Develon wprowadza na rynek nową koparkę wyburzeniową DX140RDM-7

Ocena: 5
3796

Firma Develon, dawniej znana jako Doosan Construction Equipment, wprowadziła na rynek nową maszynę DX140RDM-7, stanowiącą uzupełnienie linii koparek wyburzeniowych. Podobnie jak trzy większe modele (od 31 do 61 ton), nowa koparka rozbiórkowa DX140RDM-7 o masie 22,5 t zapewnia wiele konfiguracji do wyboru, oferując klientom szereg rozwiązań zależnie od wykonywanych prac, włącznie z wersją wielozadaniową, która może być wykorzystywana do innych zastosowań poza pracami wyburzeniowymi.

 

 

Jeszcze większy wybór dzięki DX140RDM-7

DX140RDM-7 oferuje większy wybór możliwości, począwszy od konfiguracji stałej,  dostępnej wyłącznie w tym modelu. W tym wariancie maszyna jest wyposażona w wysięgnik wyburzeniowy, bez możliwości wymiany. Jednak podobnie jak większe maszyny z gamy, DX140RDM-7 jest dostępna także w wersji, wykorzystującej wysięgnik modułowy wraz
z mechanizmem blokady hydraulicznej, co pozwala użytkownikowi wybierać pomiędzy ramieniem wyburzeniowym, a ramieniem kopiącym na tej samej maszynie.

W konfiguracji stałej model DX140RDM-7 charakteryzuje się imponującym zasięgiem, który pozwala na pracę z osprzętem wyburzeniowym do wysokości maksymalnej 16 m. Zalecana maksymalna masa narzędzia roboczego w tym trybie wynosi 1450 kg. Podobnie jak inne modele z linii koparek wyburzeniowych, DX140RDM-7 zapewnia doskonałe pole widzenia, odchylaną kabinę pod kątem 30 stopni, szczególnie przydatnym przy pracach rozbiórkowych na wysokości. 

W wersji wymiennej DX140RDM-7 wysokość do sworznia i maksymalna masa narzędzia roboczego wynoszą odpowiednio 14 m i 1450 kg (z uwzględnieniem opcjonalnej 2 m przedłużki). Wszystkie podzespoły takie jak podwozie, odchylana kabina i gąsienice pozostają jednakowe w obydwu konfiguracjach, różnice dotyczą modułowej konstrukcji wysięgnika oraz mechanizmu blokady hydraulicznej, które pozwalają użytkownikom na wybór pomiędzy ramieniem wyburzeniowym, a ramieniem kopiącym.

Nowatorska konstrukcja sprawia, że procedura zamiany pomiędzy wysięgnikiem rozbiórkowym, a wysięgnikiem do prac ziemnych jest łatwa do przeprowadzenia i pozwala na wykonywanie różnych rodzajów prac przy tym samym projekcie. Specjalny stojak umożliwia sprawną wymianę wysięgników, z wykorzystaniem hydraulicznych i mechanicznych szybkozłączy. Układ siłowników zamyka sworznie blokujące, co ułatwia wykonanie procedury.

Konstrukcja z wymiennymi wysięgnikami pozwala również na montaż wysięgnika do prac ziemnych na dwa sposoby, co łącznie tworzy trzy konfiguracje maszyny podstawowej.

Hydraulicznie regulowane podwozie

DX140RDM-7 posiada hydraulicznie regulowane podwozie, z możliwością rozsunięcia go do szerokości 3,7 m, co zapewnia optymalną stabilność podczas prac wyburzeniowych. Podwozie można hydraulicznie zsunąć do 2,5 m szerokości, co doskonale sprawdza się przy transporcie maszyny. Mechanizm wykorzystuje konstrukcję z wewnętrznym siłownikami ze stałym smarowaniem, co ogranicza opory podczas ruchu i pomaga zapobiegać uszkodzeniom podzespołów.

Podobnie jak we wszystkich koparkach wyburzeniowych Develon standardowe zabezpieczenia w DX140RDM-7 obejmują osłonę kabiny FOGS, zawory bezpieczeństwa na siłownikach wysięgnika, wysięgnika pośredniego i ramienia oraz układ ostrzegania
o niestabilnością maszyny.

Podstawowe dane techniczne koparki wyburzeniowej Develon DX140RDM-7

 

•    Masa robocza (z ramieniem wyburzeniowym):                                                          22,5 t

•    Maksymalna masa narzędzia:                                                                          1,25/1,45 t

•    Maksymalna wysokość do sworznia:                                                14000 mm/16000 mm

•    Szerokość całkowita (wysunięcie):                                                                     3700 mm

•    Szerokość całkowita (wsunięcie):                                                                       2500 mm

•    Wysokość całkowita (kabina):                                                                            3020 mm

•    Długość całkowita:                                                                                          10510 mm

•    Promień obrotu z tyłu:                                                                                       1525 mm

•    Maksymalna wysokość zasięgu sworznia do kopania (ugięte ramię do kopania):  6000 mm

•    Maksymalna wysokość zasięgu sworznia do kopania (proste ramię do kopania):  8000 mm

•    Rozstaw gąsienic (od środka do środka)                                                             3200 mm

•    Szerokość transportowa                                                                                    2590 mm

•    Szerokość ogniwa gąsienicy                                                                         500/600 mm

•    Prędkość jazdy:                                                niski zakres – 2,9 km/h         wysoki zakres – 4,7 km/h

•    Silnik (SAE J1995 netto)/(SAE J1349 netto)                  86 kW (115 KM)/81,6 kW (109 KM)

 

Więcej informacji na temat sprzętu budowlanego firmy Doosan można znaleźć na stronie: www.eu.develon-ce.com i www.maszynybudowlane.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ