Faraone Poland: Aby praca była bezpieczna

Ocena: 4.6
2660

Rozmowa z Gianluca Marcattilii, prezesem zarządu Faraone Poland Sp. z o.o.

Fot. Forum Budowlane
 

Artur Kuźmiuk: Czy takiego produktu, jak platforma PPP Plasterers dla malarzy i tynkarzy brakowało w katalogu Faraone Poland?

Gianluca Marcattilii: Zgadza się. Do tej pory w naszym asortymencie, a przede wszystkim na rynku, nie było takiego innowacyjnego urządzenia. Jest to jedyna, zapewniająca bezpieczną pracę, alternatywa dla standardowej drabiny drewnianej. Również brakowało takiego rozwiązania na rynkach zagranicznych. Nowa platforma PPP Plasterers doskonale wpisuje się także w nasze hasło „Your Company is not a Circus”.

Dodam jeszcze, że platforma produkowana jest w naszym zakładzie zlokalizowanym na terenie Parku Technologicznego w Goleniowie. W Polsce jesteśmy obecni od ponad 20 lat a w Europie od blisko 40 lat.


AK: Czy według Pana platforma szybko przyjmie się na rynku?

GM: Na pewno będzie potrzebnych kilka lat, zanim na dobre zagości na budowach. Przewidujemy podobną sytuację, jak w przypadku naszej platformy roboczej PLS. Potrzebny był czas, aby przekonać użytkowników, że doskonale zastępuje rusztowanie, nie wymaga uprawnień, łatwo się składa bez użycia narzędzi, i można na niej bezpiecznie pracować do wysokości 4 m.

Również ten czas będzie wymagany, aby tynkarze i malarze przekonali się do zalet bezpiecznej platformy PPP Plasterers. Dlatego w planach mamy dużo szkoleń i prezentacji bezpośrednio na budowach.


AK: PPP Plasterers będzie dostępna tylko w Polsce?

GM: Na razie tak. Platforma została przewidziana do sprzedaży jedynie na terenie Polski. Wynika to stąd, że w chwili obecnej produkt jest dalej testowany i w razie konieczności będą wprowadzane kolejne zmiany. Czekamy na opinie użytkowników. Ściśle współpracujemy przy tym ze spółką mieszkaniową Skanska i wspólnie poświęcamy bardzo dużo czasu, aby nowy produkt był jak najbardziej bezpieczny. Jeżeli platforma zostanie dokładnie sprawdzona na budowie i dostatecznie dopracowana, wtedy dopiero możemy skierować ją do sprzedaży w całej Europie.


AK: Od kiedy i gdzie można zaopatrzyć się w nową platformę?

GM: Jest już dostępna w sprzedaży bezpośrednio w Faraone Poland lub u naszych lokalny dystrybutorów. Na razie w ofercie są trzy wysokości – 4, 5 i 6 stopni. W razie potrzeby istnieje możliwość wyprodukowania również innych rozmiarów.


AK: Co jeszcze nowego trafi do oferty Faraone Poland?

GM: Nowości pojawiają się cały czas. Są to chociażby podnośniki samojezdne Elevah, które niedługo będą również miały swoją oficjalną premierę.

Wprowadzamy także szereg udoskonaleń w niektórych już dostępnych produktach. Przeznaczamy dużo środków na nowe projekty, ale w tej chwili nie chciałbym o nich mówić.

Na 2019 rok zaplanowaliśmy tylko dwa produkty – platformę PPP Plesterers oraz podnośniki Elevah. Kolejne są już w trakcie testów, a ich wprowadzenie nastąpi w roku 2020 i następnych latach.

 

AK: Faraone działa na kilku rynkach. Jak na ich tle pod względem dbałości o bezpieczeństwo wypada Polska?

GM: Polska jest w czołówce, jeżeli chodzi o rozwój bezpieczeństwa, ale średnie i małe firmy muszą jeszcze nad nim popracować. Duże przedsiębiorstwa posiadają wdrożone systemy bezpieczeństwa, dbając o każdy aspekt zabezpieczenia pracownika, co również odzwierciedla, odpowiednio dobrany sprzęt, ŚOI oraz zbiorowej.


AK: Przedsiębiorstwa chętnie korzystają także z produktów specjalnych Faraone Poland?

GM: Jesteśmy wiodącym producentem drabin i rusztowań, ale również konstrukcji specjalnych dla przemysłu. Nie wszędzie istnieje możliwość zastosowania standardowych wyrobów. Jest duże zapotrzebowanie na rozwiązania specjalne, chociażby w kolejnictwie, gdzie dostarczone przez nas „szyte na miarę” pomosty wykorzystywane są do konserwacji pociągów. Często takie czynności wykonuje się w starych halach, niedostosowanych do dzisiejszych wymogów bezpieczeństwa. Potrafimy odpowiednio doradzić i sprostać temu wyzwaniu. 


AK: Czy miniony rok należał do udanych dla Faraone Poland?

GM: Rok 2018 zamknęliśmy dodatnim wynikiem. Bieżący również dobrze się rozpoczął i w związku z tym patrzymy pozytywnie w przyszłość. Dużym plusem jest nasza szeroka oferta skierowana zarówno do branży budowlanej, jak i przemysłowej, dzięki czemu nie ogranicza nas sezonowość i pozwala cały czas inwestować. Dlatego w 2019 roku planujemy rozbudowę hali, gdzie będzie odbywała się tylko produkcja nietypowa. Rozwijamy także nasz dział projektowy, do którego ostatnio dołączyło trzech nowych inżynierów.


AK: Dziękuję za rozmowę.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (273) 2019

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ