Corelonis - nowoczesne technologie i rozwiązania

Ocena: 0
2917
Firma Corleonis w 2010 i 2011 roku zrealizowała projekt rozwojowy przedsiębiorstwa w ramach otrzymanej dotacji z Unii Europejskiej. Między innymi zakupione zostały nowoczesne żurawie wieżowe oraz przeprowadzono kompleksowe szkolenia kadry technicznej.

Fot. Corleonis


Dzięki zakupionym żurawiom oferta Corleonis wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt, który może być wizytówką każdej inwestycji nastawionej na nowoczesne technologie i rozwiązania, a jednocześnie przyczynić się do optymalizacji kosztów.

Główną cechą wyróżniającą zakupione przez Corleonis żurawie jest ekonomia zajmowanej powierzchni, uzyskana dzięki optymalnemu przekrojowi konstrukcji wieży i rozmiarowi podstawy żurawia, możliwość konfigurowania wysięgnika co 2,5 m oraz maksymalnej wysokości (ponad 70 m) dla wersji wolnostojącej. Powyższe parametry mają bezpośredni wpływ na znaczne obniżenie kosztów związanych z przygotowaniem, montażem i eksploatacją żurawi na danej inwestycji. Dają także możliwość świadczenia usług w miejscach o dużej kolizyjności i ograniczonej wysokości. Obniżenie kosztów budowy możliwe jest także dzięki zmniejszonemu zużyciu energii przez nowe żurawie.
Optymalna konstrukcja żurawi (długość wysięgnika) przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokich parametrów (udźwigi na poszczególnych odcinkach wysięgnika) daje możliwość efektywnego zabezpieczenia większej powierzchni budowy i ograniczenia konieczności korzystania z dodatkowego sprzętu do transportu pionowego.

Za szybką i bezawaryjną pracę nowego sprzętu odpowiadają zastosowane nowoczesne rozwiązania, jak:
  • falowniki na silnikach obrotu żurawia i wciągarce – mają bezpośredni wpływ na płynność i szybkość pracy oraz zużycie podzespołów mechanicznych;
  • system olinowania wózka wodzaka – umożliwia wykonanie olinowania na ziemi przed montażem żurawia, a nie po zmontowaniu wysięgnika, co zdecydowanie skraca czas montażu;
  • system automatycznego przelinowania – przelinowanie z 2 na 2/4 pasma możliwe jest bez konieczności wychodzenia z kabiny;
  • system napinający linę wodzaka – napinanie odbywa się bez wychodzenia z kabiny.
Dzięki realizacji projektu Corleonis wprowadził nowe usługi oparte na innowacyjności technologicznej i procesowej. Dało to firmie możliwość świadczenia optymalnych i kompleksowych usług (z punktu widzenia potrzeb budowy), niezależnie od zakresu i stopnia trudności danej inwestycji.

Zrealizowany projekt unijny jest jednym z elementów planowanego długofalowego rozwoju potencjału firmy Corleonis.

Źródło: Forum Budowlane, nr 10 (185) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ