Firma Bobcat na targach Intermat 2024 po raz pierwszy pokaże koncepcyjną ładowarkę autonomiczną RogueX2

Ocena: 5
3493

Stoisko firmy Bobcat na targach Intermat 2024 da wgląd w to, co firma opracowuje dla budownictwa przyszłości, wraz z nowymi i istniejącymi produktami, które zapewniają klientom nowe rozwiązania i zwiększoną produktywność już dziś.

 

 

Na rynki przyszłości Bobcat pokaże nową koncepcyjną ładowarkę autonomiczną RogueX2, drugą wersję oryginalnego systemu RogueX.

Wszystkie produkty prezentowane na targach Intermat, również nowości w ofercie, takie jak wózki widłowe, agregaty prądotwórcze i sprzęt do zagospodarowania terenu, dumnie noszą logo Bobcat i charakterystyczne barwy zgodnie z globalną strategią marki.

Inne nowe produkty pokazywane na Intermat obejmują zupełnie nową linię obrotowych podnośników teleskopowych oraz nową przenośną sprężarkę powietrza o zmiennym ciśnieniu.

Koncepcyjna ładowarka kołowa RogueX2

Ładowarkę RogueX2 opracowano na podstawie koncepcji RogueX prezentowanej na targach Conexpo w Las Vegas niemal rok temu. RogueX2 to autonomiczna maszyna koncepcyjna z całkowicie elektrycznym zasilaniem i zerową emisją; wyposażona jest w akumulator litowo-jonowy, elektryczny układ napędowy i kinematykę podnoszenia i przechylania z siłownikami elektrycznymi, bez hydrauliki. Maszyny RogueX i RogueX2 są z założenia pozbawione kabiny, gdyż ich odpowiedzią na wyzwania związane z brakiem kadr jest eliminacja konieczności pracy operatora. Jest to też przykład tego, jak maszyny robocze przyszłości mogą być projektowane i dostosowywane do nowych technologii, zapewniając zupełnie nowy sposób pracy.

W RogueX2 silnik spalinowy został zastąpiony napędem elektrycznym zarówno do pracy jak i do jazdy. W maszynie wyeliminowano też całkowicie układ hydrauliczny, ze wszystkimi złączami, wężami, rurkami i mocowaniami, które często ulegają usterkom. Brak hydrauliki i płynów w konstrukcji nie tylko zmniejsza emisje spalin, ale także ogranicza emisję hałasu i ryzyko zanieczyszczenia środowiska.


Oryginalny model RogueX zaprojektowano z gąsienicami – wykorzystuje on zaawansowaną kinematykę zespołu roboczego, zapewniając wyjątkową funkcjonalność, która łączy ścieżkę pionową, ścieżkę promieniową i ścieżkę zmienną w jednej maszynie. Dla odmiany RogueX2 zaprojektowano z podwoziem kołowym zamiast gąsienic, aby zoptymalizować czas działania akumulatora. Wyposażona jest również w silniki elektryczne o strumieniu osiowym, które zapewniają maszynie wyjątkową trakcję. Maszyna zapewnia większą moc wyjściową do wymagających zastosowań, takich jak wyrównywanie, kopanie czy też zasilanie osprzętu w trudnych zadaniach. 

Ładowarki koncepcyjne RogueX oraz RogueX2 oczekują wspólnie na przyznanie wielu patentów.  „Patenty te reprezentują coś więcej niż tylko nowe funkcje maszyny – pokazują one, jak łamiemy zasady, aby zdefiniować nowy sposób pracy” – powiedział Joel Honeyman, wiceprezes Doosan Bobcat ds. globalnych innowacji.

Nowa linia obrotowych podnośników teleskopowych

Po raz pierwszy na targach Intermat Bobcat zaprezentuje nową linię obrotowych podnośników teleskopowych. Obejmuje ona dziewięć modeli zasilanych silnikami Stage V na rynek europejski (z wysokościami podnoszenia od 18 do 39 m) i cztery maszyny Stage IIIA do sprzedaży na Bliskim Wschodzie i w Afryce (z wysokościami podnoszenia od 18 do 26 m).

Modele z wysokościami podnoszenia od 18 do 26 m są zasilane silnikiem Deutz, a modele z większą wysokością od 26 do 39 m wykorzystują silniki Volvo. Ci sami producenci silnika zaopatrują zarówno modele Stage IIIA oraz Stage V.

Jednym z kluczowych aspektów nowej linii obrotowych podnośników teleskopowych jest objęta patentem kabina panoramiczna, zapewniająca najlepsze pole widzenia na rynku.

Nowa przenośna sprężarka powietrza Bobcat z rozwiązaniem FlexAir

Po raz pierwszy goście na targach Intermat będą mogli zobaczyć nową linię przenośnych urządzeń zasilających. Po raz pierwszy na tych targach Bobcat zaprezentuje nową przenośną sprężarkę powietrza PA12.7V. Przenośna sprężarka PA12.7V to sprężarka o zmiennym ciśnieniu, wykorzystująca system o nazwie FlexAir, pozwalający na pracę w zakresie od 5,5 do 12,1 bar i zapewniający wydajność zasilania czystego powietrza od 5,2 do 7 m3/min.

Sprawia to, że PA12.7V to jedna z najbardziej wszechstronnych sprężarek w branży, co pozwala na stosowanie jej w najróżniejszych zastosowaniach. Dzięki zmiennej wydajności czystego powietrza tę samą sprężarkę można wykorzystywać w różnych zastosowaniach, od budownictwa ogólnego i zasilania ręcznych narzędzi pneumatycznych po obróbkę strumieniowo-ścierną i wdmuchiwanie kabli.

Więcej informacji na temat firmy Bobcat oraz oferowanych produktów znajduje się na stronie www.bobcat.com

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ