprzęgłem i podtrzymania blokady w trakcie zmiany przełożeń 5-stopniowej skrzyni biegów pozwalają dynamiczniej przyspieszać oraz szybciej jechać na pochyłościach. Nowe ładowarki są standardowo wyposażone w ręcznie sterowane blokady mechanizmu różnicowego kół przednich, a opcjonalnie w automatyczne blokady mechanizmu różnicowego kół przednich i tylnych, które poprawiają przyczepność, zwiększając produktywność, ograniczając ścieranie opon i obniżając koszty eksploatacji.

W zależności od regionu ładowarki 950 i 962 są wyposażone w konwencjonalny albo zoptymalizowany układ zawieszenia osprzętu typu „Z”. Konwencjonalna konstrukcja zawieszenia osprzętu typu „Z” zapewnia dużą siłę odspajania na poziomie podłoża. Zoptymalizowane zawieszenie osprzętu typu „Z” umożliwia podnoszenie równoległe, zapewniając precyzyjne sterowanie osprzętem roboczym, a także gwarantuje dużą siłę odspajania na poziomie podłoża.

Łyżki Cat o zwiększonej wydajności (z serii Performance) pozwalają na dostosowanie swojego kształtu do układu zawieszenia osprzętu, co się przekłada na dokładniejsze napełnianie i lepsze utrzymywanie materiału. Szybkozłącze Cat Fusion™ pozwala zmieniać łyżki bez konieczności wychodzenia z kabiny, dzięki czemu można szybko adaptować maszynę do kolejnych zadań.

Wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa

Pakiet wyciszający, uszczelnienia i elastyczne mocowanie kabiny minimalizują poziom hałasu i przenoszenie drgań wytwarzanych przez maszynę, zwiększając komfort pracy operatora. Standardowy układ kierowniczy sterowany hydromechaniczne umożliwia precyzyjne kontrolowanie maszyny, zapewniając znakomity komfort i dokładność. Opcjonalny elektrohydrauliczny układ kierowniczy z joystickiem zamontowanym przy fotelu zastępuje układ sterowany hydromechaniczne, zmniejszając zmęczenie ramion. Nowa deska rozdzielcza i dotykowe ekrany o wysokiej rozdzielczości umożliwiają łatwą, intuicyjną obsługę.

Nowe ładowarki 950 i 962 są standardowo wyposażone w kamerę cofania, która poprawia widoczność z tyłu maszyny i zwiększa bezpieczeństwo wykonywania prac. Przednia szyba od podłogi po sufit, duże lusterka ze zintegrowanymi lusterkami punktowymi i kamera widoku wstecznego zapewniają najlepszą w branży widoczność dookoła maszyny. Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo pracy i konserwacji, oferowane są: system obserwacji dookólnej (w zakresie 360 stopni), system radarowy Cat Detect, oświetlenie dostępowe oraz oświetlenie serwisowe montowane pod pokrywą komory silnika.

Niższe koszty konserwacji

Ze względu na wydłużone okresy między wymianami bieżące koszty filtrów i płynów są w nowych modelach niższe nawet o 30%. Dzięki nawiązywaniu połączenia maszyną a działem serwisowym dealera Cat usługa Remote Troubleshoot pomaga efektywnie diagnozować problemy i szybciej przywrócić pełną funkcjonalność ładowarki. Funkcja zdalnej aktualizacji oprogramowania przesyła w tle pliki aktualizacji do maszyny, natomiast klient może zainicjować instalację w dogodnym dla siebie czasie. Dzięki temu nowe ładowarki mogą pracować z najnowszą wersją oprogramowania. Aplikacja Cat pomaga zarządzać lokalizacją, godzinami pracy i terminarzem przeglądów floty, a także sygnalizuje, kiedy wymagany jest przegląd.

Aby zoptymalizować wydajność i trwałość maszyny w najbardziej wymagających zastosowaniach, nowe ładowarki 950 i 962 można zamawiać w konfiguracjach dostosowanych do konkretnych warunków bezpośrednio w fabryce Caterpillar. W wybranych regionach są dostępne modele przemysłowe i do prac przy odpadach, wyposażone w dodatkowe osłony i wzmocnienia, a także model o zwiększonych możliwościach podnoszenia i przechylania, przeznaczony do prac leśnych.

Źródło: Caterpillar

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ