DEVELON wprowadza zmodernizowaną minikoparkę z napędem elektrycznym

Ocena: 5
2887

Minikoparka DX20ZE-7 będzie pierwszą seryjnie produkowaną koparką z napędem elektrycznym firmy DEVELON, wcześniej znanej jako Doosan Construction Equipment. Ta 2-tonowa koparka charakteryzuje się niskim poziomem hałasu i zerową emisją spalin oraz funkcjami i usprawnieniami w zakresie wydajności, które można znaleźć w rodzinie nowej generacji minikoparek serii DX-7.

 

 

 

„Model DX20ZE-7 został zaprojektowany w celu sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu na maszyny elektryczne”, mówi Stephane Dieu, kierownik produktu ds. koparek na Europę w firmie DEVELON. „Jako że kompaktowe maszyny, takie jak minikoparki, zwykle pracują w miastach i obszarach mieszkalnych, znajdując się blisko innych pracowników, mają one dużą przewagę nad odpowiednikami z silnikiem wysokoprężnym ze względu na mniejszy poziom generowanego hałasu i brak emisji spalin”.

Regulowane gąsienice pozwalają nowej koparce przejeżdżać przez wąskie przejścia i wejścia/wyjścia, co czyni ją idealną do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni lub przy wykonywaniu prac wewnątrz budynków, na przykład podczas wyburzania i budowy. Gdy koparka dotrze do obszaru pracy, operator może wysunąć gąsienice w celu zwiększenia stabilności i udźwigu. Dzięki niewielkim wymiarom koparka DX20ZE-7 jest doskonałym rozwiązaniem dla firm budowlanych i wypożyczalni sprzętu pracujących we wrażliwych obszarach, w których wymagany jest niski poziom hałasu lub prowadzenie prac w nocy.

Minikoparka DX20ZE-7 jest zasilana akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 20,4 kWh, a cały układ elektryczny i podzespoły maszyny zostały zoptymalizowane pod kątem pracy w trudnych warunkach. Układ szybkiego ładowania przywraca 80% mocy akumulatora po zaledwie jednej godzinie i 20 minutach ładowania, podczas gdy ładowarka pokładowa przywraca maksymalny poziom naładowania po ośmiu godzinach ładowania.

Układ telematyki w standardzie

Układ telematyki stanowi standardowe wyposażenie minikoparki DX20ZE-7. Operatorzy i dealerzy mogą zdalnie monitorować stan maszyny, jej lokalizację i produktywność za pomocą aplikacji lub strony internetowej. System telematyczny umożliwia:

  • Ograniczenie do minimum przypadków kradzieży sprzętu i śledzenie lokalizacji maszyny,
  • Uniknięcie nieupoważnionego użycia maszyny,
  • Monitorowanie, kiedy konieczne jest przeprowadzenie konserwacji,
  • Dostosowywanie alertów do harmonogramu klienta,
  • Monitorowanie ciśnienia oleju, temperatury roboczej itp.,
  • Wykorzystywanie danych do szkolenia operatorów w celu uzyskania maksymalnej produktywności,

Dane techniczne minikoparki DX20ZE-7

Moc znamionowa, silnik elektryczny: 13,7 kW (18,4 KM)

Pojemność akumulatora: 51,6 V (20,4 kWh)

Masa robocza: 1941 kg

Maks. głębokość kopania: 2350 mm

Maks. zasięg kopania (podłoże): 3875 mm

Maksymalna wysokość wyładunku: 2625 mm

Więcej informacji na temat sprzętu budowlanego firmy Doosan można znaleźć na stronie: www.eu.develon-ce.com i www.maszynybudowlane.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ