IVECO w Rajdzie Dakar 2023

Ocena: 5
4168

IVECO ponownie weźmie udział w historycznym Rajdzie Dakar, tym razem z dwoma nowymi zespołami: Boss Machinery Team de Rooy IVECO oraz Eurol Team de Rooy IVECO. Obie ekipy już grzeją silniki przed najbardziej ekstremalnym wyścigiem rajdowym na świecie, który odbędzie się między 31 grudnia 2022 r. a 15 stycznia 2023 r. już po raz czwarty w Arabii Saudyjskiej.

 

 

IVECO będzie oficjalnym dostawcą pojazdów, silników i części zamiennych dla obydwu zespołów. Wszystkie ciężarówki IVECO Powerstar są wyposażone w silniki IVECO Cursor 13 o mocy do 1000 KM, specjalnie zaprojektowane przez FPT Industrial – markę IVECO w ramach Iveco Group i globalnego lidera specjalizującego się w zaawansowanej technologii zespołów napędowych. W pojazdach zastosowano też najnowocześniejsze modyfikacje zawieszenia i systemów pompowania opon. W najnowszej edycji Rajd Dakar – w którym będzie się ścigać 365 pojazdów – wraca do Arabii Saudyjskiej, ale na nową trasę zapowiadającą się jako ekstremalny test wytrzymałości. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ponad 8500 km po pełnym niebezpieczeństw terenie, od wybrzeży Morza Czerwonego po metę w Ad-Dammam po przeciwnej stronie Półwyspu Arabskiego. Poziom trudności ponownie zwiększono, wystawiając umiejętności kierowców na ciężką próbę. Czeka ich prawie 5000 km odcinków specjalnych rozłożonych na prolog i 14 etapów. Cztery dni przewidziano na przejazd przez ocean wydm na pustyni Ar-Rab al-Chali. Zaplanowano również „Maraton”, w trakcie którego zawodnicy i towarzyszące im ekipy techniczne będą musiały poradzić sobie bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz.

Fabio Santiago, dyrektor ds. marketingu i zarządzania produktami w dziale pojazdów ciężarowych IVECO, powiedział: - Nie możemy się już doczekać momentu, kiedy nasze ciężarówki IVECO Powerstar pokażą na co je stać w tym najtrudniejszym rajdzie w Arabii Saudyjskiej. Nasze zespoły wyróżnia połączenie doświadczenia i młodych talentów, a kierowcy są głodni rywalizacji i zdeterminowani, by dać z siebie wszystko i maksymalnie wykorzystać potencjał pojazdów. Wraz ze sprawdzonymi samochodami ciężarowymi IVECO Powerstar o znakomitych osiągach, zespół stanowi zwycięską kombinację i jest zdeterminowany do stawienia czoła wyzwaniu!

Eurol Team de Rooy IVECO

Mitchel van den Brink zaliczył swój wyścigowy debiut już jako 16-latek, kiedy dołączył do swojego ojca, Martina, który brał udział w Dakarze 2019 jako mechanik i pilot. Mitchel był wówczas najmłodszym uczestnikiem tej imprezy. Będzie prowadził IVECO Powerstar (pojazd nr 511) z pilotem Moisesem Torrallardoną i mechanikiem Jarno Van De Polem.

Martinowi van den Brinkowi, legendzie Dakaru od 2009 r., będą towarzyszyć pilot Rijk Mouw i mechanik Erik Kofman. Po zajęciu 8. miejsca w Dakarze 2021 kierowca wystartuje samochodem IVECO Powerstar (nr 506) z celem poprawienia ubiegłorocznego wyniku.

Boss Machinery Team de Rooy IVECO

Janus van Kasteren jr jest kierowcą rajdowym. W Rajdzie Dakar już po raz czwarty wystartuje samochodem IVECO Powerstar (pojazd nr 502), z pilotem Marcelem Snijdersem i mechanikiem Darkiem Rodewaldem. Będzie się starał wykorzystywać doświadczenia zdobyte w poprzednich edycjach i zająć jeszcze wyższą lokatę niż 6. osiągnięta w 2020 r.

Vick Versteijnen z Holandii, który zadebiutował w Rajdzie Dakar w 2015 r., pojedzie samochodem IVECO Powerstar (nr 504) wraz z pilotem Teunem Van Dalem i mechanikiem Andreasem Van Der Sande.

 

Źródło: Iveco

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Maszyny

Maszyny

Maszyny

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Maszyny

Maszyny

Aktualności

Aktualności

Maszyny

Maszyny

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Maszyny

Aktualności

Maszyny

Aktualności

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ