Serwis opon OTR w Torusie

Ocena: 0
3958
Torus jest znanym dostawcą opon przemysłowych wielkogabarytowych. Procesu sprzedaży nie kończy jednak w momencie wystawienia faktury. Firma nie tylko wymienia opony i zajmuje się ich profesjonalnym montażem, ale każdą zakupioną sztukę obejmuje również własnym serwisem.

W przypadku uszkodzenia, opony zabierane są do serwisu stacjonarnego firmy Torus, a na czas naprawy wypożyczane opony zastępcze
Fot. Torus


Jak się okazuje nie zawsze uszkodzenie opony musi wiązać się z koniecznością jej wymiany. Często naprawa dokonana przez doświadczonego wulkanizatora wystarczy, aby zapewnić jej wiele dodatkowych motogodzin pracy, bez zbędnego wydawania pieniędzy na nowe ogumienie. Wykorzystywane są do tego dwie technologie: Tip Top oraz Tap Rap.

Naprawy wszelkich typów opon dokonywane przez specjalistów firmy Torus w technologii Tip-Top objęte są pełną gwarancją. Co to oznacza w praktyce? Po wykonaniu usługi użytkownik otrzymuje pełnowartościową oponę wraz z zapewnieniem, iż naprawiane miejsce nie ulegnie ponownemu rozwarstwieniu w trakcie dalszego użytkowania.

Oprócz technologii Tip Top, do naprawy opon Torus wykorzystuje innowacyjną metodę Tap Rap. System wywodzi się z Włoch i aktualnie jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. Dzięki metodzie Tap Rap możliwa jest naprawa rozległych uszkodzeń, które sprawiały, że opony nadawały się na złom. Możliwość stosowania łat Tap Rap na barku lub ścianie bocznej powoduje, że serwisowana opona jest praktycznie „jak nowa”, co pozwala przeznaczyć większą ilość karkasów do bieżnikowania, zamiast utylizacji.


Torus nie tylko sprzedaje opony wielkogabarytowe, ale także świadczy usługi ich wymiany
Fot. Torus

Firma posiada cztery serwisy mobilne w pełni przygotowane do świadczenia usług w terenie. W przypadku uszkodzenia, opony zabierane są do serwisu stacjonarnego, a na czas naprawy nieodpłatnie wypożyczane opony zastępcze. Dzięki temu rozwiązaniu maszyna może pracować dalej, nie powodując przestojów i strat z tym związanych.

Mobilny serwis Torusa przystosowany jest również do obsługi opon pneumatycznych i superelastycznych o średnicach do 20 cali w wózkach widłowych, bezpośrednio w miejscu pracy. Dodatkowo wymiany tych opon prowadzi w serwisach stacjonarnych przy użyciu pras hydraulicznych. W celu kompleksowej obsługi oferuje także pogłębianie bieżnika opon superelastycznych oraz sprzedaż różnego rodzaju akcesoriów takich jak: dętki, ochraniacze, felgi, pierścienie.

Torus świadczy również usługi napełniania kół jezdnych pojazdów przemysłowych i budowlanych elastomerem oraz płynem obciążającym – solanką. Wypełnianie opon elastomerem stosuje się w celu uniknięcia nadmiernych przestojów sprzętu spowodowanych ubytkiem powietrza w skutek licznych przebić.


Naprawa uszkodzenia na ścianie bocznej opony przy użyciu technologii Tap Rap
Fot. Torus

Wypełnianie opon płynem dociążającym jest popularną praktyką stosowaną w pojazdach przemysłowych takich jak równiarki, walce kołowe i ładowarki. Najczęściej stosuje się do tego celu tzw. solankę, czyli odpowiedni roztwór wody i chlorku wapnia. Zabieg ma głównie za zadanie zwiększenie wagi maszyny, dzięki czemu poprawia się stabilność oraz trakcja w trudnym terenie. Ponadto solanka jest odporna na niskie temperatury, dlatego maszyny wyposażone w napełnione nią opony mogą pracować także podczas ujemnych temperatur.

Źródło: Forum Budowlane, nr 7 (206) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ