Nowa koparka do prac przeładunkowych Cat MH3050

Ocena: 5
2177

Nowa koparka do prac przeładunkowych Cat® MH3050 zapewnia doskonałą wydajność, sprawdzoną niezawodność i najwyższy komfort pracy w kabinie. Zaawansowany układ elektrohydrauliczny zapewnia optymalną równowagę pomiędzy mocą a wydajnością. Skraca czasy trwania cykli, czyli pozwala przemieścić więcej materiału w tym samym czasie, co się bezpośrednio przekłada na wyższy zysk firmy. Model MH3050 jeszcze bardziej rozszerza ofertę koparek Cat do prac przeładunkowych i zastosowań przemysłowych.

 

 

Tego typu koparki do prac przeładunkowych nowej generacji są napędzane silnikiem Cat C9.3B, który może pracować na biodieslu o stężeniu do B20. Silnik spełnia normy emisji spalin Stage V (UE) i EPA Tier 4 Final (USA), a jego bezobsługowy układ oczyszczania spalin obniża koszty eksploatacji i wydłuża czas bezawaryjnej pracy maszyny. Precyzyjne dopasowanie wytwarzanej siły do konkretnego zadania, dzięki dwóm trybom mocy silnika — Power i Economy — skutkuje zmniejszonym zużyciem paliwa bez gorszych osiągów.  

Ramię i wysięgnik posiadają zasięg nawet 18 m (59 stóp i 3 cale), a więc umożliwiają operatorom przenoszenie większej ilości materiału bez przestawiania maszyny. Model MH3050 oferuje również wysoki moment obrotowy mechanizmu obrotu, aby szybko przemieszczać materiał. Standardowym wyposażeniem maszyn jest funkcja SmartBoom™, która umożliwia swobodny ruch wysięgnika do góry i do dołu bez angażowania pompy. Dzięki temu operator może się skupić na sterowaniu chwytakiem i ramieniem, a maszyna zużyje mniej paliwa. Dostępna jest cała gama osprzętu zwiększającego elastyczność pracy. Opcjonalny generator o mocy 25 kW jest dostępny fabrycznie do pracy z magnesami.

Technologia
Standardowe rozwiązania techniczne w koparce do prac przeładunkowych Cat MH3050 zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. Funkcja E-Fence zapobiega wyjazdowi koparki poza teren wyznaczony przez operatora, natomiast układ Cab Avoidance pomaga unikać kontaktu osprzętu z kabiną. System Cat Payload pomaga osiągnąć precyzyjne cele załadunkowe, tak aby cały proces był maksymalnie efektywny. Po nabraniu materiału, łyżką z chwytakiem lub chwytakiem dwuszczękowym, układ momentalnie oszacuje jego masę bez wykonywania obrotu. Funkcja identyfikatora operatora wymaga wpisania kodu PIN w celu uruchomienia silnika, więc niepowołana osoba nie będzie w stanie użyć maszyny.

Zaprojektowana do bezpiecznej pracy
W przeprojektowanej kabinie znalazły się duże szyby ze szkła hartowanego oraz wąskie słupki, co wyraźnie poprawiło widoczność dookoła pojazdu. Standardowo są montowane kamery tylna i boczna po prawej stronie, ale można dopłacić do systemu obserwacji dookólnej. Obraz z kamer jest wyświetlany na dużym monitorze z dotykowym ekranem wewnątrz kabiny, dodatkowo zwiększając możliwość obserwowania miejsca pracy. Przednia szyba i okno dachowe są grubsze, laminowane i w efekcie odporniejsze na uderzenia punktowe i powierzchniowe, spełniając wymagania norm EN356, P8B i P5A. Maszyna jest również wyposażona w światła LED o mocy 1800 lumenów na podwoziu, wysięgniku i ramieniu, co zapewnia większe bezpieczeństwo i pełną widoczność podczas pracy w ciemności.

Wyłącznik na poziomie podłoża po aktywacji odcina dopływ paliwa do silnika i wyłącza maszynę. W obwodach opuszczania wysięgnika i ramienia są standardowo montowane zawory zwrotne blokujące wsteczny przepływ oleju w razie nieoczekiwanej utraty ciśnienia hydraulicznego, więc przednie zawieszenie osprzętu zawsze pozostaje w bezpiecznej pozycji. Różne opcje dostępu do kabiny zapewniają łatwy, bezpieczny i szybki dostęp do górnego obszaru serwisowego.

Komfort w nowej odsłonie
Model MH3050 jest standardowo wyposażony w kabinę premium, w której zastosowano sterowanie za pomocą joysticka, co pozwala wyeliminować kolumnę kierownicy i poprawić widoczność do przodu, zwiększyć przestrzeń na nogi i ułatwić wchodzenie do kabiny. Wszystkie elementy sterujące są wygodnie umieszczone przed operatorem i w jego swobodnym zasięgu, tak aby nie musiał on wykonywać niepotrzebnych ruchów. Duży monitor 254 mm (10 cali), wyposażony w dotykowy panel o wysokiej rozdzielczości oraz pokrętła, ułatwia nawigowanie po intuicyjnym interfejsie. Aby łatwo rozpocząć pracę każdego dnia, maszyna automatycznie przywołuje ustawienia joysticka na podstawie ID operatora. Hydrauliczny układ podnoszenia kabiny z nowym systemem amortyzacji poprawia widoczność dookoła i zapewnia tłumienie drgań zewnętrznych.

Łatwość obsługi serwisowej
Standardowa funkcja Product Link rejestruje newralgiczne dane eksploatacyjne, takie jak lokalizacja maszyny, przepracowany czas, zużycie paliwa, wydajność, czas bezczynności, alarmy serwisowe i kody usterek. Menedżer floty może zdalnie śledzić te informacje i na ich podstawie odpowiednio dysponować sprzętem.

Nowe filtry oleju hydraulicznego wytrzymują o połowę dłużej niż poprzednie i teraz wymagają wymiany dopiero po 3000 godzin pracy, a dodatkowo lepiej wychwytują zanieczyszczenia. Nowe zawory zapobiegające wyciekom pozwalają zachować czystość oleju podczas wymiany. W celu zmniejszenia wymagań konserwacyjnych jako okres wymiany wszystkich filtrów paliwa przyjęto 1000 godzin pracy. Standardowy układ smarowania automatycznego upraszcza konserwację poprzez automatyczne utrzymywanie maszyny w stanie nasmarowanym od łożyska obrotu i układu podnoszenia kabiny do końca ramienia.

Operatorzy mogą wygodnie śledzić zużycie filtrów koparki i okresy między przeglądami na wysokiej jakości monitorze w kabinie. Wysokowydajny wentylator chłodzący nie wymaga interwencji operatora, ponieważ standardowo ma funkcję automatycznej zmiany kierunku obrotów, która czyści rdzenie chłodnicy i w ten sposób poprawia trwałość maszyny.

Więcej informacji o nowej koparce do prac przeładunkowych Cat MH3050 można uzyskać u najbliższego dealera Cat oraz w witrynie internetowej www.cat.com.

SPECYFIKACJE PRODUKTU MH3050

Model

MH3050

Silnik

Cat® C9.3B

*Moc użyteczna, kW (hp)

258 (346)

Minimalna masa eksploatacyjna w kg (lb)

48 000 (105 800)

Maksymalna masa eksploatacyjna, kg (lb)

50 000 (110 250)

Maksymalny zasięg, mm (stopy/cale)

18 060 (59’3”)

Maksymalna wysokość, mm (stopy/cale)

19 030 (62’5”)

 

Źródło: Caterpillar

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ