Interhandler: Uruchamiamy nowe programy

Ocena: 4.8
17553
Rozmowa z Robem Markusem prezesem zarządu Interhandler Sp. z o.o.

Fot. Forum Budowlane

Artur Kuźmiuk: Czy stanowisko prezesa zarządu w firmie Interhandler to duże wyzwanie?

Rob Markus: Zdecydowanie tak! Interhandler to bardzo ciekawa firma, ze świetną reputacją i pozycją na rynku. Jestem zaszczycony tym, że od połowy sierpnia 2016 roku biorę udział w procesie rozwoju firmy.


AK: Co jeszcze zmieniło się w firmie wraz z Pana przyjściem?

RM: Największą zmianą jak dotąd jest uruchomienie programu JCB Select dla maszyn używanych. Maszyny JCB Select mają maksymalnie 4 lata, 4000–6000 motogodzin zależnie od rodzaju i są serwisowane przez oficjalnego dilera JCB przy użyciu wyłącznie oryginalnych części zamiennych JCB. Kupując egzemplarze z JCB Select nasi klienci dostają całkowicie przetestowaną i atestowaną maszynę, z pełną gwarancją.

Kolejną dużą zmianą, która zostanie wprowadzona, to rozpoczęcie programu JCB Finance. Czekamy na jego wprowadzenie od dłuższego czasu, więc jestem bardzo zadowolony, że uda się go uruchomić już 1 listopada.


AK: Czym jest program JCB Finance i co oferuje?

RM: Program JCB Finance zdecydowanie przyspiesza i ułatwia procedurę finansowania zakupu maszyn. Obejmuje swoim zakresem pełne portfolio maszyn JCB i oferuje bardzo korzystne warunki – ceny maszyn zaczynają się już od 79 zł netto/dzień. Program skierowany jest do wszystkich klientów firmy Interhandler.


AK: Czy ma Pan już swoją wizję polskiego rynku?

RM: Rozumiem, że chodzi o rynek budowlany? Mam już doświadczenie z polskim rynkiem budowlanym, ponieważ wcześniej zajmowałem się instalacjami wodociągowymi oraz zamkami do drzwi wejściowych, i z tego co widzę, ten rok jest o wiele trudniejszy niż poprzednie lata. Pozwala to nam skupić się na procesach wewnętrznych, by nasza firma była jeszcze bardziej profesjonalna i przygotowana na lepsze czasy, które na pewno nadejdą!

Jestem związany z Polską od ponad dwóch dekad, czytałem wiele o Waszej historii, znam wielu odważnych i inspirujących Polaków i jedną z rzeczy, których nauczyłem się od Was, i którą bardzo cenię, jest duch walki i umiejętność przezwyciężania przeciwności losu.


AK: Interhandler jest liderem w sprzedaży koparkoładowarek. Wprowadza stale nowe modele. Czy są inne segmenty, na które firma chce położyć większy nacisk?

RM: Zdecydowanie tak! Interhandler reprezentuje angielską markę JCB, ma też fantastyczną linię ciężkich maszyn, do 30 t, które stanowią ogromny potencjał i wyzwanie. Maszyny ciężkie są nowoczesne i to nie tylko dlatego, że (zdaniem moich synów) są ciekawe, ale są też świetnej jakości, bardzo wydajne, ekonomiczne i intuicyjne w użyciu (sam próbowałem) i nawet ja, dzwoniący po elektryka, gdy trzeba wymienić żarówkę, byłem w stanie już po kilku minutach operować tymi maszynami.


AK: Nawiązując do niedawnej polskiej premiery innowacyjnego Hydradiga, czy znaleźli się już pierwsi nabywcy?

RM: Tak, są już pierwsi nabywcy. Prawdę mówiąc, zainteresowanie maszyną jest ogromne! Nawet do tego stopnia, że mamy trudności z dostarczeniem potrzebnej ilości. Hydradig jest fantastyczny! W zeszłym tygodniu na pokazach w okolicy Katowic jeden z naszych wysoko cenionych klientów, Leszek Szczurek, który jest również świetnym operatorem, wypróbował maszynę po raz pierwszy i zrobił niesamowity pokaz! Nawet nasi oficjalni demonstratorzy byli pod wrażeniem. Jeśli się weźmie pod uwagę, że Leszek Szczurek pierwszy raz widział maszynę na oczy, to jest dowód, że – po pierwsze w pełni zasługuje on na swoją reputację, a po drugie, że Hydradig jest tak prosty w użyciu jak obiecywaliśmy, a nawet bardziej! Hydradig to koparka na mocnych kołach, która może być używana w każdych warunkach, do ogólnego budownictwa, do układania bruku, robót drogowych, instalacji wodnych i gazowych, nawet tam, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca, np. w mieście, między budynkami.

Swoją drogą, Hydradig nie jest jedyną nową maszyną JCB, która trafiła na rynek. W zeszłym tygodniu wprowadziliśmy też nowego Fastraca z serii 8000 – świetną maszynę nie tylko dla rolnictwa, ale także do czyszczenia, konserwacji, odśnieżania na autostradach, lotniskach, w miastach, do recyklingu itp.

A skoro mowa o recyklingu, to na targach Pol-Eco System w Poznaniu właśnie wystartowaliśmy z premierą JCB 5CX Wastemaster. Jest to świetna koparkoładowarka przeznaczona do pracy z odpadami.


AK: Firma JCB wprowadziła również nowy program sprzedaży maszyn używanych. Czy będzie to kolejny hit JCB? Co zyskują klienci?

RM:
 Korzyści dla klientów są oczywiste! Dostają gwarancję zakupu naprawdę dobrej maszyny. I tak, jest to jedno z większych przedsięwzięć zarówno JCB, jak i firmy Interhandler. Żeby zaznaczyć jak poważnie traktujemy program JCB Select, zaangażowaliśmy w niego naszego specjalistę – Bartosza Sołtyszewskiego, który będzie zajmował się tylko tym programem. Wszyscy przedstawiciele handlowi są już przeszkoleni i gotowi do udzielania informacji o korzyściach, jakie niesie ze sobą program JCB Select. Mamy bardzo wysokie oczekiwania odnośnie tego programu a pierwsze rezultaty wskazują
na to, że te oczekiwania wcale nie są wygórowane.


AK: Czy może Pan krótko podsumować wyniki sprzedaży za trzy kwartały tego roku?

RM: Skłamałbym, gdybym powiedział, że pierwsze trzy kwartały roku to była „bułka z masłem”. Również dla firmy Interhandler było to kilka ciężkich miesięcy. Ale, jak już wcześniej wspomniałem, zamierzamy wykorzystać te ciężkie czasy, by usprawnić pracę naszej firmy, uruchomić nowe programy (JCB Select, JCB Finance), nowe maszyny (Hydradig, JCB 5CX Wastemaster itp.), a także by udoskonalać nasz serwis.


AK: Czy według Pana przyszły rok może być dobry dla Interhandlera i w ogóle dla dystrybutorów maszyn budowlanych?

RM: Tak, myślę że tak. Zauważam, że te sygnały się zmieniają. Czuję, że pozytywna energia nadchodzi, powoli, ale nadchodzi.


AK: Dziękuję za rozmowę.
Koparkoładowarka JCB 5CX Wastemaster oraz Hydradig 110W podczas prezentacji na RoadShow w oddziale Interhandlera w Łomiankach k. Warszawy

Fot. Forum Budowlane


Źródło: Forum Budowlane, nr 10 (245) 2016
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ