MB Crusher - światowa premiera nowych produktów

Ocena: 5
6140

Jest ich pięć, są nowe, swoją światową premierę miały na targach Samoter 2023: MB Crusher dodaje nowe modele do swojej oferty chwytaków i łyżek rozdrabniająco - przesiewająych. Cel jest zawsze ten sam: ułatwić pracę na budowie, skrócić czas obróbki, zaoszczędzić na kosztach eksploatacji. Krótko mówiąc, zadowolić wszystkie rodzaje placów budowy, maszyn roboczych, obszarów zastosowań, nie wykluczając żadnego.

 

 

NOWE CHWYTAKI SORTUJĄCE: MB-G400 i MB-G500

Dwa nowe modele, które poszerzają gamę linii kompaktowej chwytaków sortujących: MB-G400
i MB-G500.

MB-G400 : waga 200 kg do zainstalowania na mini koparkach od 2,4 do 4 ton  

MB-G500:  waga 420 kg do midi koparek od 5 do 7 ton

Kompaktowe, precyzyjne i bardzo uniwersalne, oba nowe chwytaki mają znacznie szerszy otwór kleszczy, dzięki czemu mogą chwytać i przenosić materiały także o dużych rozmiarach. Wyposażone w zawór zabezpieczający materiał przed wypadnięciem, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo na budowie, uniemożliwiając przypadkowe otwarcie w momencie nagłego spadku ciśnienia maszyny nośnej i silent block, który pozwala na zastosowanie chwytaka nawet w miejscach, gdzie hałas musi być pod kontrolą.

Częsci zużywające się realizowane są ze stali Hardox.

Obydwa modele są przystosowane do montażu zestawu elektrycznego do pracy na dwa przewody, co pozwala na pracę z obrotem 360° także w przypadku koparek posiadających system dwu przewodowy, są także wyposażone w wymienne przeciwostrze, które można odwrócić o 180 st., aby przedłużyć żywotność ostrzy. Obydwa modele są dostępne w dwóch wersjach, z obrotem i bez.

W obu modelach można zainstalować szereg akcesoriów ułatwiających obsługę: zestaw osłony chwytanego materiału, do zbierania i przenoszenia drobnego materiału, ładowania ziemi, żwiru i piasku ; zestaw bocznych osłon zębatych, do przenoszenia materiałów o nietypowych kształtach; a do modelu MB-G500 także zestaw do podnoszenia z gumowymi profilami, do przenoszenia bloków materiałów liniowych i delikatnych i zestaw ulepszający wewnętrzny uchwyt.

NOWE ŁYŻKI ROZDRABNIAJĄCO–PRZESIEWAJĄCE Z ROTORAMI: MB-HDS307, MB-HDS312, MB-HDS412

Z nowych modeli łyżek rozdrabniająco – przesiewających, dwa przeznaczone są do maszyn kompaktowych, a trzeci do maszyn ciężkich. Te trzy modele zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić pracę we wszystkich miejscach, w których istnieje potrzeba napowietrzania ubitej gleby - na przykład, gdy trzeba zagospodarować teren zielony, ogród lub rabatę kwiatową; lub gdy istnieje potrzeba rekultywacji i oczyszczenia gleby z różnych pozostałości po rozbiórce, kamieni lub korzeni; lub w celu selekcji materiału do zasypania rur lub rowów i wykonania podłoża.

Zobaczmy je w szczegółach.

MB-HDS307 waga 170 kg  do zainstalowania na koparkach od 2,5 do 5 ton.

MB-HDS312 waga 720 kg do pracy na koparkach od 7 do 11 ton.

MB-HDS412 waga 1,2 tons do pracy na koparkach od 10 do14 ton.

Konserwacja jest łatwa - smarowanie jest scentralizowane i wykonywane na miejscu pracy, a odpowiednie narzędzia znajdują się w specjalnym schowku wewnątrz łyżki.

Podobnie jak inne modele HDS, nowe maszyny mają rotory, które można łatwo i w bezpieczny sposób wymienić, bezpośrednio na miejscu : zajmuje to tylko kilka minut. Opatentowany przez MB Crusher system utrzymuje podpory obrotowe w miejscu, rotory można łatwo demontować
i montować, a synchronizacja kątowa jest już wyrównana. Oznacza to brak przestojów na budowie.

Ponadto, automatyczny układ amortyzatorów hydraulicznych redukuje wstrząsy hydrauliczne, dzięki czemu silnik, elementy przekładni i pracująca maszyna nie ulegają uszkodzeniu.  Wszystko to wpływa korzystnie na czas trwania i koszty utrzymania, które ulegają drastycznemu zmniejszeniu.

Źródło: MB Crusher

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ