Techmatik - technologie dla budownictwa

Ocena: 0
4582
Techmatik S.A. jest firmą rodzinną, z siedzibą na terenie Radomskiej Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W jej ofercie znajdują się m.in.: formy do kostki brukowej i galanterii betonowej oraz nowoczesne wibroprasy o dużej wydajności, kompletne linie technologiczne, betonownie, urządzenia związane z procesem produkcji betonu wibroprasowanego i towarowego.

Siedziba i fabryka Techmatik na terenie Radomskiej Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Fot. Techmatik


Techmatik zatrudnia ok. 400 osób (jest jednym z największych pracodawców w Radomiu). Z tego 27 (w tym 20 konstruktorów) pracuje w biurze konstrukcyjnym. Firma dysponuje własnym zakładem doświadczalnym, w którym maszyny są testowane w ciągu technologicznym. Największym potencjałem zakładu, poza personelem, jest bogato wyposażony, własny park maszynowy. Produkcja w Techmatiku prowadzona jest w o oparciu o własne zakładowe normy jakości. Wszystkie surowce (blachy, kształtowniki, itd.), zanim zostaną poddane dalszej obróbce, sprawdzane są defektoskopem, pod kątem występowania ewentualnych wad w strukturze wewnętrznej. Podstawą zakładu jest wydział obróbki skrawaniem, w którym powstają części maszyn oraz formy do produkcji kostki brukowej. Znajdują się tutaj m.in.: dwie numeryczne frezarki pięcioosiowe FPT Dino, wypalarki gazowe Messer i laserowa Bystar. Nowym nabytkiem jest wielkogabarytowa szlifierka segmentowa do płaszczyzn (unikatowa w skali światowej) marki Lumsden Machine. Spawanie matryc z obudową oraz elementów stempla odbywa się automatycznie za pomocą robotów spawalniczych. Ważnym elementem w strukturze zakładu jest wydział obróbki cieplnej. Tzw. hartownia wyposażona jest w najnowocześniejsze w tym regionie Europy piece komorowe o regulowanym potencjale węgla oraz piec do azotowania. Ostatni etap wytwarzania elementów to techniczna kontrola jakości. Odpowiada za to Dział Kontroli Jakości. Wykonywane są tutaj m.in. pomiary geometryczne 3D przy użyciu maszyny Wenzel, pomiary 2D kolumną Tesa oraz badania ultradźwiękowe defektoskopem Krautkramer. Po tych wszystkich etapach elementy trafiają do malarni, a następnie na linię montażową.


Produkowana przez Techmatik wibroprasa SHP 5000C Pro jest obecnie najlepszym rozwiązaniem technologicznym na rynku
Fot. Techmatik

Produkowana przez Techmatik wibroprasa SHP 5000C Pro jest obecnie najlepszym rozwiązaniem technologicznym na rynku. Umożliwia produkcję szerokiego asortymentu wyrobów betonowych od galanterii po elementy drogowe o wysokości od 4 do 50 cm.

Oprócz systemów współpracujących z maszynami do produkcji wyrobów wibroprasowanych, Techmatik produkuje węzły betoniarskie do produkcji betonu towarowego.

W ciągu ostatnich kilku lat firma zdobyła pozycję jednego z głównych producentów form do wyrobów wibroprasowanych. Zastosowanie najnowocześniejszych programów CAD do projektowania 3D oraz parku maszynowego o najwyższym zaawansowaniu technologicznym, umożliwia produkcję form na światowym poziomie. Doświadczona kadra konstruktorów, technologów oraz pracowników produkcyjnych zapewnia przede wszystkim jakość i terminowość wykonania.

Formy stalowe produkowane przez Techmatik znalazły stałych odbiorców na rynku polskim, jak również zagranicznym w takich krajach jak: USA, Niemcy, Holandia, Belgia, Dania,
Hiszpania, Włochy, Czechy, Słowacja, Rosja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Węgry, Arabia Saudyjska, Australia, Austria, Irak. Jakość oraz terminowość wykonania form przez firmę Techmatik zaowocowała nawiązaniem współpracy z jednym z największych producentów maszyn i form na rynku amerykańskim Columbia Machine, która sprzedaje formy pod wspólnym logiem Columbia Techmatik Moulds.

Źródło: Forum Budowlane, nr 12 (175) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -
300x250 300x250 CWL PL
300x250 300x250 CWL PL


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ