Dobry serwis - podstawa dobrej pracy

Ocena: 0
4524
„Dobry serwis” – takie określenie niekoniecznie musi być utożsamiane z serwisem autoryzowanym. Także nieautoryzowane stacje serwisowe potrafią zapewnić wysokiej jakości obsługę, przy korzystnej relacji ceny do jakości. Dzięki temu zyskują zaufanie klientów, a tym samym umacniają swoją pozycję na rynku.

Obecnie w firmie Cogito pracuje – poza kierownikiem serwisu – 10 mechaników oraz 2 handlowców specjalizujących się w maszynach Caterpillar i 2 handlowców do spraw Volvo
Fot. Cogito

Firma Cogito oferuje klientom pełną gamę usług, opartych na wszechstronnych umiejętnościach serwisantów, zdobytych w trakcie wieloletniej praktyki i aktualizowanych na licznych szkoleniach. Oferta obejmuje pełną diagnostykę, bieżące przeglądy, aż po naprawy główne. Wszystkie usługi objęte są gwarancją. Do dyspozycji jest pięć samochodów serwisowych.

Dzięki ciągłemu powiększaniu stanów magazynowych firma posiada bardzo bogaty asortyment nowych części do maszyn Caterpillar. Jest wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski amerykańskiego potentata w dziedzinie produkcji i zaopatrzenia w części zamienne do maszyn Caterpillar – firmy CTP, oraz Modena Parts – producenta części do maszyn Caterpillar.

W ofercie są ponadto elementy regenerowane do koparkoładowarek: usługa polega na wymianie elementów uszkodzonych na regenerowane. Dzięki temu zagwarantowany jest krótki przestój maszyny.

Cogito posiada również elementy używane do koparkoładowarek.

W 2008 r. firma Cogito postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o sprzedaż części i naprawy maszyn Volvo.
Na rynku maszyn nie istniała w tym czasie ani jedna firma stanowiąca alternatywę dla autoryzowanego serwisu Volvo – było to zatem prawdziwe wyzwanie biznesowe, ale i szansa na szybki rozwój. Duże doświadczenie w naprawach serwisowych maszyn Caterpillar oraz umiejętność pozyskiwania dostawców części na całym świecie pozwalały firmie Cogito z optymizmem podjąć to wyzwanie.

Okazało się, że decyzja była ze wszech miar słuszna. Ponieważ wcześniejsza oferta w zakresie maszyn Caterpillar ukierunkowana była przede wszystkim na segment koparkoładowarek, przez analogię postanowiono skoncentrować się na maszynach Volvo BL71.

Cogito współpracuje obecnie z kilkoma firmami w oparciu o umowy serwisowe na obsługę koparkoładowarek Volvo BL71, oferując nie tylko przeglądy okresowe i naprawy mechaniczne mostów, ramion, skrzyń biegów, ale także naprawy silników, układów elektrycznych oraz remonty łyżek i elementów ramion.

Volvo to również, a może przede wszystkim maszyny duże: ładowarki, wozidła technologiczne i koparki.
Zwłaszcza w segmencie ładowarek kołowych firma Cogito ma spore osiągnięcia i zdobyła duże doświadczenie, biorąc pod uwagę stosunkowo krótki czas działania w tym obszarze. Wykonano m.in. kilka napraw głównych silników (wliczając w to wymiany całych zespołów), naprawy układów napędowych oraz elektrycznych.

Serwis Cogito przeprowadza na zlecenie klienta weryfikację maszyn przeznaczonych do kupna lub sprzedaży. Podczas wykonywania przeglądu okresowego fachowcy z serwisu przeprowadzają pełną weryfikację maszyny w celu określenia jej stanu technicznego.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (167) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

- Reklama -
300x250 300x250 CWL PL
300x250 300x250 CWL PL


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ