Łyżki kruszące do odzyskiwania asfaltu przy renowacji drogi

Ocena: 5
10888

Firmy, które posiadają osprzęt do recyklingu asfaltu, stworzyły sobie drogę dla nowych źródeł dochodu.

 

 

Sektor budownictwa drogowego koncentruje swoje działania pomiędzy wymogami projektów, kosztami transportu i utylizacji materiału a przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Każdy, kto zajmuje się projektami drogowymi, od przebudowy głównej arterii po przebudowę ulicy miejskiej, lub kto pracuje i handluje konglomeratami bitumicznymi, doskonale zna krytyczne aspekty tej działalności. Główne z nich to ogromne koszty transportu i utylizacji zużytego asfaltu oraz koszty zakupu nowych surowców.

„Każdego dnia - skarży się przedsiębiorca z branży - we wszystkich przypadkach rekonstrukcji nawierzchni drogowej mamy do czynienia z kosztem asfaltu: po usunięciu starego asfaltu firmy muszą załadować olbrzymie ilości na ciężarówki i je przetransportować. To w poważny sposób wpływa na koszty, czas budowy i środowisko ”.

Dzięki bezpośredniej współpracy z placami budowy na całym świecie firma MB Crusher skoncentrowała się na tym problemie i przekształciła go w nowe źrodło dochodu dla firm.

 

 

Rozwiązanie? Kruszarki mobilne MB Crusher, które można zainstalować na każdej maszynie operacyjnej, obecnej już na budowie, przekształcając ją w wydajną kruszarkę. Cały zużyty asfalt może zostać przekruszony do potrzebnej frakcji, tak aby mógł być od razu wykorzystany na tej samej budowie, także jako podkład drogowy. Dzięki temu rozwiązaniu firmy stają się konkurencyjne i autonomiczne.

Kierownik budowy podsumowuje swoje doświadczenie słowami: Asfalt, masa bitumiczna, ale także stare chodniki i place stały się dla nas zasobem. Możemy ponownie wykorzystać materiał bezpośrednio na budowie lub go odsprzedać. Dzięki mobilnym kruszarkom MB Crusher uzyskaliśmy nowe możliwości biznesowe i większą rentowność zamówień ”.

Jedna z firm z Chile, zajmująca się robotami drogowymi, dzięki łyżce kruszącej MB-L200 była w stanie poddać recyklingowi materiał, aby wykorzystać go jako podkład: dostarczając go bez dodatkowych kosztów i bez straty czasu. Bardzo często na tym samym placu budowy konieczne jest posiadanie materiałów o różnej ziarnistości: dzięki maszynom MB Crusher materiał można łatwo kruszyć nawet na kilku milimetrowe frakcje.

Każda łyżka krusząca MB Crusher jest zbudowana tak, aby łatwo dostosować się do wielu potrzeb placu budowy: można ją zainstalować na każdej pracującej maszynie nośnej, kruszy każdy rodzaj asfaltu lub innego materiału,  jej konserwacja jest łatwa i może pracować non-stop. 

Doświadczenia z placów budowy pokazały, że maszyny MB Crusher są najbardziej wykwalifikowanymi i niezawodnymi sojusznikami dla firm z sektora budownictwa drogowego, gwarantującymi recykling asfaltu, zapewniając nowe źródła dochodu, mając  jednoczesnie na uwadze ochronę środowiska.

Źródło: MB Crusher

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ