Case wyposaża równiarki serii C w elektrohydrauliczny system sterowania za pomocą joysticków

Ocena: 5
3984

CASE wprowadza na rynek nowe joysticki do równiarek 836C i 856C. Ten nowy system sterowania za zapewnia lepszą kontrolę nad lemieszem, a także wprowadza szereg usprawnień układu kierowniczego, co stanowi uzupełnienie i tak już wyróżniających się funkcji równiarek.

 

 

Oferowane korzyści:

Nowe, elektrohydrauliczne sterowanie za pomocą joysticków zmniejsza wysiłek operatora i zapewnia wysoką precyzję działania;

  • Większa produktywność i wydajność dzięki systemowi Dual Power, automatycznej zmianie biegów

             i trybowi jazdy powolnej (Creep mode);

  • Najwyższy komfort operatora i łatwość kierowania dzięki zoptymalizowanemu sterowaniu

            lemieszem i przeprojektowanej konsoli bocznej;

  • Zgodność z europejską normą emisji spalin Stage V dzięki układowi oczyszczania spalin z selektywną

            redukcją katalityczną (SCRoF);

  • Zwiększone bezpieczeństwo dzięki kamerze cofania, która ogranicza konieczność ciągłego

           odwracania się operatora podczas pracy.

Sterowanie za pomocą joysticków

Elektrohydrauliczny system sterowania za pomocą joysticków, wbudowanych w regulowane podłokietniki po obu stronach fotela, zapewnia operatorowi nowy poziom kontroli nad lemieszem. Każdy joystick jest wyposażony w wiele przełączników rolkowych i przycisków do sterowania hydrauliką roboczą i funkcjami kierowania. Przeprojektowana konsola boczna posiada teraz dodatkowe przełączniki, które umożliwiają dostosowanie systemu do potrzeb operatora.  

   

Nowy układ sterowania umożliwia operatorowi kierowanie maszyną za pomocą lewego joysticka. Wszystkie polecenia, w tym skręcanie przednich kół, łamanie przegubowej ramy i ustawianie pochylenia kół, są dostępne za pośrednictwem joysticka. Nowa funkcja RTC, którą aktywuje się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, umożliwia operatorowi szybkie przywrócenie wszystkich poleceń kierowania z powrotem do pozycji centralnej. Pozwala to operatorowi sterować maszyną bez konieczności odrywania rąk od dźwigni joysticka, co zmniejsza wysiłek i zwiększa produktywność.

Po aktywacji funkcji sterowania komfortowego (Comfort Steering) zmniejsza się liczba obrotów kierownicą wymaganych do wykonania pełnego skrętu przez maszynę. Poprawia to precyzję kontroli nad kierownicą i ułatwia wykonywanie manewru pełnego zawracania przy niewielkim obrocie kierownicy.

Funkcja sterowania kombinowanego (Combined Steering) łączy w jedną całość różne polecenia skrętu. Po jej włączeniu funkcje kierowania przednimi kołami, przesuwania przegubu ramy i pochylania kół działają razem, gdy operator obraca kierownicą lub porusza joystickiem. Daje to operatorowi możliwość wykonywania ciasnych skrętów, bez konieczności zastanawiania się, jakiego poszczególnego polecenia użyć.

Dodatkowo, po włączeniu opcji TwinLift, operatorzy mają możliwość poruszania za pomocą prawego joysticka obydwoma siłownikami podnoszącymi naraz. Funkcja TwinLift ułatwia operatorowi korygowanie pozycji lemiesza, bez konieczności używania obu joysticków. Jest ona również przydatna podczas wyrównywania szerszego zbocza, ponieważ operator może po prostu podnieść lemiesz za pomocą jednego joysticka, aby zmienić pozycję maszyny do następnego przejazdu.

Dual Power

Równiarki CASE serii C są napędzane najnowszymi, sześciocylindrowymi silnikami wysokoprężnymi FPT o pojemności 6,7 litra. Jednostki napędowe, wykorzystujące technologię Hi-eSCR2, zostały wyposażone w bezobsługowy katalizator utleniający (DOC) i układ oczyszczania spalin z selektywną redukcją katalityczną (SCRoF), aby spełnić europejską normę emisji spalin Stage V. Ten system połączony pomógł w konstrukcji kompaktowej komory silnika, w której temperatura osiągana przez układ Hi-eSCR2 podczas normalnej pracy jest średnio o 200°C niższa niż w przypadku zastosowania tradycyjnego filtra cząstek stałych.

Silniki zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem specyfiki pracy równiarek, gdzie wymagana jest szybka dostępność momentu obrotowego w celu utrzymania wysokiego poziomu wydajności. System Dual Power oferuje zwiększoną moc silnika w zakresie od czwartego do szóstego biegu. W przypadku modeli 836C i 836C AWD, silnik rozwija moc 102 kW (138 KM) na biegach od pierwszego do trzeciego i 115 kW (156 KM) na przełożeniach od czwartego do szóstego. W większych modelach 856C i 856C AWD silnik rozwija moc 129 kW (173 KM) na biegach od pierwszego do trzeciego, która wzrasta do 142 kW (190 KM) na biegach od czwartego do szóstego.

Moc przenoszona jest przez przekładnię Powershift Ergopower, oferującą sześć biegów do przodu i trzy biegi wsteczne. Automatyczna zmiana biegów optymalizuje wydajność maszyny, pozwalając operatorowi skoncentrować się na pracy lemiesza środkowego i przedniego. Hydrokinetyczny zmiennik momentu obrotowego zapobiega dławieniu się silnika, a jego w pełni automatyczna 100% blokada zapewnia maksymalną przyczepność w każdych warunkach pracy.

Modele z napędem na wszystkie koła są również wyposażone w tryb jazdy powolnej/pełzania (Creep mode), który umożliwia operatorowi ustawienie prędkości jazdy do przodu niemal niezależnie od obrotów silnika. To sprawia, że równiarka nadaje się do prac związanych z zagęszczaniem gruntu, zmniejszając ogólną liczbę maszyn wymaganych na miejscu, zwiększając wydajność i obniżając koszty dla użytkownika. Zarówno modele 4WD, jak i 6WD są dostępne z opcjonalnymi oponami 24-calowymi, idealnymi do pracy na nierównym podłożu oraz w przypadku, gdy chcemy ograniczyć efekt podskakiwania kół.

Najnowocześniejsza technologia

Konstrukcja lemiesza CASE maksymalizuje możliwości jego kontroli, a zabudowany szczelnie wieniec obrotu o niskim współczynniku tarcia, osadzony na łożysku wałeczkowym, zapewnia płynny moment obrotowy bez szarpnięć. Taka konstrukcja wymaga mniej punktów smarowania, co skraca czas konserwacji i eliminuje konieczność okresowej wymiany wkładek ciernych – zmniejszając koszty dla klienta.

Rama lemiesza w kształcie litery A praktycznie eliminuje naprężenia boczne w pozycji przesuniętej. Siodło środkowe można ustawić hydraulicznie w pięciu różnych położeniach. Operator jest wstanie obrócić lemiesz o ponad 90° po obu stronach maszyny, bez żadnych mechanicznych przeszkód. Profil lemiesza o promieniu zacieśniającym się zmniejsza wymaganą siłę pociągową i poprawia rolowanie materiału w przejazdach wykańczających.

Wszystkie równiarki CASE serii C można fabrycznie przygotować do montażu najczęściej spotykanych systemów sterowania lemieszem. Równiarka może być dostarczona do klienta w konfiguracji plug-and-play, umożliwiającej szybką instalację systemów sterowania maszyną 2D i 3D. Te automatyczne systemy sterowania lemieszem pozwalają nawet najbardziej niedoświadczonym operatorom osiągać jeszcze wyższą produktywność i bardziej równomierną wydajność.

Komfort operatora

Maszyny posiadają montowaną na tylnej ramie, niskoprofilową kabinę, zgodną z wymogami bezpieczeństwa ROPS/FOPS, wyposażoną w podgrzewany i amortyzowany pneumatycznie fotel, która zapewnia operatorowi najlepszy w swojej klasie poziom komfortu i widoczności, a jednocześnie zmniejsza całkowitą wysokość maszyny, co pozwala uniknąć problemów związanych z transportem. Szerokie, barwione szyby zapewniają doskonały widok wokół maszyny, a operator w pozycji siedzącej ma pełny widok na lemiesz. Kamera cofania zapewnia większe bezpieczeństwo podczas jazdy na wstecznym biegu, zmniejszając konieczność ciągłego obracania się operatora podczas pracy.

Większa dyspozycyjność i pewność klientów dzięki rozwiązaniom serwisowym CASE®

Aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność, rentowność i czas pracy zmodernizowanych modeli 836C i 856C, firma CASE oferuje szereg powiązanych i niepowiązanych usług posprzedażnych (CASE Service Solutions), które wspierają doświadczenie klientów związane z maszynami CASE.

CASE SiteWatchTM to kompleksowe narzędzie do zarządzania flotą, które umożliwia geolokalizację maszyn, zapewnia bezpieczeństwo floty za pomocą wirtualnych ogrodzeń (geo-fencing), przekazuje alerty o nieautoryzowanym użyciu oraz generuje modyfikowalne raporty. Obejmują one kluczowe wskaźniki wydajności (KPI), takie jak zużycie paliwa, stopień wykorzystania oraz godziny pracy i przestoju maszyny, dzięki czemu można monitorować oraz optymalizować produktywność i rentowność. Dane są łatwo dostępne za pośrednictwem portalu telematycznego.

CASE SiteConnect wzbogaca dane telemetryczne wykorzystywane przez zespół CASE Uptime Center, aby dostarczać dealerom alerty oparte na wydajności maszyny. Dzięki temu, że dealerzy mają zdalny dostęp do danych maszyn, możliwe jest szybsze przeprowadzenie działań naprawczych w celu zminimalizowania przestojów. W ten sposób dealerzy mogą proaktywnie zarządzać maszynami klientów i tym samym zwiększać ich czas sprawności. Zarówno rozwiązanie SiteWatch, jak i SiteConnect są dostępne opcjonalnie w zmodernizowanych modelach.

Klienci mają zapewniony spokój dzięki usługom CASE Care, CASE Protect i CASE Fluid Analysis. CASE Care to standardowy program planowych przeglądów okresowych z wykorzystaniem oryginalnych części i środków smarnych. Opiera się na wsparciu, logistyce i wiedzy technicznej oferowanych w ramach rozległej sieci dealerów CASE. Dostępne są również dodatkowe usługi w postaci programu rozszerzonej gwarancji CASE Protect oraz programu CASE Fluid Analysis, który ma na celu zapobieganie poważnym awariom, optymalizację niezawodności aktywów i wydłużenie okresu eksploatacji.

Dane techniczne:

836C – 836C AWD

Masa eksploatacyjna: 11 701-12 800 kg

Silnik: FPT Hi-eSCR2 Stage V

Moc: 102/115 kW Dual Power

Szerokość lemiesza: 2440 / 3050 / 3355 mm

 

856C – 856C AWD

Masa eksploatacyjna: 14 976-16 650 kg

Silnik: FPT Hi-eSCR2 Stage V

Moc: 129/142 kW Dual Power

Szerokość lemiesza: 3350 / 3665 / 3960 mm

 

Źródło: Case

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ