Leica iCON site excavator wspomagaj sterowanie koparkami kompaktowymi

Ocena: 5
3806

Leica Geosystems, część grupy Hexagon, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek nowej aplikacji Leica iCON site excavator, rozwiązania wspomagającego sterowanie maszyną, które umożliwia koparkom kompaktowym łatwiejsze i dokładniejsze wykonywanie pracy. 

 

 

Gdy przestrzeń jest ograniczona, koparki kompaktowe muszą wykonać zadanie prawidłowo za pierwszym razem. Aby zwiększyć wydajność i dokładność kopania rowów, niwelowania terenu lub przenoszenia materiałów na mniejszą skalę, Leica Geosystems rozszerza swoją ofertę o aplikację wspomagającą sterowanie koparkami kompaktowymi. 

Rozwiązanie iCON site excavator wprowadza trzy nowe komponenty: nową aplikację, nowy podwójny odbiornik GNSS i opcjonalne urządzenie komunikacyjne. Aplikacja iCON site excavator jest dostępna jako samodzielne oprogramowanie lub jako dodatek do istniejącej i sprawdzonej platformy iCON site. Używana jako dodatek, wprowadza nowy przepływ pracy, umożliwiając pracownikom budowlanym wykonywanie różnych zadań na maszynie i poza maszyną przy użyciu tych samych narzędzi. 

Operatorzy mogą na przykład użyć kontrolera z odbiornikiem Smart Antenna do tyczenia lub tworzenia projektu, a następnie od razu zamontować go w kabinie, aby rozpocząć profilowanie gruntu zgodnie z projektem. Natychmiast po zakończeniu wykopów lub niwelowania na podstawie projektu, operator może użyć tego samego systemu do przeprowadzenia kontroli powykonawczej. To nowe rozwiązanie dla koparek kompaktowych nie tylko optymalizuje zadania związane z robotami ziemnymi, ale dzięki wyjątkowej wszechstronności platformy iCON site operator może go używać zarówno do zastosowań na maszynie, jak i poza nią, co skutkuje wydajnym wykorzystaniem sprzętu i personelu. 

Aplikacja iCON site excavator będzie dostępna dla wielu kontrolerów terenowych iCON w różnych rozmiarach. Nowy odbiornik GNSS i urządzenie komunikacyjne zostały zaprojektowane specjalnie dla maszyn kompaktowych, co zapewnia większą elastyczność w dostosowywaniu się do różnych lokalizacji i wymagań projektowych. 

Leica iCON site excavator to bardzo elastyczne i łatwe w obsłudze rozwiązanie do sterowania maszynami, które otwiera małym i średnim firmom budowlanym drzwi do cyfrowego budownictwa?– mówi Magnus Thibblin, prezes ds. sterowania maszynami w Leica Geosystems.?Dzięki wydajności zapewnianej przez funkcje sterowania maszyną Leica Geosystems, koparki kompaktowe mogą być teraz wykorzystywane w małych lub dużych projektach.?To wyznacza wykonawcom drogę do autonomii, umożliwiając im wykonywanie robót ziemnych i szczegółowych prac niwelacyjnych w bardziej wydajny i zrównoważony sposób. 

 

Źródło: Hexagon

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ