Nowa ładowarka kołowa Case 651G Evolution z serii G

Ocena: 5
3805

CASE Construction Equipment zmodernizowało gamę ładowarek kołowych średniej wielkości, wprowadzając na rynek kolejny, już ósmy model. Całkowicie nowa maszyna 651G Evolution wypełnia lukę pomiędzy wersjami 621G i 721G. Oparta na macierzystym modelu 621G, nowa ładowarka oferuje większą wydajność załadunku, zapewniając wiodący w swojej klasie poziom produktywności i efektywności. 

      

 

Podwyższona produktywność

Większe modele 721G, 821G i 921G Evolution również zostały usprawnione i teraz charakteryzują się zwiększonym obciążeniem wywracającym i wysokością wysypu, co jeszcze bardziej poprawia produktywność operacji klientów. Te ulepszenia pozwoliły firmie CASE zaoferować we wszystkich modelach od 651G do 921G nową gamę łyżek do przeładunku o większej pojemności, która posiada zakrzywione krawędzie boczne i przeprojektowaną osłonę górną, co zapewnia wyższą wydajność oraz lepszą penetrację materiału i jego utrzymanie w łyżce.

Zwiększona niezawodność

Ładowarka 651G Evolution, podobnie jak trzy większe modele, posiada wzmocnione przednie i tylne sekcje podwozia, co pozwala zaoferować wyższą wydajność. Wytrzymałe osie, przeznaczone do dużych obciążeń, są obecnie montowane w standardzie, oferując możliwość wyboru typu mechanizmu różnicowego na każdej z nich. Klienci mogą wybierać pomiędzy 100% blokadą mechanizmu różnicowego na przedniej osi i otwartym mechanizmem różnicowym z tyłu, 100% blokadą mechanizmu różnicowego z przodu i mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu z tyłu lub mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu na obu osiach.

Komfort operatora

Operatorzy maszyny Evolution korzystają z przestronnej kabiny z zabezpieczeniem ROPS/FOPS poziomu 2, wyposażonej w ekran dotykowy, który zapewnia kontrolę nad wszystkimi funkcjami maszyny. Obejmuje to możliwość ustawienia stałej prędkości obrotowej silnika oraz możliwość automatycznego włączenia systemu Ride Control (amortyzacji ramienia) przy zadanej prędkości. Konfiguracja ładowarek serii G umożliwia obecnie operatorowi dostęp do cyfrowej instrukcji obsługi za pośrednictwem monitora, natomiast wyposażenie kabiny oferuje regulowane elektrohydrauliczne dźwignie sterujące, możliwość wyboru nowych trybów mocy i konfigurowalne przyciski na konsoli głównej.

Zintegrowana waga umożliwia operatorowi dokładny załadunek i rejestrowanie przewożonego materiału, oferując dostęp do szerokiego zakresu zestawów danych, w tym kart pracy, nazwy klienta, numeru rejestracyjnego wywrotki i danych o docelowym obciążeniu. Wszystkie te informacje mogą być automatycznie przesyłane do biura kierownika budowy za pośrednictwem portalu telematycznego CASE SiteWatch.

Czystsza, bardziej ekologiczna moc

Ładowarki kołowe CASE serii G Evolution są napędzane sprawdzonymi silnikami wysokoprężnymi FPT Industrial zgodnymi z normą UE Stage V. Oferują one pojemność 4,5 litra w modelu 521G, 6,7 litra w modelach od 621G do 921G oraz 8,7 litra w modelach 1021G i 1121G. We wszystkich maszynach aż do 921G zastosowano turbosprężarki Wastegate, a w dwóch większych modelach wykorzystano turbosprężarki o zmiennej geometrii. Wszystkie silniki wykorzystują sprawdzony układ oczyszczania spalin Hi-eSCR2 firmy FPT, który nie wymaga stosowania systemu EGR. Maszyny są kompatybilne z szeroką gamą paliw syntetycznych i zrównoważonych środowiskowo, w tym HVO (hydrorafinowane oleje roślinne) i XTL (syntetyczny olej napędowy).

Rozwiązania serwisowe CASE

Nowy model 651G Evolution będzie objęty wszystkimi istniejącymi usługami oferowanymi przez CASE, w tym rozszerzoną gwarancją i programem planowych przeglądów oraz analizą płynów roboczych mającą na celu zapobieganie poważnym awariom, optymalizację niezawodności floty i wydłużenie okresu eksploatacji. Dostępne będą także zestawy serwisowe i rozwiązania telematyczne.

Nowy model oferuje rozbudowaną telematykę obsługiwaną przez moduł 4G SiteConnect, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem nowej aplikacji SiteManager, dostępnej na urządzenia z systemem iOS i Android. Platforma została zbudowana z myślą o potrzebach klientów.

Usługa SiteConnect umożliwia dwukierunkową komunikację pomiędzy maszynami a dealerami CASE, którzy mogą przeprowadzać zdalną diagnostykę i doradzać operatorom w przypadku wszelkich zidentyfikowanych problemów bez konieczności bycia na miejscu. Oparta na algorytmach proaktywna analiza potencjalnych awarii pozwala szybciej podejmować działania naprawcze w celu zminimalizowania przestojów, co przekłada się na większą dyspozycyjność i produktywność. W przypadku wykrycia potencjalnej nieprawidłowości do dealera CASE wysyłane jest powiadomienie zawierające szczegółowe zalecenia i działania mające na celu usunięcie usterki, zanim stanie się ona poważnym problemem. Rozwiązania SiteConnect i telematyka są standardem w serii G Evolution.

Podobnie jak inne modele z serii G Evolution, także 651G oferuje wydłużone okresy międzyobsługowe (z 500 do 1000 godzin), co pozwala korzystać z obniżonych całkowitych kosztów konserwacji dostępnych w ramach programu planowych przeglądów CASE Care, oferującego różne okresy obowiązywania i zakresy zastosowań, a także opcje płatności.

Źródło: CASE Construction Equipment

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ