Łyżka do żużla marki Volvo CE

Ocena: 5
7131

Nowa łyżka do żużla marki Volvo CE została stworzona specjalnie do pracy w gorącym i niesprzyjającym środowisku stalowni, dlatego temperatura nie jest dla niej przeszkodą.

 

 

Jako idealne dopełnienie linii specjalistycznych maszyn do przenoszenia żużla (ładowarek kołowych L150H, L180H, L220H, L260H i L350H) firma Volvo Construction Equipment (Volvo CE) wprowadza do oferty zupełnie nową łyżkę do żużla. W odróżnieniu od poprzednich modeli łyżek hutniczych, które projektowane były na bazie wytrzymałych łyżek skalnych, nową łyżkę do żużla opracowano od podstaw do tego najtrudniejszego ze wszystkich zastosowań.

Stalownie, z ich obezwładniającym gorącem, toksycznymi wyziewami i gęstym zapyleniem, są ekstremalnie niesprzyjającym środowiskiem pracy. Łyżka, która ma być niezawodna w takich warunkach, musi mieć szczególną konstrukcję, obejmującą solidne zabezpieczenia przed wysoką temperaturą i zużyciem ściernym podczas przenoszenia gorącego żużla.

Ekstremalna jakość do ekstremalnych warunków

Nowa łyżka ma solidną podstawę. Dosłownie. Jej dno stanowi gruba, wytrzymała płyta, a dodatkowe wystające części zabezpieczają spawy płyt bocznych. Do takiej podstawy przyspawana jest jednoczęściowa krawędź tnąca o szerokości 80 mm (3,465 cala). Powyżej znajdziemy dwuczęściowe boczne elementy tnące, których część dolna wykonana jest z grubszej stali, a u góry przewidziano wzmocnione zabezpieczenia przed wysypywaniem materiału. Nawet połączenie łyżki z ładowarką jest wzmocnione i zabezpieczone. Przemyślanym rozwiązaniem jest zwiększenie głębokości, na jaką łyżka opuszcza się podczas kopania. Zmianę tę wprowadzono, aby uwzględnić wysokość łańcuchów ochronnych zakładanych na opony.

Gotowe do podłączania i użycia łyżki do żużla są częścią oferty standardowego osprzętu Volvo CE. W razie potrzeby można je jednak zaadaptować do specyficznych zastosowań w ramach programu Volvo CE Customer-Built Attachments. Jako że łyżka do żużla z natury jest bardzo wytrzymała, ewentualne modyfikacje zwykle będą minimalne, co oznaczać będzie krótszy czas wykonania gotowej łyżki dla klienta.

Maszyny do zadań specjalnych

Maszyny do przenoszenia żużla, do których przyłączana jest łyżka do żużla, są dobrze przygotowane do ciężkiej codziennej pracy w stalowni. Wyposażono je w dodatkowe zabezpieczenia termicznie — m.in. w przewody paliwowe i olejowe odporne na wysokie temperatury. Zastosowano też materiały chroniące przed zapłonem oraz dodatkowe osłony i zabezpieczenia przed wybuchami żużla, spadającymi przedmiotami i zanieczyszczeniami wyrzucanymi w powietrze.

Ładowarki do przenoszenia żużla to prawdziwe maszyny do zadań specjalnych — mają nawet kuloodporne szyby. A ich system filtracji przepuszcza 90% powietrza trafiającego do kabiny przez główny filtr, by zapewnić operatorowi jak najlepsze warunki pracy pod presją. Cennym dodatkiem jest funkcja jazdy w trybie awaryjnym, ponieważ w tak trudnej pracy wszystko może się zdarzyć.

Maszyny do przenoszenia żużla należą do szerszej oferty ładowarek kołowych Volvo CE w specjalistycznych konfiguracjach, która obejmuje także maszyny do zastosowań rolniczych, przeładunkowych oraz do przenoszenia skał, bloków, kłód i odpadów.

Źródło: Volvo

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ