Nowe koparki do prac przeładunkowych Cat MH3250 i MH3260

Ocena: 5
3324

Cat® MH3250 i MH3260 to nowe modele koparek do transportu i przeładunku materiałów wykazujące się znakomitą sprawnością podczas pracy w wymagających zastosowaniach. Będące następcami modeli Cat 330D MH i 345 C MH gąsienicowe koparki do prac przeładunkowych nowej generacji MH3250 i MH3260 są tańsze w eksploatacji nawet o 20% ze względu na dłuższe okresy międzyprzeglądowe oraz niższe zużycie paliwa. Kabina została zaprojektowana całkowicie od nowa z naciskiem na komfort operatora w ciągu całej zmiany, aby zwiększyć wydajność.

 

 

Oba modele są wyposażone w nowe podwozia o zmiennym rozstawie z regulacją mechaniczną, aby ułatwić transport maszyny w dowolny sposób bez zmniejszania jej udźwigu. Rozstaw gąsienic można skrócić do 3220 mm (10 stóp i 7 cali), aby obniżyć koszty transportu i usprawnić przemieszczanie koparek do prac przeładunkowych. Na placu załadunkowym rozstaw można wydłużyć do 3720 mm (12 stóp i 2 cale), aby zwiększyć stabilność i udźwig. Dzięki imponującemu zasięgowi maksymalnemu, który wynosi 16 010 mm (52 stopy i 6 cali) w przypadku MH3250 oraz 18 000 mm (59 stóp i 1 cal) w przypadku MH3260, te koparki do prac przeładunkowych rzadziej wymagają manewrowania na placu przeładunkowym, co przekłada się na wyższą wydajność.

Wyższy poziom wydajności

W nowych MH3250 i MH3260 do wyboru są trzy tryby — Power, Smart i Eco — pozwalające na idealne dobranie mocy do warunków pracy, aby zużywać mniej paliwa z zachowaniem wysokiej sprawności maszyny. W trybie Smart moc silnika i układu hydraulicznego jest automatycznie dostosowywana do warunków pracy w celu zmniejszenia zużycia paliwa, natomiast w trybie Power dostarczana jest zawsze maksymalna moc, aby pracować jak najszybciej. Maszyny napędzane są nowymi energooszczędnymi silnikami spełniającymi najsurowsze normy emisji spalin EPA Tier 4 (USA) i Stage V (UE), które mogą być zasilane olejem napędowym z dodatkiem biokomponentów na poziomie do B20 włącznie.

Te koparki do prac przeładunkowych mogą pracować na wysokości do 2600 m (8530 stóp) nad poziomem morza bez obniżenia parametrów znamionowych i przy temperaturze powietrza do 52?C (125?F) oraz zachowują zdolność rozruchu w temperaturze do -32?C (-25?F). Nowy mechanizm priorytetyzacji zaworów automatycznie kieruje ciśnienie i przepływ oleju hydraulicznego tam, gdzie jest to wymagane, aby zwiększyć sprawność transportu i przeładunku materiałów. Ich zaawansowany układ elektrohydrauliczny zapewnia optymalną równowagę między mocą, efektywnością i kontrolą ładunku. Automatyczne podgrzewanie skraca czas nagrzewania oleju hydraulicznego w niskiej temperaturze i pomaga zwiększyć trwałość elementów systemu.

Przygotowano także bogaty zestaw osprzętu roboczego oraz opcje ramion i wysięgników do różnorodnych zastosowań, tak aby jak najbardziej zwiększyć wszechstronność. Model MH3250 może być fabrycznie wyposażony w generator 25 kW do zasilania magnesu, aby zwiększyć jego wszechstronność. Klienci mogą wybierać wśród osprzętu roboczego Cat o różnych typach i wielkości, odpowiednio do potrzeb w zakresie przeładunku materiałów i wykonywania innych zadań w miejscu pracy.

Komfortowa praca

Wygłuszenie kabiny za pomocą skutecznej izolacji akustycznej i gumowe zawieszenia amortyzujące wibracje przekładają się na większą łatwość obsługi oraz wyższy komfort i wydajność pracy. Wszystkie elementy sterujące są wygodnie umieszczone przed operatorem i w jego swobodnym zasięgu, tak aby nie musiał on wykonywać niepotrzebnych ruchów. Lewą konsolę można odchylić do góry, aby łatwiej było wchodzić do kabiny i z niej wychodzić. Fotel z zawieszeniem pneumatycznym premium jest podgrzewany i wentylowany w trosce o komfort operatora w trakcie całej zmiany niezależnie od warunków klimatycznych.

Duży monitor 254 mm (10 cali), wyposażony w dotykowy panel o wysokiej rozdzielczości oraz pokrętła, ułatwia nawigowanie po intuicyjnym interfejsie. Dzięki nowej funkcji ID operatora różni operatorzy maszyny mogą zapisać swoje indywidualne ustawienia joysticków i preferowanego trybu mocy silnika, a maszyna automatycznie przywoła odpowiednią konfigurację na podstawie identyfikatora operatora. Hydrauliczny podnośnik umożliwia podniesienie kabiny na wysokość do 6020 mm (19 stóp i 9 cali), aby usprawnić załadunek/rozładunek przyczep wysokiego składowania oraz załadunek rozdrabniacza. 

W trosce o bezpieczeństwo

Węższe słupki w połączeniu z dużymi szybami ze szkła hartowanego oraz spłaszczoną pokrywą silnika zapewniają operatorowi znakomitą widoczność we wszystkich kierunkach. Operator może ponadto obserwować obszar roboczy na dużym monitorze z ekranem dotykowym, na którym wyświetlany jest obraz z kamery cofania oraz kamer bocznych, wchodzących w skład standardowego wyposażenia. Szyby przednie kabiny są wykonane z grubego, udaroodpornego bezpiecznego szkła laminowanego spełniającego wymagania klasy P5A. W kabinie jest ponadto standardowo wbudowany system FOGS chroniący operatora przed spadającymi i odrzucanymi odłamkami.

Platforma serwisowa na górnym poziomie ze schodkami wykonana z antypoślizgowej płyty perforowanej zapewnia łatwy, bezpieczny i szybki dostęp do punktów serwisowania maszyny. Jeśli zawiedzie układ hydrauliczny, kabinę można bezpiecznie opuścić za pomocą dwóch zaworów awaryjnych, z których jeden znajduje się w kabinie, a drugi na zewnątrz maszyny. Zawory zwrotne na wysięgniku i ramieniu zapobiegają cofaniu się oleju hydraulicznego, aby utrzymać położenie przedniego układu zawieszenia osprzętu w razie nieoczekiwanego spadku ciśnienia w układzie hydraulicznym.

Nowe standardowe rozwiązania techniczne w koparkach do prac przeładunkowych Cat MH3250 i MH3260 zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. Układ Cab Avoidance pomaga zapobiegać kontaktowi osprzętu z kabiną.

Funkcja E-Fence umożliwia wyznaczenie na monitorze obwiedni zakresu roboczego, której przekroczenie będzie automatycznie powodowało unieruchomienie maszyny. Funkcja identyfikatora operatora wymaga wpisania kodu PIN w celu uruchomienia silnika, więc niepowołana osoba nie będzie w stanie użyć maszyny.

Uproszczona obsługa serwisowa

Dzięki synchronizacji okresów międzyprzeglądowych i wydłużeniu cykli wymiany filtrów przeglądy nowych koparek do prac przeładunkowych Cat MH3250 i MH3260 zabierają mniej czasu i są tańsze w przeprowadzeniu. W celu zmniejszenia wymagań konserwacyjnych jako okres wymiany wszystkich filtrów paliwa przyjęto 1000 godzin pracy, a nowy filtr wlotu powietrza z filtrem wstępnym również starcza nawet na 1000 godzin. Nowy filtr oleju hydraulicznego lepiej wychwytuje zanieczyszczenia, a okres jego wymiany wydłużono do 3000 godzin pracy — to 50% więcej niż w przypadku starszych filtrów. Nowe zawory zapobiegające wyciekom pozwalają zachować czystość oleju podczas wymiany i w ten sposób poprawić żywotność układu.

Operatorzy mogą wygodnie śledzić zużycie filtrów koparki i okresy między przeglądami na wysokiej jakości monitorze w kabinie. Wysokowydajny wentylator chłodzący nie wymaga interwencji operatora, ponieważ ma funkcję automatycznej zmiany kierunku obrotów, która czyści rdzenie chłodnicy i w ten poprawia trwałość maszyny. Rozmieszczone zgodnie z zasadami ergonomii króćce Cat S?O?SSM umożliwiają szybkie pobieranie próbek płynów do analizy, co upraszcza wykonywanie przeglądów.

Nowe możliwości serwisu zdalnego w MH3250 i MH3260 usprawniają serwisowanie i pozwalają zaoszczędzić na kosztach dojazdu do serwisu. Usługa Remote Flash aktualizuje oprogramowanie pokładowe poza godzinami pracy maszyny, aby działała ona zawsze z jak najwyższą sprawnością bez przestojów. Aplikacja Cat pozwala na wygodne zarządzanie lokalizacją, godzinami pracy i terminarzem przeglądów floty, a także sygnalizuje, kiedy wymagany jest przegląd.

Źródło: Caterpillar          

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ