Nowa młotowiertarka akumulatorowa KHC 18 od Festool

Ocena: 5
6522

Festool wprowadza na rynek nową młotowiertarkę akumulatorową KHC 18, charakteryzującą się niezwykłą wytrzymałością i skutecznością w działaniu. Młotowiertarka wyposażona jest w mocny, bezszczotkowy silnik EC-TEC oraz pneumatyczny mechanizm udarowy o energii udaru 2,6 dżuli.

 

 

Rdzeniem nowego 18-woltowego narzędzia jest bezszczotkowy silnik EC-TEC, który, w połączeniu z pneumatycznym mechanizmem udarowym, gwarantuje efektywność podczas wiercenia i kucia w betonie, kamieniu, czy  murze. Silnik bezszczotkowy jest nie tylko energooszczędny, ale także przekształca energię akumulatora w optymalną wydajność.

Młotowiertarka KHC 18 to nie tylko moc, ale także wszechstronność dzięki beznarzędziowej wymianie uchwytu wiertarskiego. Możliwość szybkiego montażu uchwytu wiertarskiego, koron wiertniczych i dłut z uchwytem SDS-Plus sprawia, że narzędzie to nadaje się do różnorodnych zastosowań. Energia uderzenia 2,6 dżuli umożliwia efektywne usuwanie materiału podczas prac dłutowania oraz szybki postęp przy wierceniu udarowym w betonie o średnicy do 18 mm (maksymalna średnica do 26 mm).

Dodatkowym atutem jest łatwość czystej i bezpiecznej pracy, dzięki przemyślanemu urządzeniu do odsysania, dostępnemu jako akcesorium. Kompatybilne z inteligentnym systemem odsysania Festool, akumulatory Festool 18V Bluetooth® komunikują się z modułem Bluetooth® odkurzacza CLEANTEC, automatycznie uruchamiając odkurzacz przy włączeniu narzędzia 18 V.

Korzyści z bezpieczeństwa pracy daje rówież elektroniczny system KickbackStop, który przeciwdziała niebezpiecznemu skręcaniu nadgarstka w przypadku nagłego zatrzymania lub zablokowania wiertła. Tłumik drgań skutecznie pochłania energię uderzenia, zanim przekroczy ją na ręce, co w połączeniu z ergonomicznym uchwytem sprawia, że narzędzie jest komfortowe nawet podczas intensywnego użytkowania.

Młotowiertarka akumulatorowa KHC 18 będzie dostępna u Autoryzownaych Dystrybutorów Festool od maja 2024 roku. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: www.festool.pl

Dane techniczne KHC 18

Napięcie akumulatora: 18 V

Prędkość obrotowa na biegu jałowym: 0 - 980 min?¹

Liczba udarów na biegu jałowym: 0 - 4350 min?¹

Energia udaru: 2,6 J

Maks. średnica wiercenia w betonie: 26 mm

Maks. średnica wiercenia w stali: 13 mm

Maks. średnica wiercenia w drewnie: 30 mm

Uchwyt narzędziowy: SDS-plus

Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego: 1,5 - 13 mm

Pojemność akumulatora: 5 Ah

Ciężar produktu bez wyposażenia: 3,3 kg

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ