Mobilny serwis opon OTR

Ocena: 0
4927
Mobi Gum jest stosunkowo młodą firmą, bo działającą na rynku od 2009 roku. Zajmuje się profesjonalną obsługą kół wielkogabarytowych. Swoje usługi w zakresie serwisu oraz dostaw ogumienia kieruje do przedsiębiorstw budowlanych i transportowych oraz kopalni i kamieniołomów.

Fot. Mobi Gum

Mobi Gum jest firmą rodzinną. Początkowo zajmowała się tylko wulkanizacją ogumienia. Kolejnym krokiem było rozszerzenie tego typu usług o serwis mobilny dla opon na maszynach górniczych. Ta działalność stała się dominująca. Obecnie firma zajmuje się naprawami opon OTR, ich sprzedażą oraz serwisowaniem w miejscu eksploatacji.

Mobi Gum dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym oraz kadrą pracowników przeszkoloną przez specjalistów z kraju i z Europy. Posiada cztery mobilne serwisy. Jeden z pierwszych samochodów, jaki zakupiła używany jest do obsługi kół na drodze, w polu i kamieniołomach. Drugi obsługuje opony OTR i te używane w wózkach widłowych. Natomiast dwa duże uniwersalne auta serwisowe zajmują się oponami OTR pojazdów ciężarowych, rolniczych i przemysłowych. Oryginalne, firmowe rozwiązania, jeśli chodzi o wyposażenie, zostały skompletowane według własnej koncepcji. Poza niezbędnymi narzędziami znajdują się w nich montażownice Corghi HD 1400 lub HD 1200 i stacjonarna sprężarka.


Oferta Mobi Gum obejmuje również sprzedaż nowych opon OTR
Fot. Mobi Gum

Podstawowy teren działania firmy zamyka się w promieniu 100–150 km od siedziby. Głównie jest to więc województwo dolnośląskie, ale w razie potrzeby usługi świadczone są także w innych częściach kraju.

Oferta Mobi Gum obejmuje: demontaż i montaż kół wielkogabarytowych oraz naprawę lub wymianę opon OTR bezpośrednio w miejscach awarii. Opony serwisowane są 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Roboty w terenie – na budowach, w kamieniołomach i kopalniach – stanowią 95% wszystkich napraw i wymian. Naprawy wykonuje się w technologii na gorąco, przy użyciu najnowszych światowych metod: Tap-Rap, Tip-Top, Maruni, Rena Yama. W przypadku poważnych uszkodzeń ogumienia, których nie można naprawić w krótkim czasie, udostępniane są opony zastępcze. Na życzenie prowadzony jest monitoring opon.


Wymiana wielkogabarytowych opon w wywrotce Caterpillar
Fot. Mobi Gum

Działalność Mobi Gum to także sprzedaż opon nowych, używanych oraz bieżnikowanych i opon specjalistycznych, do maszyn budowlanych – koparek, ładowarek, czy wozideł.

Są to produkty: Marangoni, Yokohama, Aeolus, Goodyear, Continental, Solideal, Mitas, Rosler, BKT, Bridgestone, Michelin, Schelkmann. Od pewnego czasu promowane są produkowane w Chinach opony Maxam.

Firma planuje także wprowadzenie nowej, bardzo istotnej z punktu widzenia ochrony środowiska usługi, a mianowicie utylizacji opon OTR. Jeszce w bieżącym roku zamierza zakupić, bądź skonstruować we własnym zakresie urządzenie do utylizacji wstępnej opon wielkogabarytowych.

Źródło: Forum Budowlane, nr 9 (184) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ