Bobcat wprowadza nową generację ładowarek teleskopowych

Ocena: 5
3654

Firma Bobcat wprowadza nową generację ładowarek teleskopowych z serii R, oferując wybór dwunastu modeli z silnikami Stage V. Nowe łądowarki teleskopowe zapewniają wysokości podnoszenia od 6 do 18 m o maksymalnym udźwigu od 2,6 do 4,1 tony.To najnowsza faza rewolucyjnego programu firmy Bobcat „Next is Now”, łączącego nowatorski rozwój produktów i dywersyfikację z bardziej innowacyjnymi technologicznie, przyjaznymi dla użytkownika rozwiązaniami i usługami, które zmieniają sposób jego pracy. 

 

 

Komentując premierę serii R, Gustavo Otero, prezes Doosan Bobcat EMEA, powiedział: Ładowarki teleskopowe to podstawowy element naszej strategii biznesowej i kluczowy filar naszej inicjatywy Next is Now. Nasza nowa, przełomowa linia maszyn z serii R obejmuje wysokowydajne, solidne maszyny zapewniające maksymalny czas pracy bez przestojów, z rozwiązaniami kładącymi duży nacisk na precyzyjne i intuicyjne sterowanie, pozwalające podjąć się każdego zadania na placu budowy. Planujemy, dzięki nowym modelom maszyn i zwiększonym inwestycjom w działalność związaną z ładowarkami teleskopowymi, dwukrotnie zwiększyć ich produkcję do 2025 r.”.

 

Nowa oferta ładowarek teleskopowych z serii R obejmuje następujące modele:

  

Kompaktowe – TL26.60, TL30.60 oraz TL30.70 

Średnie – TL35.70, T35.105, T35.105L oraz T36.120SL 

O wysokim podnoszeniu T35.130S, T35.130SLP, T35.140S, T41.140SLP oraz T40.180SLP 

 

Gustavo Otero kontynuował: „Ładowarki teleskopowe Bobcat są popularne na całym świecie. Dzięki nowej generacji chcemy dalej zwiększać naszą obecność na tym rynku i przyspieszyć wzrost naszej działalności na rynku budowlanym. Wykorzystując takie atuty jak łatwość użytkowania, bezpieczeństwo i niezawodność naszych maszyn, chcemy być obecni w każdym miejscu, gdzie jest wymagany taki sprzęt”.

 

Precyzyjne sterowanie i umieszczanie obiektów na wysokości

 

Nowe ładowarki teleskopowe z serii R zapewniają wymaganą mobilność, a układ napędowy z nową konfiguracją zapewnia jeszcze większą płynność pozwalającą wykonywać nawet najtrudniejsze prace na wysokości z chirurgiczną precyzją. Czynności te ułatwiają również następujące rozwiązania: układ pozycjonowania wysięgnika, nowy, super dokładny, ergonomiczny dżojstik, funkcja wolnej jazdy oraz kabina o zwiększonej widoczności.

 

Użytkowanie ulepszonego pedału wolnej jazdy jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Mocniejszy hamulec silnikowy zapewnia krótszą drogę hamowania i zwiększa bezpieczeństwo na placu budowy. Przełączanie prędkości (żółw/zając) to standard we wszystkich modelach i obsługuje się je z dżojstika. Jest dostępny nowy DYNAMICZNY tryb do zastosowań wymagających szybkiej reakcji układu napędowego oraz nowa, opcjonalna przepustnica ręczna z funkcją FLEX DRIVE pozwalająca na kontrolę prędkości jazdy niezależnie od obrotów silnika.

 

Nowa kabina zapewniająca jeszcze większy komfort użytkownika

 

Podnośniki teleskopowe Bobcat z serii R są wyposażone w nową kabinę zapewniającą niezrównaną łatwość użytkowania. Przy jej projektowaniu punktem wyjścia był komfort operatora, co widać w wyjątkowym pulpicie sterowania zoptymalizowanym pod względem ergonomii w całym zakresie ruchów. Unowocześnione wnętrze kabiny wysokiej jakości ma charakterystyczny styl serii R oraz kolory i faktury, które wyraźnie wskazują na rodowód maszyn Bobcat. Dzięki ergonomicznej konstrukcji wszystkie powierzchnie zostały zoptymalizowane, by zapewniać zwiększoną przestrzeń i widoczność. Centralnym punktem jest nowy, 5-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny, zapewniający skonsolidowane informacje jak również obraz z kamery cofania, co ułatwia użytkowanie maszyny i zwiększa jej precyzyjność. 

 

Procedura rozpoczęcia pracy przez operatora nowych ładowarek teleskopowych Bobcat została znacznie uproszczona dzięki następującym rozwiązaniom:  

  • Wielofunkcyjny dżojstik o zwiększonej ergonomii
  • Intuicyjne elementy sterujące podobne do samochodowych (podświetlona klawiatura, pokrętło sterowania, dźwignie pod kierownicą)
  • Interaktywny wyświetlacz 5-calowy
  • Półautomatyczne ustawianie kół
  • Automatyczna przekładnia i hamulec postojowy

 

Pełna ochrona minimalizująca przestoje w terenie

 

Praca bez przestojów jest niezwykle istotna w budownictwie. Podnośniki teleskopowe Bobcat zawsze miały bardzo solidną konstrukcję, a nowe modele z serii R podtrzymują tę reputację dzięki osłonom wszystkich istotnych podzespołów oraz wytrzymałej ramie i wysięgnikowi, pozwalającym pracować w każdych warunkach. Konstrukcja osłon zapewnia ochronę podzespołów hydraulicznych i elektrycznych (takich jak węże, wiązki przewodów i elementy napędu), a stalowa płyta chroni podstawę maszyny. Wszystkie podnośniki teleskopowe Bobcat mają wysięgnik o sztywnej konstrukcji oraz solidną ramę o przekroju skrzyniowym.

 

Silnik zaprojektowany z myślą o łatwej konserwacji

 

Wszystkie ładowarki teleskopowe z serii R mają obecnie nową pokrywę silnika o bardziej stromym profilu, co zwiększa widoczność i redukuje martwe strefy z prawej strony maszyny o 15%. Również nowa konstrukcja tablicy przyrządów zapewnia widoczność z kabiny bez ograniczeń, dzięki czemu operator może łatwo przemieszczać maszynę po terenie prac z mniejszym prawdopodobieństwem wypadku lub błędu. 

 

Zapewniono również szybszy dostęp do przedziału silnika, co ułatwia konserwację. Jeśli chodzi o rozwiązania wewnętrzne, to podnośniki teleskopowe z serii R są zasilane nową, ulepszoną wersją silnika Bobcat D34 Stage V, wykorzystującą filtr DPF, który jest automatycznie regenerowany, bez wpływu na wydajność i bez konieczności angażowania operatora.

 

Brak stosowania AdBlue w silniku 75 KM oraz brak zaworu EGR w silniku 100 KM zapewniają dodatkowe korzyści. Ogólnie zmniejszona liczba okresów z pięciu do trzech w modelach Stage V ułatwia konserwację i zmniejsza ogólne koszty posiadania.Maszyny są również połączone z nowym systemem telematyki Bobcat Machine IQ, co również zwiększa efektywność działań właściciela.W przypadku mniej restrykcyjnych rynków sprawdzony silnik Perkins Stage IIIA zapewnia wysoką moc i uproszony układ wtryskowy.

 

Niezrównana stabilność i pewność

  

Wiele rozwiązań serii R daje klientom dodatkową pewność, poczynając od niskiego punktu ciężkości i dobrze wyważonej konstrukcji maszyn, poprzez dużą przeciwwagę i duży rozstaw osi. 

 

Optymalne rozłożenie masy w nowych podnośnikach teleskopowych Bobcat, z zastosowaniem kompaktowych stabilizatorów lub bez, również pozwala operatorom bezpiecznie sięgać tak wysoko, jak to możliwe, przy manipulacji dużymi ciężarami. 

 

Quentin D’Hérouël, dyrektor ds. podnośników teleskopowych w Doosan Bobcat, podsumował: „Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych ładowarek teleskopowych Bobcat, seria R zapewnia klientom spokój ducha, dzięki gwarancji na trzy lata (albo 3 tys. godzin) w fabrycznym standardzie. Bobcat to jedyny producent zapewniający w standardzie trzyletnią gwarancję, dzięki czemu klienci mogą koncentrować się wyłącznie na rozwoju swojej działalności, bez obaw o swoje maszyny. Jeśli chodzi o wnętrze kabiny, jesteśmy obecnie liderami w branży. Ponieważ stale współpracujemy z naszymi klientami podczas prac projektowych, byliśmy pewni, że maszyny nowej generacji zostaną bardzo dobrze przyjęte na rynku”.  

 

Aby obejrzeć film przedstawiający nowe podnośniki teleskopowe z serii R, kliknij to łącze https://www.forum-budowlane.pl/video/nowa-linia-ladowarek-teleskopowych-bobcat

 

Źródło: Bobcat

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ