GRI wprowadza pierwszą przyjazną środowisku radialną oponę TH200 EARTH do ładowarek teleskopowych

Ocena: 5
5489

GRI ma przyjemność przedstawić pierwszą przyjazną dla środowiska radialną oponę rolniczo-przemysłową – GRIP XLR EARTH TH200 do ładowarek teleskopowych w rozmiarze 460/70R24, zawierającą imponujące 78,5% surowców odnawialnych, w tym czysty kauczuk naturalny pozyskiwany w sposób zrównoważony od rolników zajmujących się kauczukiem na Sri Lance. To wprowadzenie na rynek Polski stanowi rzeczywiście znaczący krok w kierunku zrównoważenia środowiska i innowacji w branży oponiarskiej.

 

 

Opona GRIP XLR EARTH TH200 stanowi znaczący krok naprzód w zaangażowaniu GRI w zarządzanie środowiskiem poprzez optymalizację wykorzystania różnych zrównoważonych materiałów. Materiały te obejmują sadzę pochodzącą z recyklingu, odzyskaną gumę, wysoce dyspersyjną krzemionkę, olej sojowy i włókna celulozowe pochodzenia biologicznego. Ta optymalizacja nie tylko jest korzystna dla środowiska, ale zapewnia doskonałą wydajność i trwałość opony w odniesieniu do standardowych opon.

Innowacyjna konstrukcja bloków bieżnika o schodkowym kształcie i mocna konfiguracja występów o dużej gęstości zapewniają zoptymalizowane samooczyszczanie, doskonałą przyczepność i stabilność maszyny. Te cechy sprawiają, że dobrze nadaje się do stosowania w warunkach zewnętrznych w ładowarkach teleskopowych.

Szeroki bieżnik, elastyczna ściana boczna i konstrukcja radialna zapewniają maksymalny ślad, doskonałą stabilność maszyny i trwałość opony. Może to poprawić komfort jazdy i ogólną wydajność opony.

Nasz asortyment opon dla przemysłu rolno-przemysłowego będzie dalej rozwijany, a my starannie poszerzamy portfolio produktów, wszędzie tam, gdzie jest to konieczne i wymagane przez zapotrzebowanie rynku” – wyjaśnia dr Mahesha Ranasoma, dyrektor generalny GRI. „Dodanie nowej opony RADIAL CONSTRUCTION do ładowarek teleskopowych jest wynikiem rozszerzenia możliwości badawczo-rozwojowych w obu fabrykach, zatrudniających wykwalifikowany personel techniczny.

Źródło: GRI

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ