Haulotte odnawia gamę podnośników nożycowych COMPACT

Ocena: 5
3388

Haulotte, europejski lider w dziedzinie urządzeń do podnoszenia osób, modernizuje swoją gamę elektrycznych podnośników nożycowych COMPACT. Pięć nowych, wytrzymałych modeli zostało przeprojektowanych, aby zapewnić maksymalny stopień wykorzystania, zwiększone bezpieczeństwo i uproszczoną konserwację. Integrują wysokie standardy jakości Grupy i spełniają wszystkie wymagania dotyczące pracy na wysokościach od 8 do 14 metrów na wszystkich rodzajach stabilizowanego podłoża.

 

Haulotte odnawia swoje podnośniki nożycowe o napędzie elektrycznym COMPACT. Dzięki  przemyślanej konstrukcji i licznym innowacjom technologicznym nowe modele oferują wiele możliwości:

Pięć wysokości roboczych, od 8 do 14 metrów, o nośności od 250 do 450 kg

Dwie szerokości ramy, aby jak najlepiej dopasować się do środowiska pracy

Do użytku wewnątrz i na zewnątrz, z wyjątkiem COMPACT 10N i COMPACT 14

 

Inteligentna konstrukcja

Dzięki monolitycznej konstrukcji podesty nożycowe COMPACT oferują niezrównaną wytrzymałość.  Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić długotrwałą trwałość i optymalny zwrot z inwestycji.

Wszystkie wrażliwe elementy są doskonale zintegrowane i chronione, aby bez trudu pracować w nieporęcznych i brudnych środowiskach. Z przodu maszyny siłownik sterowania oraz różne czujniki są umieszczone wewnątrz podwozia, aby uniknąć uszkodzeń. Z tyłu, schodki,  silniki asynchroniczne (AC), platforma i gniazda ładowarki są w pełni  wbudowane w przeciwwagę, która służy jako zderzak i zapobiega kosztownym i czasochłonnym naprawom. Aby uprościć transport, dostępne są boczne i podłużne kieszenie na wózki widłowe.

Prowadzenie przewodów i węży hydraulicznych zostało starannie zaprojektowane. Rury poprzeczne zapewniają sztywność platformy podczas pracy na wysokości.

Poręcze nowych podestów COMPACT zostały wzmocnione za pomocą rur o większym przekroju.

Dwa pionowe pręty wzmacniające pomagają absorbować uderzenia i ograniczać odkształcenia w czasie. Wszystkie modele są standardowo wyposażone w łatwo składane poręcze, które po złożeniu pozostają w obrysie podwozia.

Podnośniki nożycowe COMPACT gwarantują wysoką wydajność i duży stopień wykorzystania.

• Mogą wspinać się po zboczach do 25% i podnosić do 450 kg w zależności od modelu.

• Dla maksymalnej wydajności możliwa jest jazda na pełnej wysokości.

• Modele COMPACT 8N, 10 i 12 działają wewnątrz i na zewnątrz bez ograniczeń wysokości i obciążenia.

Dostępne są dwie szerokości podwozia: modele z wąskim podwoziem o szerokości 0,8 m oferują większą zwrotność; modele szerokie (podwozie 1,2 m) mają większy obszar roboczy.

• Przejście z napędu hydraulicznego na silniki asynchroniczne znacznie poprawiło efektywność energetyczną maszyny.

 

Nowe podnośniki nożycowe COMPACT mogą być wyposażone w  rozwiązanie telematyczne SHERPAL*, który  umożliwia lokalizację maszyn w czasie rzeczywistym i udostępnianie ich stanu operacyjnego.  Alert jest wysyłany w przypadku zidentyfikowania niebezpiecznego zachowania (przeciążenie, dezaktywacja funkcji bezpieczeństwa...), zmniejszając w ten sposób ryzyko wypadków.  

Podesty z serii COMPACT łączą w sobie wygodę i bezpieczeństwo. Napęd elektryczny  (silniki prądu przemiennego) zapewnia płynną pracę aż do obszaru roboczego . Proporcjonalne ruchy umożliwiają precyzyjne manewry. Intuicyjny panel sterowania jest  wyposażony w ergonomiczny joystick i przełącznik wyboru prędkości jazdy. Przednie  koła mają optymalny promień skrętu, ponieważ silniki znajdują się z tyłu.  

W celu skutecznej ochrony operatorów podnośniki COMPACT mogą być wyposażone w nowy dodatkowy system zabezpieczenia. Urządzenie jest doskonale zintegrowane z górnym pulpitem sterującym: wykrywa pozycję i ruchy operatora w czasie rzeczywistym za pomocą technologii LiDAR. Lampka ostrzegawcza  i komunikaty dźwiękowe, dostępne w 13 językach, informują operatora o stanie systemu.
W niebezpiecznych sytuacjach maszyna zatrzymuje się natychmiast i ogranicza ruchy do przodu.

Nowe podnośniki nożycowe COMPACT zostały zaprojektowane w celu ułatwienia rutynowych czynności konserwacyjnych; komponenty są łatwo dostępne, elementy elektryczne i  hydrauliczne zostały oddzielone, a prowadzenie węży zostało starannie zaprojektowane, aby uniknąć ryzyka tarcia i wycieków.  Znane ze swojej wydajności i niezawodności , silniki asynchroniczne nie wymagają rutynowej konserwacji. Podesty zostały poddane rygorystycznym testom wytrzymałościowym, aby zagwarantować ich wytrzymałość. Aby poprawić wydajność i żywotność baterii, podnośniki COMPACT są wyposażone w system Haulotte Activ'Energy Management. Inteligentna ładowarka CAN BUS stale monitoruje parametry akumulatora, aby zapewnić optymalne ładowanie. Zawiera również dedykowane cykle ładowania do konserwacji akumulatora (odsiarczanie, wyrównywanie itp.). Aby zmniejszyć koszty i wysiłek związany z  konserwacją, system może być wyposażony w scentralizowane rozwiązania do uzupełniania wody, ręczne lub automatyczne.
 

Podnośniki COMPACT zawierają szereg rozwiązań diagnostycznych ułatwiających rozwiązywanie problemów i skracających czas przestojów.
•  Wbudowane narzędzie diagnostyczne Haulotte Activ'Screen zapewnia dostęp do parametrów maszyny i dostarcza kluczowych informacji o stanie maszyny w czasie rzeczywistym.
• Funkcje te są również dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnej  Haulotte Diag, która oferuje również zaawansowaną diagnostykę ze szczegółowymi procedurami rozwiązywania problemów.
• Rozwiązanie telematyczne SHERPAL*   umożliwia zdalną diagnostykę maszyn. Znacznie skraca czas przestojów, zapewniając dostęp do kodów usterek i zalecając działania.

Odnawiając gamę podestów nożycowych o napędzie elektrycznym, Haulotte po raz kolejny udowadnia, że spełnia potrzeby. Nowe podesty COMPACT nie tylko poprawiają wydajność, ale także komfort i bezpieczeństwo operatorów podczas pracy na wysokości.

 

Źródło: Haulotte

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -
300x250 300x250 CWL PL
300x250 300x250 CWL PL


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ