Niezawodne pompy do betonu

Ocena: 0
4835
Mijający kryzys zmusił wielu producentów samochodowych pomp do betonu do zmiany strategii. Główne pytania, na jakie musieli sobie odpowiedzieć, to czy zastosować tańsze komponenty i obniżyć cenę czy mimo wszystko oferować tę samą, wysoką jakość?

Najnowsza pompa do betonu Sermac 5Z36
Fot. Ciepiela Technology Promotion


Włoska firma Sermac S.p.A. zdecydowanie postawiła na wysoką jakość. Postanowiła kontynuować budowę nowoczesnego centrum produkcyjno-biurowego w Lentate sul Seveso pod Mediolanem o powierzchni całkowitej 40 tys. m2, w którym będzie się odbywać produkcja pomp. W lutym br. budowa została ukończona i rozpoczęto przeprowadzkę firmy z kilku mniejszych zakładów. Udało się utrzymać europejski poziom jakości użytych materiałów, montażu oraz wykończenia maszyn i jednocześnie wyjść obronną ręką z kryzysu.

Biuro konstrukcyjne Sermac od lat podtrzymuje tradycję wprowadzania na rynek rokrocznie co najmniej jednego nowego modelu pompy. W poprzednim roku była to najdłuższa pompogruszka w Europie ­ Twinstar 4Z33. Dwa lata temu wyprodukowano najdłuższą pompę na świecie zabudowaną na podwoziu ciężarowym ­ Sirio 6RZ65. Natomiast trzy lata temu była to Zenith 5Z41 ­ najdłuższa pompa w Europie zabudowana na podwoziu ciężarowym, które w pełni spełnia wymagania kodeksu drogowego dotyczącego nacisków na osie i gabarytów. W tym roku na targach bauma w Monachium pokazano najnowsze dziecko Sermaca – pompę Zenith 5Z36.


Pompa Twinstar 4Z28
Fot. Ciepiela Technology Promotion

Oprócz wprowadzania nowych maszyn konstruktorzy Sermac stale pracują nad udoskonalaniem swoich projektów. Zimą tego roku opracowali specjalny, wzmocniony zespół pompujący dla pompogruszek o wydajności 74 m3/h i ciśnieniu betonu 70 bar przy zasilaniu od strony tłoczyska. Na bieżąco wprowadzane są drobne zmiany konstrukcyjne np. przeprojektowanie mocowania rurociągu do masztu ze spawanego na skręcane, czy zmiana kształtu kanałów smarnych.

Sermac, stosując politykę postępu oraz dostosowywania się do potrzeb odbiorców, skutecznie stawił czoła kryzysowi.


Nowa siedziba główna Sermac S.p.A.
Fot. Ciepiela Technology Promotion

Polski przedstawiciel Sermac, Ciepiela Technology Promotion, nie kryje satysfakcji z obranej przez Sermac filozofii biznesu. Na tle konkurencyjnych rozwiązań pompy Sermac wyróżniają się nie tylko prostą obsługą, ale również – co jest cenione przez użytkowników – niezawodnością i odpornością w najtrudniejszych warunkach pracy.

Źródło: Forum Budowlane, nr 6 (169) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ