Nowa kompaktowa ładowarka teleskopowa Bobcat dla rolnictwa

Ocena: 5
3458

Firma Bobcat wprowadziła na rynek nowa super-kompaktowa ładowarka teleskopowa TL25.60 AGRI. Nowy model rozszerza ofertę rolniczych ładowarek teleskopowych Bobcat na do ośmiu modeli, zapewniających udźwigi znamionowe do 4,3 t i wysokość podnoszenia do 7,5 m. TL25.60 AGRI napędzany jest silnikiem wysokoprężnym D24 Stage V o mocy 56 kW (75 KM), ma znamionowy udźwig roboczy 2500 g, maksymalną wysokość podnoszenia 5,9 m i zasięg całkowity 3,3 m.

 

 

Florian Hilbert, menedżer produktu ds. podnośników teleskopowych w Bobcat EMEA, powiedział: „Innowacyjna konstrukcja TL25.60 AGRI powstała w oparciu o intensywną analizę wymagań klientów i zastosowań w rolnictwie. Dzięki temu podnośnik jest łatwy w użyciu, zapewnia doskonałą stabilność i optymalny komfort oraz produktywność w dowolnych pracach na gospodarstwie”.

Doskonały komfort i wydajność

Wprowadzenie nowego TL25.60 AGRI poprzedziła udana premiera jego odpowiednika dla budownictwa, wynajmu maszyn i powiązanych branż pod koniec 2022 r. Podobnie jak tamta maszyna budowlana, TL25.60 AGRI jest niewielka i zwrotny, zapewniając optymalną manewrowość na gospodarstwie. Chociaż łączy je wiele podobieństw, TL25.60 AGRI zapewnia wiele więcej funkcji przeznaczonych specjalnie dla klientów z sektora rolniczego, takich jak:

  • Przedni pomocniczy układ hydrauliczny z przepływem 80 l/min
  • Amortyzacja wsuwania wysięgnika, w standardzie
  • Trzy poziomy pakietów AGRI do wyboru
  • Duży wybór ogumienia
  • Fotel z pneumatyczną amortyzacją
  • Opcja Cab+ AGRI zawierająca wszystkie wymagane funkcje AGRI w kabinie
  • Lusterko elektryczne z funkcją odmrażania
  • Przepustnica ręczna

TL25.60 AGRI zapewnia doskonały komfort dzięki przestronnej kabinie, która oferuje łatwe wsiadanie bez stopnia przez duże drzwi z ergonomicznymi poręczami. W kabinie znajduje się kierownica z pochylaną kolumną w standardzie, teleskopowa jako opcja, którą można dostosować do operatora.

Florian Hilbert dodał: „Kabina TL25.60 jest identyczna z kabiną w większych modelach serii R, dzięki czemu jest to obecnie najbardziej przestronny super-kompaktowy podnośnik teleskopowy na rynku. Intuicyjny system operacyjny w TL25.60 AGRI pozwala operatorom szybko opanować joysticki i inne elementy sterowania, – co jest idealne zarówno dla doświadczonych jak i początkujących operatorów. Maszyna zapewnia również doskonałe pole widzenia i łatwość użytkowania, więc wszyscy robotnicy na gospodarstwie mogą z niej korzystać”.

Innowacyjne sterowanie i funkcje

Użytkownicy TL25.60 AGRI mają pod ręką rezultat wieloletniego doświadczenia w branży, co pozwala im wykorzystywać w pracy nowatorskie, inteligentne rozwiązania zastosowane w maszynie. Należą do nich firmowe rozwiązania Bobcat, takie jak funkcje maksymalnego kąta podnoszenia oraz powrotu na podłoże, zawieszenie wysięgnika, pływanie wysięgnika oraz automatyczne przełączanie kierunku wentylatora.

Łączy się to z wysoką produktywnością zapewnianą przez imponujący udźwig oraz szybkie czasy cyklu dzięki funkcji współdzielenia przepływu dostępnej w standardzie w TL25.60 AGRI. Płynny napęd hydrostatyczny oraz funkcja współdzielenia przepływu zapewniają precyzyjne sterowanie na dowolnej wysokości.

Najlepsze czasy cyklu na rynku

Zawór główny, taki sam jak w większych modelach Bobcat, sprawia, że TL25.60 AGRI ma jedne z najlepszych czasów cyklu na rynku. Duże siły pchania i odspajania w TL25.60 AGRI zapewniają operatorom niezbędną moc, a solidna konstrukcja maszyny oznacza niezawodne działanie układu hydraulicznego i odpowiedni moment obrotowy.

Proste wymagania dotyczące konserwacji

Wysokiej wydajności TL25.60 AGRI odpowiada maksymalny czas pracy bez przestojów wynikający z prostych wymagań dotyczących konserwacji dzięki bezpośredniemu dostępowi do wszystkich głównych podzespołów wokół silnika. Ponadto duża pokrywa silnika oraz pokrywy dostępowe niewymagające narzędzi pozwalają operatorom na samodzielne wykonywanie regularnych prac konserwacyjnych.

Solidna konstrukcja i duża ochrona podzespołów maszyny zapewniana przez skrzyniową ramę to część wysokiego standardu jakości i wytrzymałości wszystkich maszyn Bobcat, również TL25.60 AGRI. Ochrona krytycznych podzespołów pozwala na pracę maszyną w najbardziej wymagających zastosowaniach.

Wszechstronność konstrukcji TL25.60 AGRI pozwala operatorowi wybierać z szerokiej gamy dostępnego osprzętu i różnych systemów jego mocowania.  Nośnik Bob-Tach pozwala użytkownikom przyłączać nawet najbardziej zaawansowane modele osprzętu – które łatwo sobie poradzą z każdym zadaniem na gospodarstwie.

Florian Hilbert podsumował: „TL25.60 AGRI to maszyna, której można zaufać w każdej sytuacji na każdym gospodarstwie. Doskonała stabilność, wyważenie i pole widzenia zapewniają operatorowi niezrównaną pewność. Maszyna pozwala operatorom na pracę w dzień i w nocy, co ułatwiają duże lusterka, kamera cofania i potężne światła diodowe”.

Bobcat TL25.60 w działaniu

https://youtu.be/COykUk9NNO4

ze wrażenia klienta z użytkowania Bobcat TL25.60 AGRI przy hodowli małży
https://youtu.be/hg9n8n5YJps

Pierwsze wrażenia klienta z użytkowania Bobcat TL25.60 AGRI na fermie drobiu

https://youtu.be/JOj-c4193sk

 

Źródło: Bobcat

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ