Nowa linia małych ładowarek przegubowych firmy Bobcat

Ocena: 5
5804

Firma Bobcat wprowadziła na rynek nowe małe ładowarki przegubowe L23 oraz L28, które zapewniają duże udźwigi na ograniczonej przestrzeni, łatwość użytkowania dzięki intuicyjnemu sterowaniu oraz minimalne naruszenie podłoża przy pracy na dowolnym terenie. Nowe ładowarki przegubowe należą do strategii zwiększania obecności firmy Bobcat na rynku kompaktowych ładowarek kołowych i potwierdzają, że firma ma obecnie największą ofertę ładowarek ze wszystkich producentów na świecie.

 

 

Nowe maszyny, projektowane i produkowane w zakładach Bobcat w Ameryce Północnej, zapewniają imponującą stabilność i udźwig statyczny równy nawet 1,39 t. Dlatego łatwo umieszczać ładunki przy użyciu małych ładowarek przegubowych w rowach i na chodnikach, co jeszcze ułatwia doskonała widoczność w obu maszynach. Duży udźwig maszyny w stosunku do jej masy sprawia, że jest ona idealna do podnoszenia i przenoszenia ciężkich ładunków na ograniczonej przestrzeni. Wysuwany wysięgnik w modelu L28 zapewnia więcej możliwości rozmieszczania ładunków, a opcje przeciwwag pozwalają użytkownikowi dostosować udźwig do zastosowań.

 

Niewielkie rozmiary maszyny, z szerokością nieznacznie przekraczającą jeden metr, oraz ciasny promień skrętu pozwalają tym ładowarkom na łatwą pracę nawet w niełatwych i trudnodostępnych obszarach. Mimo solidnej konstrukcji małe ładowarki przegubowe są również dość lekkie, żeby można je było łatwo przewozić.

 

Nowe małe ładowarki przegubowe poszerzają ofertę firmy Bobcat 

  

Wejście na rynek małych ładowarek przegubowych pozwala firmie Bobcat rozszerzyć ofertę ładowarek, co daje nowe możliwości biznesowe zarówno firmie, jak i rozbudowanej sieci autoryzowanych dealerów Bobcat w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nowe ładowarki pozwalają przyciągnąć więcej klientów z rozwijających się branż kształtowania krajobrazu, lekkich prac budowlanych oraz miejskich służb konserwacyjnych, jak również z rolnictwa i ogrodnictwa.

 

John Chattaway, dyrektor ds. ładowarek w firmie Bobcat, powiedział: „Małe ładowarki przegubowe to kompaktowe, lekkie konstrukcje zapewniające wielkie możliwości i łatwość sterowania, dzięki czemu stanowią potężne i wygodne wielozadaniowe narzędzie dla szeregu zastosowań. Zarówno L23 jak i L28 to maszyny z silnikiem o mocy 25 KM i z intuicyjnym sterowaniem, które sprawia, że są idealne niemal dla każdego użytkownika, co jeszcze zwiększa grono klientów i zasięg zakres możliwości maszyn marki Bobcat. 

 

Najważniejsze cechy, których szukają użytkownicy małych ładowarek przegubowych, to duży udźwig przy wysokiej stabilności i niewielkich naruszeniach terenu, gdyż są one wykorzystywane głównie przy podnoszeniu i przenoszeniu ładunków. Bobcat wnosi na ten rynek lata doświadczeń firmy na rynku ładowarek pozwalające nam budować maszyny, które są bezpieczne, niezawodne i bardzo trwałe. Wszystko to zapewnia jakość maszyn, której nie dorównują nasi konkurenci”. 

 

Łatwa obsługa elementów sterujących 

 

Małe ładowarki przegubowe Bobcat są dostępne w wersjach z kabiną otwartą i zamkniętą; obie są zaprojektowane tak, aby zapewnić dodatkowe miejsce ułatwiające wsiadanie i wysiadanie oraz zwiększające komfort operatora. Elementy sterujące są intuicyjne dla wszystkich operatorów, tych doświadczonych jak i początkujących. W razie pracy w chłodniejszym klimacie dostępna jest zamknięta kabina i podgrzewany fotel. 

 

Prosta konstrukcja z dwoma pedałami pozwala na szybką i łatwą zmianę kierunku jazdy: jeden pedał porusza maszyną w przód, drugi wstecz. Takie sterowanie łatwo opanować, dzięki czemu małe ładowarki przegubowe to doskonały wybór dla pracowników sezonowych lub klientów wynajmujących sprzęt. Jest to również proste i wygodne dla operatorów, którzy muszą opanować elementy sterowania wielu maszyn.

 

Poza imponującym udźwigiem L28 ma teleskopowe ramię zwiększające zasięg

i wysokość podnoszenia. Nowatorska konstrukcja z dwoma siłownikami utrzymuje ładunek w poziomie, gdy operator porusza łyżką i manipuluje materiałami na wysokości. Siłownik teleskopowy jest zsynchronizowany z cięgłem poziomowania hydraulicznego, co wspomaga poziomowanie i pozwala uniknąć przesypywania materiałów z tyłu łyżki, co również znacznie ułatwia użytkowanie i zwiększa wydajność.

 

Aby małe ładowarki przegubowe Bobcat były rzeczywiście wszechstronne, firma wykorzystuje swoje niezrównane doświadczenie w dziedzinie osprzętu, co pozwoliło jej opracować specjalną wersję oryginalnego systemu mocowania osprzętu Bob-Tach®, który pozwala na wykorzystywanie osprzętu zarówno z certyfikatem S70/MT55 jak i S100/S450.

 

Niezawodny silnik, zamontowany wzdłużnie o wysokim momencie obrotowym spełnia normy emisji spalin Stage V, ale sterowany mechanicznie, dzięki czemu można go używać we wszystkich regionach. Wydajny układ chłodzenia zapewnia lepsze działanie i ochronę podzespołów, czego efektem jest wydajność należąca do najlepszych w tej klasie. 

 

Doskonałe do prac pielęgnacyjnych

 

Małe ładowarki przegubowe Bobcat zaprojektowano specjalnie tak, aby nie naruszać podłoża w obszarze roboczym. Umożliwia to nie tylko przegub, dzięki któremu tylne opony poruszają się po śladzie przednich podczas skrętów, ale również tryb ochrony podłoża, który ogranicza poślizg kół. Oznacza to, że są one idealne do kształtowania krajobrazu, projektów budowlanych i prac konserwacyjnych, gdzie przestrzeń jest ograniczona, a podłoże należy zachować w dobrym stanie.

 

W zależności od warunków pracy w ładowarkach automatycznie włącza się jeden z dwóch trybów jazdy: tryb o wysokiej przyczepności, który zapewnia kontrolę na trudnym i śliskim terenie, oraz tryb ochrony podłoża, w którym podłoże jest naruszane w minimalnym stopniu.

 

W trybie wysokiej przyczepności, gdy koło kierownicy nie jest skręcane, zwiększona przyczepność zapewnia doskonałą kontrolę i mobilność na trudnym lub śliskim terenie. Tryb ochrony podłoża zapewnia aktywne kierowanie i ogranicza poślizg kół, dzięki czemu podłoże jest naruszane w minimalnym stopniu. Ponadto opcjonalny tryb wspomagania jazdy, podobny do blokady mechanizmu różnicowego, pozwala operatorowi na chwilowe wyłączenie trybów automatycznych podczas jazdy po trudnym terenie.

 

 

Najważniejsze dane techniczne

 

Mała ładowarka przegubowa Bobcat 

L23

L28

Moc silnika 

18 kW (25 HP)

Przepływ/ciśnienie hydrauliczne 

45,8 l/min / 20 MPa

Masa robocza 

1719 kg 

1903 kg 

Udźwig statyczny (przegub prosty) 

1265 kg 

1391 kg 

Udźwig znamionowy (przegub prosty/wysięgnik wsunięty) 

633 kg 

696 kg 

Prędkość jazdy 

13,2 km/h 

13,4 km/h 

Szerokość całkowita 

1105 mm 

1118 mm 

Wysokość podnoszenia (*wysunięty) 

2169 mm 

*2650 mm 

 

Źródło: Bobcat

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ