Nowa ładowarka kołowa Cat 966 GC

Ocena: 5
10821

Nowa ładowarka kołowa Cat® 966 GC została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu niezawodnej, sprawnej i efektywnej pracy oraz cechuje się dużą trwałością w szerokim zakresie zastosowań. Zaprojektowane przez firmę Caterpillar elementy, wentylator sterowany temperaturowo, układ hydrauliczny z funkcją regulacji wydatku zależnie od obciążenia oraz intuicyjnie obsługiwane elementy sterujące zapewniają niskie zużycia paliwa i koszty eksploatacji, co sprawia, że ta uniwersalna maszyna odpowiada potrzebom rynku wypożyczalni i sektora komunalnego. 

 

 

Silnik Cat C9.3B spełnia wymogi norm emisji EPA Tier 4 Final (USA), Stage V (UE), Tier 4 (Korea), Nonroad Stage IV (Chiny) i japońskiej z roku 2014 przy maksymalnej mocy znamionowej 239 kW (321 KM). Silnik jest wyposażony w automatyczny moduł oczyszczania gazów spalinowych Cat (CEM), wraz z układem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) i filtrem cząstek stałych (DPF), który działa podczas pracy bez zakłócania harmonogramu prac. Układ sterujący pracą silnika na biegu jałowym Cat (EIMS), układ automatycznego wyłączania silnika po określonym czasie pracy na biegu jałowym (EIS), wentylator o zmiennej prędkości obrotowej i układ hydrauliczny wykrywający obciążenie pomagają istotnie obniżyć w maszynie zużycie paliwa oraz poziomy hałasu. Opcjonalny hydrauliczny wentylator z funkcją zmiany kierunku obrotów pomaga usuwać zanieczyszczenia z rdzeni chłodnicy, aby zwiększyć wydajność podczas pracy w warunkach dużego zanieczyszczenia.

Nowa ładowarka jest wyposażona w sterowaną elektronicznie, automatyczną planetarną skrzynię biegów Powershift (po 4 biegi jazdy do przodu/do tyłu) z zabezpieczeniem przed zmianą przełożeń i pojedynczym sprzęgłem w celu zapewnienia odpowiedniej sprawności, trwałości oraz płynnej zmiany przełożeń. Opcjonalny układ kontroli komfortu jazdy ładowarki zwiększa płynność jazdy podczas poruszania się po nierównym terenie, zapewniając doskonałe utrzymywanie materiału w łyżce oraz zwiększając efektywność. Konfiguracje osi z opcjonalnym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu zwiększają przyczepność w trudnych warunkach terenowych.

Przedni układ zawieszenia osprzętu

Sprawdzony w praktyce układ zawieszenia osprzętu typu „Z” firmy Caterpillar, z odlewaną belką poprzeczną i dźwignią przechylania, zapewnia zarówno duże możliwości kopania, jak i duże siły odspajania, gdy nowa ładowarka jest wyposażona w łyżki Cat o zwiększonej wydajności. Układ hydrauliczny z funkcją regulacji wydatku zależnie od obciążenia ciągle reguluje przepływ i ciśnienie, aby precyzyjnie dostosowywać je do warunków pracy, zmniejszając zarówno obciążenie pompy, jak i ogólne zużycie paliwa.

W łyżkach o zwiększonej wydajności zastosowano rozwiązanie pozwalające optymalnie dopasować kształt łyżki do możliwości zapewnianych przez funkcję podnoszenia i przechylania, masy maszyny oraz parametrów roboczych układu zawieszenia osprzętu. Są one dostępne w wersjach do różnych zastosowań, w tym ogólnego przeznaczenia, z płaskim dnem, o dużej wytrzymałości do materiałów skalnych czy do materiałów lekkich. Cechy konstrukcyjne łyżek pozwalają operatorom o różnych poziomach doświadczenia regularnie osiągać wyższy o 10% w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami współczynnik napełnienia, co przekłada się na zwiększenie produktywności oraz obniżenie zużycia paliwa. Ładowarka 966 GC może być też wyposażona w szybkozłącze Cat Fusion™ ze sterowaniem, a w połączeniu z trzecią funkcją pomocniczego układu hydraulicznego złącze pozwala na stosowanie szerokiej gamy osprzętu roboczego Cat.

Opcjonalny zestaw Cat Payload umożliwia ważenie na bieżąco*, aby realizować precyzyjne cele załadunkowe. Układ jest bardzo dokładny, oferuje różne możliwości montażu oraz jest łatwy do kalibrowania i konfigurowania. System Cat Payload umożliwia wyświetlanie w kabinie masy ładunku oraz waży materiał podczas dojeżdżania do ciężarówki i podnoszenia, bez zakłócania cyklu załadunku. Tym samym pozwala operatorowi na ładowanie dokładnie według specyfikacji, szybszy załadunek większej liczby ciężarówek i przemieszczanie większej ilości materiału. 

Stanowisko pracy operatora, obsługa serwisowa

Nowa ładowarka 966 GC jest wyposażona w prosty, intuicyjny i ergonomiczny układ sterowania z interfejsem operatora zawierającym sześć wskaźników o analogowym wyglądzie, kolorowe kontrolki oraz wyświetlacz LCD – elementy te są dobrze widoczne, dzięki czemu operatorzy mogą szybko monitorować układy maszyny. Wygodne w obsłudze, sterowanie pilotowe osprzętem hydraulicznym jest wyposażone w zdalny przełącznik redukcji biegu zwiększający komfort obsługiwania.

Z myślą o bezpieczeństwie, po obu stronach maszyny zainstalowano nachylone drabinki i zintegrowane uchwyty, zapewniające dostęp do kabiny oraz filtra powietrza silnika. Znakomitą widoczność dookoła maszyny zapewniają: duża, rozciągająca się od dachu do podłogi, płaska, wolna od zniekształceń szyba przednia, standardowa kamera tylna oraz zewnętrzne lusterka wsteczne ze zintegrowanymi lusterkami martwego pola. Standardowy układ klimatyzacji i ogrzewania z 10 regulowanymi kratkami wentylacyjnymi zapewnia operatorowi komfort pracy w różnych warunkach pogodowych.

Punkty obsługowe są dostępne z poziomu podłoża, co przyspiesza wykonywanie prac konserwacyjnych oraz zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa. Duże, otwierane do góry boczne panele pokrywy silnika oraz odchylana tylna krata zapewniają nieograniczony dostęp do punktów codziennej obsługi serwisowej, wlewów paliwa i płynu DEF, punktów smarowania, filtrów oraz króćców do pobierania próbek płynów. Opcjonalnie jest dostępny układ automatycznego smarowania Cat, który dodatkowo ogranicza zakres czynności serwisowych.

Ładowarka 966 GC jest standardowo przygotowana do montażu systemu Cat Product Link™, który pozwala na zwiększenie jest sprawności i ułatwia obsługę zapobiegawczą. System Product Link jest w dużym stopniu zintegrowany z innymi układami maszyny i rejestruje dane robocze o krytycznym znaczeniu, które są zdalnie monitorowane poprzez witrynę my.cat.com, aplikację Cat lub system VisionLink®.

Więcej informacji o nowej średniej ładowarce kołowej Cat 966 GC można uzyskać od dealera Cat lub na stronie https://www.cat.com.

*Nie do sprzedaży

 

SPECYFIKACJE PRODUKTU 966 GC

Silnik

Cat® C9.3B

Moc maksymalna przy 1600 obr/min – ISO 14396:2002, kW (KM)

239 (321)

Statyczne obciążenie destabilizujące z odkształceniem opon, kg (funty)

13 640 (30 072)

Wysokość sworznia przegubu łyżki, mm (stopy/cale)

4256 (13’ 11”)

Prześwit ramienia podnoszenia, mm (stopy/cale)

3705 (12’ 1”)

Siła odspajania (z zębami i segmentami), kN (funty-siła)

164 (36 974)

Rozstaw osi – mm (cale)

3550 (11’ 8”)

Masa eksploatacyjna, kg (funty)

21 781 (48 018)

Podana moc użyteczna jest mocą zmierzoną na kole zamachowym silnika wyposażonego w wentylator pracujący z minimalną prędkością obrotową, układ dolotowy powietrza, układ wydechowy i alternator.

 

Źródło: Caterpillar

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Maszyny

Maszyny

Maszyny

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Maszyny

Maszyny

Aktualności

Aktualności

Maszyny

Maszyny

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Maszyny

Aktualności

Maszyny

Aktualności

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ