MECALAC wprowadza na rynek gamę maszyn elektrycznych

Ocena: 5
3957

Grupa MECALAC, która od lat projektuje, produkuje i dystrybuuje maszyny przeznaczone do prac miejskich, stała się liderem i pionierem w oferowaniu kompaktowych, wydajnych i wszechstronnych maszyn, które spełniają wymagania tego wymagającego sektora. Mecalac zawsze stawiał na innowacyjność i po raz kolejny udowadnia to, wprowadzając na rynek swoją pierwszą gamę maszyn elektrycznych.

 

 

Mecalac rewolucjonizuje miejskie place budowy i przeciera szlaki do bardziej zoptymalizowanych, czystszych i cichszych miejsc pracy.

Zmiany klimatyczne i potrzeba ograniczenia emisji CO2 stały się głównym wyzwaniem globalnym. Mecalac jest pierwszym producentem, który opracował kompletną gamę większych maszyn elektrycznych (gama midi) niż dostępne dotychczas na rynku. Maszyny te, produkowane w Annecy w regionie Haute-Savoie we Francji, mogą być używane przez cały dzień roboczy, dzięki niezrównanej autonomii (ponad 8 godzin rzeczywistego cyklu pracy) na placu budowy, co odpowiada całodziennej pracy.

Przejście na pojazdy elektryczne ma wiele zalet: mniej wibracji, mniej uciążliwego hałasu, mniejsza potrzeba konserwacji, zminimalizowane ryzyko wypadków w miejscu pracy i niższe koszty utrzymania. Oprócz tych technicznych korzyści dla kierowców, maszyny te przyczyniają się do dekarbonizacji miejsc pracy i pomagają poprawić jakość powietrza w miastach, dzięki całkowitemu brakowi emisji CO2 i innych zanieczyszczających cząstek w miejscu pracy.

Trzy urządzenia do trzech różnych funkcji.

Koparka, ładowarka i wozidło budowlane. Dzięki tym komplementarnym produktom wszystkie prace ziemne (kopanie, załadunek i transport) mogą być teraz wykonywane bez emisji spalin i na skalę, która nigdy wcześniej nie była możliwa.

"Jesteśmy dumni z wprowadzenia na rynek gamy maszyn elektrycznych. Na przykład trzy bezemisyjne maszyny Mecalac pracujące razem na tym samym terenie miejskim pozwalają zaoszczędzić średnio 64 tony CO2, które ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi wyemitowałyby w ciągu roku" - wyjaśnia Alexandre MARCHETTA, prezes Grupy Mecalac.

"Bezemisyjna oferta Mecalac jest również odpowiedzią na potrzebę ograniczenia zanieczyszczenia hałasem, a teraz oferuje nowe możliwości pracy".

  • Pierwsza koparka o zerowej emisji spalin - E12

Każda maszyna elektryczna musi sprostać trzem głównym wyzwaniom: autonomii, wydajności i kompaktowości. Mecalac e12 to pierwsza w 100% elektryczna koparka o masie 10-12 ton, która spełnia wszystkie te trzy wymagania.

Kluczem do autonomii i wydajności tej maszyny jest jej architektura. Źródło zasilania, oddzielone od wieży, umożliwia zainstalowanie rekordowej mocy 150 kW.h, oferując niezrównaną autonomię wynoszącą 8 godzin.

  • Pierwsza ładowarka o zerowej emisji - ES1000

Ładowarka obrotowa firmy Mecalac jest szybkim i wydajnym urządzeniem na każdym placu budowy. Stabilność sztywnego podwozia oraz możliwość jednoczesnego manewrowania i obracania ramienia są kluczem do jej produktywności i umożliwiają efektywne wykorzystanie przestrzeni na placu budowy. Nowy model eS1000 przenosi koncepcję obrotu na nowy poziom dzięki w 100% elektrycznemu układowi przeniesienia napędu i zasilania.

  • Wozidło elektryczne - EMDX

Kompaktowy, zwrotny i łatwy w obsłudze w każdym terenie, Mecalac eMDX jest wydajnym rozwiązaniem do transportu materiałów na placach budowy. Obecnie wykorzystuje całą wiedzę i technologie Mecalac w zakresie rozwiązań bezemisyjnych.

Łatwe i szybkie ładowanie jak w samochodzie.

Podobnie jak samochody, maszyny te można naładować w ciągu zaledwie kilku godzin w tych samych punktach ładowania. Od 4 do 8 godzin ładowania, w zależności od modelu, przy rzeczywistym zasięgu roboczym wynoszącym 8 godzin:

  • gniazdo typu 2, takie jak gniazdo samochodowe w środowisku miejskim lub
  • 5-stykowe gniazdo (3P+T+N) typu przemysłowego, na przykład na stacji ładowania w miejscu pracy.

Źródło: Mecalac

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?















GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?





GŁOSUJ