Zielone jest piękne

Ocena: 0
4701
Zielone maszyny Avant wyróżniają się spośród innych, żywym zielonym kolorem. Niewątpliwie zwracają na siebie uwagę, tak jak i nowa siedziba firmy Avant Polska w Przybysławicach, którą dzięki uprzejmości właścicieli mogli „zwiedzić” przedstawiciele naszej redakcji.

Siedziba główna Avant Polska w Przybysławicach
Fot. Forum Budowlane


Siedziba firmy Avant Polska zlokalizowana jest w ciekawym geograficznie regionie – na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jadąc od strony Olkusza można zobaczyć m.in. zamek w Pieskowej Skale i słynną Maczugę Herkulesa. Sama siedziba prezentuje się niezwykle okazale. W jednym miejscu udało się pomieścić salon wystawowy, serwis oraz magazyn niezbędnych części zamiennych. Ciekawostką jest magazyn maszyn zlokalizowany w części podziemnej. Maszyny wywożone są za pomocą windy towarowej. Obok obiektu znalazło się także dość miejsca, na którym można zaprezentować maszyny w czasie pracy.

Avant Polska jest importerem maszyn fińskiego producenta. Ich sprzedażą zajmuje się sieć dealerów, z których jeden – firma Serafin zlokalizowana jest w siedzibie w Przybysławicach. Ma ona również oddział w Bydgoszczy, pracuje tam trzech handlowców oraz jeden serwisant.


Myjka Dynaset. Może być wykorzystywana np. do mycia wyjazdu z placu budowy
Fot. Forum Budowlane


W obecnej lokalizacji Avant Polska znajduje się od listopada 2009 roku. Już po dwóch tygodniach od wprowadzenia zostało zorganizowane pierwsze szkolenie dealerskie i serwisowe. Avant w nowej siedzibie dysponuje odpowiednią do tego celu, dobrze wyposażoną salą szkoleniową.

W Przybysławicach pracuje obecnie 20 osób. Wszyscy, mają zapewnione doskonałe warunki socjalne – mogliśmy przekonać się o tym osobiście. Organizowane są także spotkania integracyjne dla pracowników i ich rodzin. Ostatnie, tegoroczne miało miejsce w Bieszczadach.

W salonie sprzedaży wystawiona jest cała gama ładowarek Avant, ale także podnośniki Leguan (również w zielonym kolorze) oraz wybrany osprzęt. Dla budownictwa przeznaczone są zwłaszcza wiertnice marki Digga. Można powiedzieć, jest to tzw. „mercedes” wśród wiertnic. Dostępne są modele różnej wielkości przeznaczone dla wszystkich koparek dostępnych na rynku i masie własnej od 1,5 do 50 ton. Na wiertnice Digga Avant Polska udziela 3-letniej gwarancji.
Salon wystawowy. Na zdjęciu z prawej wiertnice Digga
Fot. Forum Budowlane


Ciekawym urządzeniem, prezentowanym w salonie, na które zwrócono nam uwagę, jest myjka firmy Dynaset montowana jako dodatkowy osprzęt.

Maszyny Avant znajdują głównie nabywców w rolnictwie, gospodarce komunalnej, czy firmach zajmujących się architekturą krajobrazu. Dzięki bardzo bogatej gamie osprzętu z powodzeniem są również wykorzystywane przez małe i średnie przedsiębiorstwa budowlane, firmy wyburzeniowe, a także zajmujące się budową ogrodzeń. Sprawdzają się zwłaszcza podczas prowadzenia prac na ograniczonym ternie, zastępując pracę pięciu osób. Dla branży budowlanej przeznaczone są głównie ładowarki Avant serii 600.

O ładowarkach Avant pisaliśmy już na łamach naszego miesięcznika wielokrotnie. Do jakich prac wykorzystywany jest Avant 635 w jednej z firm budowlanych – o tym można przeczytać w „Forum Budowlanym” nr 7/2009 (str. 21).


Wnętrze hali serwisowej
Fot. Forum Budowlane


O dużej wartości i przydatności maszyn świadczy nie tylko olbrzymia ilość osprzętów (jest ich ponad 100), ale również budowa samej maszyny. Zastosowane rozwiązanie konstrukcyjne, jak chociażby: przegub, teleskopowy wysięgnik, czy funkcja hydraulicznego dyferencjału i zawór antypoślizgowy.

Do chwili obecnej spośród ponad 500 sztuk sprzedanych ładowarek Avant w Polsce, ok. 100 trafiło do firm budowlanych.

Jak nas poinformowano czas oczekiwania ma maszynę wynosi trzy miesiące. Cztery tygodnie przed końcem realizacji zamówienia istnieje jeszcze możliwość zmiany konfiguracji. Ładowarki w standardowych, popularnych konfiguracjach dostępne są natomiast od ręki.

Dużym plusem dla firmy Avant Polska jest możliwość wypożyczenia na bardzo preferencyjnych warunkach samego osprzętu (np. koparki łańcuchowej, wiertnicy) przez klientów, którzy nabyli nową ładowarkę. Nie muszą oni ponosić kosztów zakupu, co jest istotne, zwłaszcza gdy dany osprzęt wykorzystywany jest sporadycznie.


Dużo zaufania wzbudzał dobrze wyposażony samochód serwisowy
Fot. Forum Budowlane

Maszyny Avant można oglądać nie tylko w siedzibie firmy w Przybysławicach. Firma jest obecna na największych imprezach targowych w kraju. Z ostatniej – Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa Polagra 2010 przywiozła Złoty Medal.

Źródło: Forum Budowlane, nr 8 (171) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ