Nowa ładowarka kołowa Cat 988 - niższe koszty pracy i obsługi

Ocena: 5
4247

Nowa ładowarka kołowa Cat® 988 GC zapewnia niezawodną i wydajną pracę, umożliwiając klientom przenoszenie większej ilości materiału przy niższych kosztach na godzinę, co z kolei daje szybszy zwrot z inwestycji. Nowa ładowarka oferuje do 5% niższe zużycie paliwa i do 15% niższe koszty konserwacji w porównaniu z modelem Cat 988K. Maszyna zaprojektowana, aby zmaksymalizować wartość cyklu życia w umiarkowanych zastosowaniach produkcyjnych do 2000 godzin rocznie. 988 GC jest w stanie zapewnić produkcję w granicach 6% 988K w zastosowaniach związanych z załadunkiem ciężarówek.  

 

 

Łatwa w obsłudze i konserwacji, nowa ładowarka 988 GC jest zoptymalizowana jako 45-tonowa (50-ton amerykańskich) ładowarka dopasowana do pracy z wozidłem. Wysokość zrzutu 3909 mm (12,8 stopy) zapewnia wydajny załadunek podczas współpracy z wozidłem Cat 775G. Z udźwigiem łyżki dopasowanym do modelu 988K, nowa koparka 988 GC oferuje wydajność do 670 ton/godzinę (740 ton krótkich/godzinę) w zastosowaniach związanych z załadunkiem drobnego materiału na wozidła i do 527 ton/godzinę (581 ton krótkich/godzinę) w operacjach przeładunkowo-transportowych.

Wysoce wytrzymałe konstrukcje nowej ładowarki są zbudowane z myślą o wielu cyklach życia i wytrzymaniu najtrudniejszych warunków załadunku. Zbudowana na wspólnej platformie dużych ładowarek kołowych Cat, jej tylna rama o prostokątnym przekroju jest odporna na wstrząsy skrętne i siły skręcające. Przednia rama została przeprojektowana tak, aby wytrzymać większe obciążenia i zastosowano w niej nową konstrukcję ramienia podnoszącego.

Niezawodna i wydajna

Niezawodność i wydajność są sercem nowego modelu 988 GC ze sprawdzonym silnikiem Cat C15, który oferuje konfiguracje spełniające normy EU Stage IIIA / U.S. EPA Tier 3 lub EU Stage V / U.S. EPA Tier 4 Final Pakiet chłodzenia w modelu 988 GC oferuje wyższe odprowadzanie ciepła dzięki strategii wentylatora na żądanie i dwóm dostępnym ustawieniom prędkości wentylatora dla konfiguracji standardowej i wysokiej temperatury otoczenia.  

Przekładnia hydrokinetyczna Cat ze standardowym sprzęgłem blokującym eliminuje straty, obniża temperaturę układu, poprawia czasy jazdy i skraca czasy cykli w operacjach przeładunkowo-transportowych. Poprawiające trwałość i łatwość serwisowania olejowe hamulce tarczowe Cat zapewniają doskonałe odprowadzanie ciepła i dobrą wydajność.

Przekładnia Cat Advanced Power Electronic Control Strategy (APECS), zaprojektowana specjalnie z myślą o zastosowaniach w kamieniołomach i górnictwie, oferuje najlepsze w swojej klasie osiągi dzięki spójnej, płynnej zmianie biegów, poprawie produktywności i wydajności oraz długiej żywotności. Podczas zmiany przełożeń z optymalnym doborem biegów są zachowywane dynamika jazdy do przodu i moment obrotowy, co przekłada się na większe przyspieszenie na pochyłościach. Pedał odłącznika skrzyni biegów wydłuża żywotność hamulca zasadniczego i zapewnia pełną moc podczas ładowania w trakcie postoju.

Układ hydrauliczny wykrywania obciążenia kieruje olej hydrauliczny przez osprzęt i układ kierowniczy tylko wtedy, gdy zachodzi potrzeba optymalizacji wydajności i efektywności nowego modelu 988 GC. Opcjonalne sterowanie jazdą, korzystne w zastosowaniach przeładunkowo-transportowych, dodaje dodatkowy akumulator do obwodu podnoszenia, zapewniając płynniejszą jazdę.

Łatwa i wygodna obsługa

Maksymalną szybkość reakcji maszyny osiągnięto dzięki systemowi zintegrowanego sterowania układem kierowniczym i przekładnią (STIC™), który zapewnia do 47% cichszą pracę. Fotel Cat Comfort serii III z zamontowanym na siedzeniu wspornikiem osprzętu, który porusza się wraz z fotelem, zwiększa komfort operatora i zmniejsza jego zmęczenie. Obsługa jest uproszczona dzięki intuicyjnemu interfejsowi operatora, ekranowi dotykowemu i łatwym w użyciu miękkim elementom sterującym osprzętem. Drgania maszyny docierające do operatora są redukowane za pomocą mocowań izolacji kabiny i zawieszenia pneumatycznego fotela, a dla zwiększenia komfortu operatora dostępny jest opcjonalny, chłodzony powietrzem i podgrzewany fotel.

Proste zintegrowane technologie pomagają zwiększyć produktywność i wydajność 988 GC. Product Link™ pomaga monitorować i usprawniać operacje w miejscu pracy oraz zarządzać nimi, a także oferuje bezprzewodowy dostęp do istotnych danych operacyjnych, zapewniając cenny wgląd w sposób działania maszyny. Standardowe tylne pole widzenia Cat zwiększa widoczność za maszyną, umożliwiając operatorowi bezpieczną i pewną pracę. Aby zapewnić bezpieczeństwo ludzi i mienia, koparkę 988 GC można wyposażyć w technologię Cat Detect, która zwiększa świadomość otoczenia wokół pracującego sprzętu.

Konstrukcja przedniego ramienia podnoszącego zetownika zapewnia doskonałą widoczność krawędzi łyżki i obszaru roboczego, ułatwiając obsługę. Ładowność łyżki jest tożsama z tą w modelach 988K dzięki gamie łyżek Cat z serii Performance o pojemności od 6,3 do 7,6 m3 (od 8,3 do 10 yd3).

Wyświetlając dane w czasie rzeczywistym w celu zwiększenia produktywności i ograniczenia przeciążenia, opcjonalna funkcja Cat Payload umożliwia ważenie* przewożonych i załadowanych materiałów. Opcjonalna usługa Advanced Productivity zapewnia dostęp do kompleksowych informacji, które pomagają zarządzać wydajnością i zyskownością prac.

Mniejsze wymagania konserwacyjne

Konstrukcja nowej ładowarki obejmuje funkcje zwiększające czas pracy maszyny i zmniejszające koszty konserwacji nawet o 15% w porównaniu z modelem 988K. Wyższa wydajność i większa niezawodność układu hydraulicznego wyposażonego w zaawansowany układ filtracji. Wygodna obsługa techniczna dzięki dostępowi z poziomu podłoża lub z platformy i zgrupowanym punktom serwisowym. Odchylane drzwiczki po obu stronach przedziału silnikowego zapewniają łatwy dostęp do punktów codziennej obsługi technicznej. Skoncentrowane punkty smarowania oraz wzierniki na poziomie gruntu upraszczają codzienne smarowanie i sprawdzanie poziomu oleju w głównych układach maszyny.

Diagnostyka pokładowa ostrzega operatora o problemach z maszyną, dzięki czemu można je rozwiązać przed powstaniem awarii. Informacje rejestrowane przez Product Link mogą być zdalnie monitorowane za pośrednictwem strony my.cat.com, aplikacji Cat lub VisionLink®, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność konserwacji zapobiegawczej i serwisowania.

 

                                                                                  SPECYFIKACJE PRODUKTU 988 GC CAT®

Aby uzyskać więcej informacji o nowych ładowarkach kołowych Cat 988, skontaktuj się z dealerem Cat lub odwiedź stronę www.cat.com.

Źródło: Caterpillar

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ