Nowa linia osprzętu Bobcat do zamiatania

Ocena: 5
13939

Bobcat wprowadza na rynek nową linię osprzętu do zamiatania. Nowe zamiatarki uzupełniają wyjątkową ofertę osprzętu do utrzymywania dróg firmy Bobcat.

 

 

Bobcat wprowadza nową linię pięciu zamiatarek, która uzupełnia najwszechstronniejszą na rynku ofertę osprzętu do utrzymywania dróg tej firmy. Nowe zamiatarki są zaprojektowane tak, aby zapewnić uniwersalność i są zatwierdzone do użytku z wieloma różnymi nośnikami narzędzi Bobcat, takimi jak ładowarki o sterowaniu burtowym oraz kompaktowe ładowarki gąsienicowe, kompaktowe ładowarki kołowe, małe ładowarki przegubowe oraz ładowarki teleskopowe.

 

Zamiatarki, należące teraz do niezrównanej oferty sprzętu do utrzymywania dróg i chodników Bobcat, uzupełniają szeroką gamę produktów dla tego sektora, takich jak frezarki, piły tarczowe, rozściełacze gleby i asfaltu, równiarki, koparki do rowów oraz szczotki kątowe. Wraz z rozwijającą się linią nośników narzędzi Bobcat zapewniają one wydajne rozwiązania do naprawy nawierzchni asfaltowych, betonowych, konserwacji jezdni oraz chodników i wielu innych zastosowań.

 

Zamiatarki Bobcat, świetnie radzące sobie nie tylko w drogownictwie, mają zastosowania w najróżniejszych branżach, takich jak sprzątanie, recykling, wyburzenia aż po różnorodne zadania na rynku rolnym. 

 

Utrzymanie dróg i chodników – ciągle rozwijający się rynek 

 

Rynek związany z naprawami nawierzchni asfaltowych i betonowych ciągle rozwija się w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Zgodnie z danymi Europejskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych w samej Europie sieć autostrad i dróg regionalnych oraz lokalnych ma łączną długość ok. 5,5 mln km, z czego ponad 90% jest pokrytych asfaltem; liczba ta co roku się zwiększa. 

 

„Wszystkie nawierzchnie asfaltowe muszą być regularnie konserwowane i naprawiane, co wydłuża ich żywotność. W firmie Bobcat kontynuujemy inwestycje, aby rozszerzać naszą ofertę osprzętu do konserwacji dróg, gdyż widzimy tu rosnący popyt. Obecnie oferujemy najszerszą gamę kompaktowych rozwiązań do naprawy dróg na rynku, zapewniając duży wybór produktów, od frezarek, zamiatarek i pił tarczowych po niedawno dodaną linię lekkich ubijarek” – mówi Daniele Paciotti, dyrektor linii produktów ds. osprzętów w Bobcat.

 

Nowa oferta zamiatarek Bobcat 

 

Zamiatarki Bobcat znajdą zastosowanie w każdym projekcie obejmującym utrzymanie nawierzchni. Pięć modeli zamiatarek w nowej ofercie Bobcat zapewnia szerokości zamiatania od 110 do 215 cm, z pojemnością łyżki na zanieczyszczenia od 0,22 do 0,44 m3. Modele we wszystkich rozmiarach są obecnie dostępne z ujednoliconymi rozwiązaniami dla całej platformy. 

 

Nowe zamiatarki mają mocniejsze, bardziej wytrzymałe szczotki. W reakcji na opinie klientów firma Bobcat opracowała jako opcję nowy zbiornik na wodę montowany na samej zamiatarce, z przemyślnym przednim układem spryskiwaczy.

 

Zamiatarki Bobcat mogą zamiatać i zbierać pył i inne zanieczyszczenia zarówno w przód jak i w tył. Są one idealne do sprzątania parkingów, chodników, zatok i magazynów, jak również obiektów przemysłowych, zakładów recyklingu, placów budowy i rozbiórki czy budynków gospodarskich w rolnictwie.

 

Zamiatarki Bobcat, trwałe i łatwe w użytkowaniu, wykorzystują bardzo udany system łatwego montażu Bobcat, który umożliwia operatorowi montaż i wymianę osprzętu w mniej niż minutę. Kluczowym rozwiązaniem jest tutaj urządzenie sterujące osprzętem ACD ze złączem 7-stykowym, które rozpoznaje podłączony osprzęt i pozwala operatorowi natychmiast wykorzystywać wszystkie jego funkcje bezpośrednio z kabiny.  

 

Dzięki niedawnemu wejściu firmy Bobcat na rynek przegubowych ładowarek kołowych obecnie ma ona największą ofertę ładowarek ze wszystkich producentów na świecie, zapewniając rewelacyjny wybór nośników do narzędzi.

 

Oferta osprzętu – frezarki Bobcat

 

Frezarki Bobcat, idealne nie tylko do łatania dziur w jezdni, pęknięć nawierzchni i uszkodzeń po oblodzeniu, ale również do frezowania powierzchni i obrabiania studzienek, obejmują szerokości cięcia od 35 do 120 cm. Inne zastosowania obejmują tworzenie nacięć do zagłębionych linii rozdzielających pasy ruchu, wyrównywanie nawierzchni, tworzenie pionowych krawędzi podczas naprawy nawierzchni oraz wycinanie odpływów na parkingach i ukosowanie krawędzi jezdni.  

 

Rozściełacze gleby i asfaltu Bobcat  

  

Dzięki konstrukcji pozwalającej oszczędzać czas i zmniejszać koszty pracy rozściełacze gleby i asfaltu Bobcat, ze standardową szerokością roboczą 190 cm lub opcjonalną 196 cm, można wykorzystywać do układania asfaltu i innego materiału na nowe nawierzchnie, do poszerzania i naprawy istniejących dróg, do uzupełniania i tworzenia nowej warstwy nawierzchni oraz do tworzenia podbudowy. Dzięki funkcji przesunięcia sprzęt może również rozściełać asfalt w taki sposób, aby ładowarka nie musiała przejeżdżać po rozściełanym materiale, dzięki czemu można uzyskać nienaruszoną i gładszą powierzchnię. 

 

Oferta pił tarczowych Bobcat 

 

Solidne i wydajne piły tarczowe Bobcat tną asfalt, beton, zmarznięty grunt, siatkę drucianą i inne twarde materiały z większą precyzją niż młoty pneumatyczne lub hydrauliczne. Stosuje się je do naprawy dróg i wycinania rowów pod instalacje wodne, gazowe, elektryczne i światłowodowe. Piła do rowów unoszona jest i opuszczana hydraulicznie i, w zależności od modelu, ma głębokość cięcia od 15 do 80 cm. Bobcat oferuje również tarcze ze zmiennymi segmentami, które umożliwiają użytkownikowi szybką zmianę szerokości tarczy (50, 80, 100, 120 mm) w terenie, bez potrzeby wymiany całej tarczy w warsztacie co skraca proces on nawet 10 godzin.

 

Nowa linia lekkich ubijarek Bobcat

 

Ubijanie podbudowy i asfaltu jest koniecznością przy konserwacji dróg. Aby spełnić te wymagania, firma Bobcat wprowadziła nową linię lekkich maszyn do zagęszczania powierzchni. 

Najnowsze rozszerzenie oferty produktów Bobcat pozwoli spełnić wymagania związane z niemal każdym rodzajem prac. Zagęszczanie asfaltu i materiałów podbudowy zwiększa ich odporność na ciężki ruch drogowy i ich ogólną trwałość. 

 

W sumie linia ubijarek firmy Bobcat składa się z siedmiu różnych rodzin produktów, w których jest dostępnych 37 modeli, od zagęszczarek stopowych o masie 29 kg po walce podwójne ważące 2,6 t.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ