Dobry zestaw opon odmieni każdy ciągnik - Agri Star II dalszy ciąg historii sukcesu

Ocena: 5
7007

Dokładnie 20 lat po tym, jak marka Alliance zaprezentowała pierwszą generację opon Agri Star, firma Yokohama Off-Highway Tyres (YOHT) rozbudowuje tę udaną serię. Podczas tegorocznych targów AGRITECHNICA po raz pierwszy zaprezentowana zostanie nowa seria radialnych opon do ciągników Alliance Agri Star II.

 

 

Praktyka od czasu wprowadzenia na rynek opon Agri Star II pokazuje, że ich konstrukcja przynosi korzyści niezależnie od warunków pracy: dzięki opracowanej przez Alliance unikalnej technologii Stratified Layer Technology (SLT) te radialne opony do ciągników zapewniają stałą przyczepność nawet pod koniec okresu eksploatacji, a tym samym imponują doskonałymi parametrami przez długi czas. Rolnicy i przedsiębiorcy rolni doceniają dobrą równowagę pomiędzy przyczepnością i ochroną gleby oraz wydajnością i jakością.

Jedną z wyjątkowych cech tej koncepcji opony jest inteligentna technologia Stratified Layer Technology (SLT): podczas gdy przyczepność innych opon maleje wraz z upływem okresu eksploatacji, SLT utrzymuje opony Agri Star II w dobrej kondycji. Każdy klocek składa się z dwóch warstw, każdej z własnym bieżnikiem. Gdy wierzchnia warstwa zużyje się po zmniejszeniu wysokości bieżnika o około 40%, zaczynają działać właściwości drugiej warstwy klocków. Zmieniona geometria na nowo zapewnia przyczepność na późniejszym etapie okresu eksploatacji opony – „jakby to była zupełnie nowa opona!”

Dzięki ulepszonej konstrukcji opony i niższym oporom toczenia rolnicy i przedsiębiorcy rolni oszczędzają energię oraz paliwo, co ma pozytywny wpływ na koszty operacyjne i równowagę ekologiczną procesu produkcyjnego.

Agri Star II dba także o komfortową i cichą jazdę. Większa objętość gumy w środkowej części opony oraz zwiększona sztywność w połączeniu ze specjalną konstrukcją klocków również zapewniają wysoki komfort, stabilność i przyczepność na drodze, a także lepszą odporność na poślizg i pękanie. Indeks prędkości D również wykracza poza normę dla opon radialnych do ciągników.

Kolejną cechą charakterystyczną są szerokie krawędzie opon, które są równie delikatne dla gleby, jak i roślin na polu czy pastwisku. Zabezpieczenie podczas jazdy po ściernisku skutecznie chroni oponę przed uszkodzeniem, a poliestrowa osnowa utrzymuje jej kształt nawet po przegrzaniu w szczególnie trudnych warunkach pracy. Obie te cechy wpływają również na trwałość opony, której klocki SLT posiadają między innymi bardzo skuteczne właściwości samoczyszczące.

Rezultatem są wielorakie możliwości zastosowania tej opony. Niezależnie od tego, czy chodzi o klasyczne prace polowe, takie jak orka, uprawa roślin paszowych, czy uprawy specjalne, Alliance Agri Star II sprawdzi się w przypadku prawie wszystkich zastosowań. Dostępna w niezliczonych rozmiarach i modelach opona zapewnia niemal całkowite pokrycie segmentu standardowych opon do ciągników. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej serii jeszcze więcej maszyn będzie mogło korzystać z jej zalet.

Źródło: Yokohama

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ